کارخانه آجرنسوز آریا

تفاوت های اساسی آجر نما با آجر معمولی | بهترین آجر برای نمای ساختمان

تفاوت آجر نما با آجر معمولی

بررسی تفاوت آجر نما با آجر معمولی، باعث می شود تا بتوانید بهترین گزینه را برای نمای ساختمان خود انتخاب کنید. در واقع، ساخت آجر، هزاران سال است که به دلیل استحکام، دوام و کیفیت زیبایی شناختی آن مورد استفاده قرار گرفته است. هر دو پروژه ساخت و ساز مسکونی و تجاری به طور منظم از این مصالح ساختمانی همه کاره استفاده می کنند. بسیاری از افراد از تفاوت بین این دو مصالح، بی خبر بوده و بهترین آجر برای نمای ساختمان را نمی شناسند.

تفاوت آجر نما با آجر معمولی

نکات مهم در تفاوت آجر نما با آجر معمولی

نکات مهم در تفاوت آجر نما با آجر معمولی، وجود دارد که می تواند در انتخاب آن ها موثر باشد:

1. آجرهای نما تنوع رنگ بیشتری را ارائه می دهند.

در حالی که آجرهای معمولی با خاک رس ساخته می شوند و عمدتاً قرمز رنگ هستند، آجرهای نما در طیف متنوعی از رنگ ها و اشکال موجود هستند. هم محتوای مواد معدنی و هم فرآیند پخت (دما و مدت زمان) بر رنگ آجرهای نما تأثیر می گذارد.

2. تفاوت آجر نما با آجر معمولی از نظر اندازه مطرح است.

به طور کلی در بررسی تفاوت آجر نما و معمولی، آجرهای نما از استانداردهای اندازه آجر معمولی پیروی می کنند، اما می توان آنها را در اندازه های دیگر برای اهداف زیبایی شناختی تولید کرد. می توانید بهترین آجر برای نمای ساختمان را در شرکت آجر نسوز آریا تهیه کنید.

3. آجرهای معمولی از نظر بافت کمی خشن هستند.

آجرهای معمولی اغلب با خاک رس حاوی ذرات ریز کمتری ساخته می شوند و بنابراین، بافت خشن دارند. آجرهای صورت اغلب برای ایجاد یک شکل آجری صاف و یکنواخت فشرده می شوند.

4. آجرهای معمولی و آجرهای نما دارای اهداف ساخت و ساز متفاوتی می باشند.

مهم ترین تفاوت این است که آجرهای معمولی همیشه برای اهداف داخلی و ساختاری استفاده می شوند، در حالی که آجرهای نما برای زیبایی شناسی استفاده می شوند.

بهترین آجر برای نمای ساختمان

پیشنهاد مطالعه : خرید آجرهای سفالی

بهترین آجر برای نمای ساختمان

می توانید بهترین آجر برای نمای ساختمان را از آجر نسوز آریا خرید کنید. در نظر داشته باشید که آجرهای معمولی نوع آجر استاندارد و پرکاربردترین مصالح ساختمانی در ساخت و سازهای مدرن هستند. آنها از خاک رس ساخته شده اند، بدون ظاهر خاص، عملیات سطحی یا کنترل رنگ هستند. این در حالی است که با در نظر گرفتن تفاوت آجر نما با آجر معمولی، آجر نما نسوز، بهترین گزینه برای اجرا در نمای سازه محسوب می شود.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب