کارخانه آجرنسوز آریا

خرید آجرهای سفالی | آجر سفالی خوب چه ویژگی دارد؟

خرید آجرهای سفالی

بسیاری از افراد، هنگام خرید آجرهای سفالی ، به این نکته فکر می کنند که آجر سفالی خوب ، چه ویژگی دارد؟ آجر از قدیمی ترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی است. استفاده گسترده آنها در ساختمانهای تجاری و همچنین ویژگی آجر سفالی خوب و خواص فیزیکی آنها، گویای این مدعا است. می توانید برای خرید انواع آجر سفالی و آجر نسوز ، با کارشناسان آجر نسوز آریا در تماس باشید.

خرید آجرهای سفالی خوب

در نظر گرفتن ویژگی آجر، در هنگام خرید آجرهای سفالی خوب ، باعث شده است که در بسیاری از ساخت و سازها، به عنوان گزینه ای برتر در نظر گرفته شود. حتی با وجود پروژه‌های مدرن مهندسی عمران و ساختمان‌های تجاری که امروزه از انواع مصالح ساختمانی استفاده می‌کنند، بهره گرفتن از آجرهای سنتی هنوز یک روش معمول است. البته ناگفته نماند که هر نوع آجری، باید از بالاترین کیفیت برخوردار باشد.

خرید آجرهای سفالی

پیشنهاد مطالعه : نصب و اجرای آجر نسوز

ویژگی آجر سفالی خوب

درک ویژگی آجر سفالی خوب، در ابتدایی ترین اقدامات هنگام خرید آجرهای سفالی با کیفیت، ضروری است. کیفیت آجر ممکن است بسته به مواد خام مورد استفاده و همچنین فرآیند تولید آجر مورد استفاده برای ایجاد آنها متفاوت باشد. با این وجود، چه استفاده از آجر برای دیوارهای داخلی و خارجی یا سازه های باربر، در صورت عدم کیفیت، می تواند بر ساخت کلی تأثیر بگذارد. از جمله ویژگی های مهم می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

اندازه و شکل یکنواخت

یک آجر با کیفیت بالا باید دارای شکل و اندازه استاندارد، با سطوح ساده و مستطیلی باشد. هنگام خرید آجرهای سفالی خوب ، باید آن را در نظر داشت.

خرید آجرهای سفالی

سختی

در ویژگی آجر سفالی خوب مطرح است که باید به اندازه کافی سخت باشند، بدون اینکه اثری در هنگام فشار ملایم بر روی آنها باقی بماند.

اهمیت جذب آب در خرید آجرهای سفالی

آجرها نباید بیش از 20 درصد وزن خود را در آب جذب کنند، زمانی که به مدت 24 ساعت یا بیشتر غوطه ور شوند.

بافت آجر سفالی خوب

خرید آجرهای سفالی خوب ، خواهید دید که بافت آجر به طور قابل توجهی در انواع آن متفاوت است. برای مثال، بافت آجرهای لعابدار با آجرهای با فرمت بلند متفاوت است. آنها باید عاری از ترک ها و گره های سنگی، با لبه های تیز و مربع باشند.

قیمت و خرید آجرهای سفالی

برای دریافت قیمت انواع آجرهای سفالی و یا آجرهای نسوز ، می توانید با کارشناسان آجر نسوز آریا در تماس بوده و گزینه مناسب سازه خود را خرید کنید.

پیشنهاد مطالعه : آجر فشاری و کاربرد آن

اشتراک گذاری

آخرین مطالب