کارخانه آجرنسوز آریا

انواع ملات نسوز | خرید ملات آجر نسوز

انواع ملات نسوز

انواع ملات نسوز از سیمان، ماسه، خاک نسوز و اجزای اختصاصی اضافی مانند آلومینات کلسیم تشکیل شده اند. ملات خاک رس نسوز، نوعی از خاک های رس هستند که می توانند تا دمای 3000 درجه سانتیگراد را تحمل کنند. این خاک رس با ویژگی های منحصر به فرد مقاوم در برابر حرارت است. خاک رس نسوز در ساخت ملات آجرهای نسوز استفاده می شود و به توانایی آنها در تحمل دماهای بالا کمک می کند. می توانید برای خرید ملات آجر نسوز از طریق شرکت آجر نسوز آریا اقدام کنید.

ترکیب شیمیایی در انواع ملات نسوز

بر اساس ترکیب شیمیایی در انواع ملات های نسوز، ملات هایی مانند ملات نسوز با آلومینا بالا، ملات نسوز با مقاومت بسیار بالا، ملات نسوز سیلیس و … را می توانید تهیه کنید

انواع ملات نسوز

ملات نسوز ترکیبی

این ملات در کنار طبیعت غیر محلول در آب بوده و بهترین ملات است. لازم است که سنگدانه ها و چسب ها را تا شش ساعت ترکیب کنید. ملات باید در دمای بالای 1499 درجه سانتیگراد مخلوط شود. برای خرید ملات آجر نسوز از این نوع، با کارشناسان آجر نسوز آریا در تماس باشید.

ملات نسوز با مقاومت بسیار زیاد

از این ملات معمولاً برای چسباندن آجرها و تعمیر کوره های بلند، کوره های کک داغ و همچنین سایر مصالح ساختمانی کوره های صنعتی آجر سفالی با کیفیت بالا استفاده می شود.

ملات خشک کردن با هوا در انواع ملات نسوز

ملات خشک کن با هوا در انواع ملات نسوز، در آب و هوای گرم و خشک توصیه می شود. این ترکیب به عنوان ملات نسوز پیش مخلوط شامل خاک رس، سیلیکات مذاب و ذرات نیز شناخته می شود. مشخصات آن در مقایسه با دیگر ملات ها پایین تر است.

ملات های نسوز با آلومینا بالا

به عنوان ماده اصلی، کلینکر با آلومینای بالا نقش اصلی را در تولید ملات نسوز ایفا می کند که با یک پیوند شیمیایی یا خاک رس ملایم ترکیب می شود. این ماده معمولاً به عنوان پوشش کوره ‌های شیشه و کوره‌ های کک استفاده می‌ شود.

انواع ملات نسوز

ملات های نسوز سیلیس

کوره های صنعتی مختلف از انواع ملات نسوز سیلیس برای نصب و تعمیر کوره های بلند، کوره های کک، اجاق های بلند گرم، کوره های ذوب شیشه و کوره های ذوب اسیدی استفاده می کنند.

ملات نسوز MULLITE

در کارخانه ‌های فولاد، فلزات غیرآهنی و پتروشیمی معمولاً از ملات نسوز مولایت برای تعمیر و چیدمان آجرهای مولایت و همچنین ساخت کوره‌ هایی با دمای بالا استفاده می ‌شود.

خرید ملات آجر نسوز

می توانید قیمت این ملات ها را از آجر نسوز آریا دریافت کرده و برای خرید ملات آجر نسوز، راهنمایی های لازم را دریافت کرده و با بهترین قیمت آنها را از این شرکت خریداری کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب