کارخانه آجرنسوز آریا

روش های به روز کردن آجرهای قدیمی

به‌ روزرسانی آجرهای قدیمی

شاید شما هم خانه های آجری قدیمی را دیده اید که رنگ سفید، رنگ شده اند. نمای بیرونی آجرهای قدیمی، نیاز به تحول و رنگ تازه ای دارند و سفید رنگی کلاسیک و ایمن است. اما این تنها وسیله برای به‌ روزرسانی آجرهای قدیمی نیست که قدمت آن را نشان می‌دهد. شما می توانید از پنج روش برای زیباسازی آجر خود استفاده کنید که آن را بدون استفاده از رنگ روشن، با شکوه نماید.

به‌ روزرسانی آجرهای قدیمی

راه کارهای به روزرسانی آجر قدیمی

برای آنکه بتوانید از راه کارهای به روزرسانی آجر قدیمی استفاده کنید، لازم است که این روش ها را دنبال کنید:

یک اسکراب خوب به آن بدهید.

قبل از هر گونه تغییر دائمی و به‌ روزرسانی آجرهای قدیمی ، آجر خود را با فشار آب زیاد بشویید. آجر متخلخل است و حتی آجرهای زیبا نیز با گذشت زمان و قرار گرفتن مداوم در معرض عناصر، می توانند رنگی تیره و کثیف به خود بگیرند. شستشوی تحت فشار می تواند یکی از راه های مناسب برای این کار باشد. از فشار بالا برای از بین بردن کثیفی، جلبک ها، کپک ها و موارد دیگر استفاده می کند. هنگامی که به طور کامل تمیز شد، ممکن است تصمیم بگیرید که ظاهر آجر اصلی را باقی بگذارید.

رنگ را انتخاب کنید.

رنگ نباید بسیار تند باشد. فقط به یاد داشته باشید که محیط خود را در نظر بگیرید و به محله خود و چشم انداز اطراف و معماری منطقه ای برای زمینه نگاه کنید. رنگ آمیزی کل خانه می تواند یک پروژه کم هزینه باشد. به علاوه، نگهداری و به‌ روزرسانی آجرهای قدیمی اغلب دارای هزینه های بالایی است. بنابراین، اگر آجر شما شکل مناسبی دارد، چرا یک کار کوچک‌تر را در نظر نگیرید و با رنگ کردن کرکره‌ها یا تزئینات خود یا با افزودن رنگی به درب ورودی، به آجر بیرونی رونق دهید؟

یک تکنیک جدید را امتحان کنید.

در خانه مناسب، استفاده از یک اسمیر آلمانی (تکنیکی شبیه به سفید کردن اما با استفاده از شستشوی ملات به جای رنگ رقیق شده) روی آجر فعلی، می توانید شخصیت دنیای قدیم را فوراً اضافه کرده و هر گونه نقص را پنهان کنید. اما از آنجایی که از ملات استفاده می کنید، نمی توان آن را به راحتی رنگ تمیز کرد.

Limewash از سنگ آهکی ساخته می شود که خرد و سوزانده شده و با آب مخلوط شده و بتونه آهکی ساخته می شود. این تکنیک به جای نشستن در بالای سطح، به آجر نفوذ می کند. به ویژه برای خانه های قدیمی خوب است، زیرا به طور طبیعی در برابر کپک مقاوم خواهد بود و در مقایسه با ظاهر صاف تر رنگ، یک پایان با تنوع زیبا و ظریف در رنگ ایجاد می کند. این تکنیک در میان روش ها و به‌ روزرسانی آجرهای قدیمی ، سازگار با محیط زیست است.

به‌ روزرسانی آجرهای قدیمی

رنگ آمیزی مناسب

مواد شفاف همچون سیلر، به آجرهای قدیمی رنگ می بخشد و به روش های مختلف استفاده می شود. میانگین زمان خشک شدن به برند سیلر، ضخامت پوشش، رطوبت و زمان سال بستگی دارد. به عنوان یک قاعده کلی، شما باید تمام ترافیک رفت و آمد را حداقل به مدت 24 ساعت از سطح آجر دور نگه دارید، اما در برخی موارد ممکن است لازم باشد تا 72 ساعت از سطح آجر در جهت به‌ روزرسانی آجرهای قدیمی ، محافظت کنید تا به سیلر زمان بدهید تا به اندازه کافی در آجر خیس شود.

در مواردی که سن نمای آجر بالا باشد،  یک روکش ساده ممکن است برای بازگرداندن زیبایی به آجر قدیمی کافی نباشد. نور خورشید در نهایت رنگ آجر را از بین می‌برد، درست مانند چوب عمل می کند و در این موارد باید از لکه یا رنگ بتونی استفاده کنید تا زندگی را به آجر بازگردانید.

برای نصب آجر با اتصالات فرورفته، ممکن است از غلتک رنگ برای اعمال رنگ بر روی سطح آجر استفاده شود بدون اینکه اجازه دهد رنگ درزهای دوغاب را در بین آن بپوشاند. از سوی دیگر، برای پوشش درزها، به یک قلم مو و روش اجرای دستی آجر به آجر، برای جلوگیری از رنگ آمیزی ملات نیاز است. سیلر ممکن است پس از خشک شدن رنگ اعمال شود تا رنگ آن ثابت کرده از آن در برابر هوا محافظت کند. می توانید در این خصوص، از راهنمایی گروه حرفه ای آجر نسوز آریا استفاده نمایید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب