کارخانه آجرنسوز آریا

ایجاد نمای آجری در کف ساختمان | چیدمان آجر کف

ایجاد نمای آجری در کف ساختمان

با ایجاد نمای آجری در کف ساختمان ، می توان استحکام و زیبایی خاصی را در سازه ایجاد نمود. در واقع، کف آجری به سطحی گفته می شود که از آجرهای متعددی که مانند کاشی چیده شده اند، چه با ملات و چه بدون ملات یا دوغاب، ساخته شده است. به سادگی می توان با چیدمان آجر کف ، طراحی مناسبی را به فضای داخلی ساختمان بخشید.

ایجاد نمای آجری در کف ساختمان

پیشنهاد مطالعه : آجر فشاری و کاربرد آن

انتخاب برترین نمای آجری در کف ساختمان

می توانید با انتخاب بهترین نمای آجری در کف ساختمان ، ظاهری با شکوه و گرم به محیط خانه خود ببخشید. این در حالی است که برای کفپوش هایی که از خاک رس ساخته شده اند از آجر قرمز استفاده می شود. آجر قرمز محبوب ترین و پیشروترین مصالح ساختمانی است.

زیرا ارزان، سخت و بادوام بوده و کار با آن آسان است. کفپوش آجری از سنگفرش‌ ها به دست می‌آید که نازک‌تر از آجرهای معمولی مورد استفاده در دیوارها و سایر عناصر سازه ‌ای هستند. کفپوش آجری معمولاً در خانه‌ها استفاده می‌شود. انبارها، منازل مسکونی، باغ، جاده ها و مناطقی که آجرهای خوب در دسترس است.

نصب آجرهای کف

آبرای نصب آجرهای کف، آن ها باید روی لبه گذاشته شوند. در پیوند طراحی مورب یا الگوهای دیگر، این روش، بهترین عملکرد است. آنها همچنین ممکن است در جهت اصلی سالن طراحی و چیدمان شوند. بر روی لایه مخلوط بتن سیمانی، چیدمان آجر کف باید روی زمینی که به خوبی متراکم و هموار شده است، گذاشته شود. بستر بتنی سیمانی به ضخامت 10 تا 15 سانتی متر ریخته و رم بندی می شود.

بتن پایه باید دارای شیب مورد نیاز برای کفپوش باشد تا آب به طور طبیعی تخلیه شود. بر روی این سطح، آجرها در لبه های خود به صورت بهم چسبیده قرار می گیرند. گاهی اوقات، مفاصل برای به دست آوردن ظاهر بهتر و ایجاد نمای آجری در کف ساختمان ، نوک تیز می شوند.

ایجاد نمای آجری در کف ساختمان

پیشنهاد مطالعه : نصب و اجرای آجر نسوز

نکات مهم در نمای آجری ساختمان

از نکات مهم در نمای آجری در کف ساختمان باید اشاره کنیم که قبل از چیدمان کف، پایه باید خیس شود و با یک لایه دوغاب سیمان با 2 کیلوگرم سیمان پخش شده در مساحت یک متر مربع آغشته شود تا پیوند خوبی بین سطح زیرین و کفپوش ایجاد شود. ملات معمولی برای گیرش در موقعیت آجر استفاده می شود.

کفپوش آجری بادوام است و سطح کف را به اندازه کافی سخت می کند. سطحی غیر لغزنده و مقاوم در برابر آتش را فراهم می کند. از نظر هزینه اولیه در مقایسه با کفپوش سیمانی، موزاییک  و دیگر مصالح مناسب برای کف، ارزان تر است.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب