کارخانه آجرنسوز آریا

تفاوت های آجر فشاری و ماشینی | آجر فشاری بهتره یا آجر ماشینی

تفاوت های آجر فشاری و ماشینی

بررسی تفاوت های آجر فشاری و ماشینی، می تواند به شما در انتخاب بهترین گزینه کمک کند. در واقع، هنگام ساختن یک خانه جدید یا انجام یک پروژه بازسازی، یکی از تصمیمات کلیدی که باید گرفته شود، نوع آجر مورد استفاده است. در حالی که آجرهای ماشینی در سال های اخیر به دلیل اندازه و شکل سازگار بسیار محبوب شده اند، بسیاری از سازندگان و صاحبان خانه ها هنوز آجرهای دست ساز را به دلیل زیبایی و جذابیت هنری خود انتخاب می کنند. اما آجر فشاری بهتره یا آجر ماشینی؟

تفاوت های آجر فشاری و ماشینی

بررسی تفاوت های آجر فشاری و ماشینی

بررسی تفاوت های آجر فشاری و ماشینی نشان می دهد که هر دو نوع آجر جوانب مثبت و منفی خود را دارند. بنابراین، اگر در انتخاب بهترین آنها سردرگم هستید، توصیه می شود قبل از تصمیم گیری، این تفاوت ها را در نظر بگیرید.

آجر دست ساز یا فشاری

آجرهای دست ساز با استفاده از روش سنتی ریختن خاک رس در قالب ساخته می شوند. سپس آنها را قبل از پختن خشک می کنند. نتیجه محصولی است که ظاهری روستایی را با ارزش ملکی سنتی ترکیب می کند. اینها با مقاومت فشاری بالا تولید خواهند شد تا سایش طولانی مدت را به حداقل برسانند.

اگر می خواهید بدانید که آجر فشاری بهتره یا آجر ماشینی؟ باید اضافه کنیم که آنها بسیار گران تر از آجرهای ماشینی هستند. ساخت آنها بیشتر طول می کشد و خرید این نوع از آجرها هزینه بیشتری دارد. این آجرها را می توان در طیف وسیعی از رنگ ها و بافت ها تولید کرد.

در بیان تفاوت های آجر فشاری و ماشینی، باید گفت که آجرهای فشاری را می توان متناسب با هر سبک معماری طراحی کرد و در کاربردهای مختلف تهیه نمود. با این حال، قیمت بالای آنها می تواند برای برخی افراد چندان مناسب نباشد.

تفاوت های آجر فشاری و ماشینی

ویژگی آجرهای ماشینی در تفاوت های آجر فشاری و ماشینی

آجرهای ماشینی ویژگی های خاص خود را دارند. این آجرها به دلیل دقت و کیفیت بالا معروف هستند. آنها با استفاده از روش اکستروژن و سیم برش تولید می شوند. تولیدکنندگان آجرهای ماشینی، مقادیر زیادی آجر با کیفیت بالا را مطابق با مشخصات دقیق تولید می کنند. این دقت و یکنواختی را در کل پروژه ساخت و ساز تضمین می کند.

اکستروژن پرکاربردترین روش برای ساخت آجر است. یک ماشین باید خاک رس و گاهی اوقات مواد دیگر را از طریق قالب فشار دهد تا آجرهای معمولی یا حتی آجرهای نسوز در اندازه و شکل تولید شود.

آجر فشاری بهتره یا آجر ماشینی

با مطالعه ویژگی های این آجرها می توان به پاسخ این سوال رسید که آجر فشاری بهتره یا آجر ماشینی؟ برای آنکه انتخاب بهتری در خرید آجر داشته باشید، راهنمایی های کارشناسان آجر نسوز آریا را دریافت کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب