استفاده از آجر آنتیک در نمای داخلی | نمای آجری قدیمی

استفاده از آجر آنتیک در نمای داخلی

استفاده از آجر آنتیک در نمای داخلی جهت پروژه‌های ساختمانی، دکوراسیون منزل و ویژگی‌های باغ، روشی مدبرانه است. نمای آجری قدیمی، زیبایی منحصر به فردی را ارائه می دهد و به خانه شما سبکی جاودانه می دهد که با استفاده از آجرهای جدید قابل تکرار نیست. شما می توانید یکپارچگی آجرهای قدیمی خود را ارزیابی کنید تا بتوانید نحوه استفاده از آنها را به بهترین نحو انتخاب نمایید.

استفاده از آجر آنتیک در نمای داخلی

ارزیابی وضعیت آجر آنتیک

با ارزیابی وضعیت آجر آنتیک و قدیمی که هنوز از نظر ساختاری سالم هستند، می توان آنها را برای معماری استفاده کرد. آجرهایی که از دوران اولیه تولید خود گذشته است نیز می توانند برای پروژه های تزئینی استفاده شوند.

کارخانه های ساخت آجر، برای قرن ها انواع آجر را تولید کرده اند، بنابراین آجرهای قدیمی در طیف وسیعی از سنین و شرایط بسیار متنوعی هستند. شما باید وضعیت هر آجر قدیمی را که با آن برخورد می کنید ارزیابی کنید تا نوع پروژه ای که برای آن مناسب است را تعیین نمایید.

تست بصری نمای آجری قدیمی

با تست بصری نمای آجری قدیمی، آن را بررسی کنید تا علائم قابل مشاهده خراب شدن آجر را پیدا کنید. اینها شامل ترک، پوسته پوسته شدن، یا سایش بیش از حد است. به دنبال علائمی باشید که نشان می دهد آجر در اطراف لبه ها فرسایش یافته یا شکل آن خراب شده است.

آجرهایی که هر یک از این مسائل را نشان می دهند برای استفاده در سازه های بزرگ مناسب نیستند اما همچنان می توانند برای اهداف تزئینی مورد استفاده قرار گیرند. برخی از انواع آجر آنتیک مثل آجر قزاقی، ممکن است به دلیل تغییر رنگ سطح، محو شدن یا پتینه، ظاهری کهنه یا فرسوده پیدا کرده باشند. اینها لزوماً به این معنی نیست که از نظر ساختاری سالم نیستند، اما باید برای هر گونه نشانه دیگری از فروپاشی ساختاری بررسی شوند.

استفاده از آجر آنتیک در نمای داخلی

بررسی استحکام آجر آنتیک

بررسی استحکام آجر آنتیک را با ضربه زدن به آرامی با ابزار یا دست خود بررسی کنید. به هر صدای توخالی گوش دهید. یک آجر سالم صدای شفاف و محکمی تولید می کند، در حالی که آجر آسیب دیده توخالی به نظر می رسد. روش دیگر برای آزمایش استحکام آجر انداختن آن از ارتفاع حدود 4.5 فوت یا 1.5 متری است. آجری با استحکام کافی از این ارتفاع نمی شکند. می توانید از مشاوره کارشناسان آجر نسوز آریا بهره مند شده و ضمن دریافت قیمت نمای آجری قدیمی، آجر مناسب سازه خود را تهیه کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب