استفاده از آجر نسوز در ساخت و ساز

رازهای موفقیت در استفاده از آجر نسوز در ساخت و ساز

استفاده از آجر نسوز در ساخت و ساز مزیت های زیادی دارد. امروزه، استفاده از این آجرها به وفور دیده می شود اما آیا علت این موضوع را می دانید؟ در وهله اول، استفاده از آجر نسوز در ساخت و ساز موجب می شود ساختمان از نظر زیبایی و مقاومت در سطح ایده آلی قرار بگیرد. هم چنین، آجر نسوز به دلیل اینکه از مواد معدنی ساخته می شود، تحت شرایط آب و هوایی نامناسب دچار پوسیدگی، جلبک زدن و شوره زدگی نمی شود.

مواد تشکیل دهنده این آجرها، عموما مواد معدنی و ترکیبات مصنوعی هستند. نوجه داشته باشید که استفاده از این مواد اولیه نه تنها برای محیط زیست مضر نیست، بلکه به دلیل استفاده از مواد معدنی، به سادگی قابل بازیافت خواهد بود. در ادامه این مطلب به رازهای موفقیت در استفاده از آجر نسوز در ساخت و ساز خواهیم پرداخت؛ با ما همراه باشید.

رازهای موفقیت در استفاده از آجر نسوز در ساخت و ساز

مزیت های استفاده از آجر نسوز در ساخت و ساز

  • آجر نما نسوز باعث کاهش مصرف سوخت های فسیلی می شود.
  • آجر نما نسوز دارای ماندگاری بسیار زیادی است.
  • هزینه نگهداری نمای آجر نسوز بسیار پایین است.
  • آجر نسوز در جهت بهینه سازی مصرف انرژی تولید می شود.
  • آجر نما نسوز رنگارنگ بوده و دارای تنوع الهام بخش است.
  • آجر نما نسوز ایمن و محکم است.
  • آجر نما نسوز در برابر کلیه شرایط آب و هوایی مقاوم است.
  • طراحی معماری با استفاده از آجر نما نسوز بسیار متنوع است. (منبع)

آجرنسوز در نماسازی ساختمان

آجر نسوز یکی از مصالح ساختمانی محبوب و پراستفاده در صنایع ساخت و ساز است. نماسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون داخلی با استفاده از آجر نسوز کار ساده تری خواهد بود. چرا که این آجر قیمت مناسبی دارد، در برابر شرایط بد آب و هوایی مقاوم است، در اشکال و ابعاد مختلفی تولید می شود، دارای رنگبندی کامل و طبیعی است، در برابر حرارت تا 1200 درجه مقاوم است و مواد اولیه تشکیل دهنده آن برای محیط زیست مضر نیستند. این مزایا موجب شده است که استفاده از آجر نسوز در ساخت و ساز تبدیل به یکی از مصالح پرطرفدار شود. درحال حاضر، در ساخت اغلب نماسازی ساختمان ها از آجر نسوز استفاده می شود.

علت استفاده از آجر نسوز در ساختمان سازی

شاید برای شما هم سوال باشد که علت استفاده از آجر نسوز در ساخت و ساز چیست و چرا این مواد ساختمانی بسیار محبوب است؟ استفاده از آجر نسوز علاوه بر مزیت های ذکر شده در پاراگراف های قبل، ویژگی های دیگری نیز دارد. در حقیقت، این ویژگی ها زمانی اهمیت پیدا می کنند که ساخت و ساز به پایان رسیده باشد. در ادامه به شرح ویژگی ها خواهیم پرداخت:

استفاده از آجر نسوز در ساخت و ساز

جلوگیری از اتلاف انرژی

اتلاف انرژی و مصرف بیش از حد آن یکی از معضلات کشور ما بوده که همواره موجب شده است در برخی مناطق انرژی های مورد نیاز زندگی نظیر گاز و برق به مقدار کافی وجود نداشته باشد. در حقیقت، بسیاری از مناطق دور افتاده به دلیل استفاده نامناسب برخی افراد، از نعمت برق و گاز محروم هستند.

جلوگیری از اتلاف انرژی یکی از ویژگی های مثبت آجر نسوز است. این آجر نسوز دارای جرم حرارتی بالایی است؛ یعنی جذب گرما در آجر نسوز نسبت به سایر مصالح ساختمانی، کمتر است. این موضوع موجب می شود در فصول گرم سال، حرارت ناشی از تابش آفتاب تاثیری برروی دمای ساختمان نداشته باشد. از سوی دیگر، آجر نسوز در فصول سرد سال بالعکس عمل می کند؛ یعنی از خروج حرارت داخل ساختمان به محیط سرد بیرون جلوگیری می کند.

بدون نیاز به مراقب زیبا هستند

یکی از ویژگی های مهم آجر نسوز مقاومت بالا در برابر حرارت، سرما و بارندگی است. این موضوع موجب شده است آجر نسوز انگلیسی نیازی به مراقب و ترمیم نداشته باشد. این آجر ها عموما طول عمر بالایی دارند و در برابر سایش، پوسیدگی و شوره زدگی مقاوم هستند.این ویژگی ها و جلوه زیبای آجر نسوز، موجب شده است استفاده از آن تبدیل به انتخاب اول اغلب مشتریان شود.

قابلیت بازیافت

یکی از رازهای موفقیت در استفاده از آجر نسوز در ساخت و ساز، قابلیت بازیافت و حفظ محیط زیست در برابر خطرات ناشی از مصالح شیمیایی است. همانطور که در پاراگراف اول اشاره شد، آجر نسوز از مواد معدنی و برخی مواد مصنوعی تشکیل می شود. در وهله اول، این مواد اولیه موجب می شوند که طول عمر آجر نسوز در مقایسه با سایر مصالح بیشتر باشد. در وهله دوم، شرایط بازیافت آجر نسوز امکان پذیر می شود. یعنی زمانی که عمر مفید آجر به پایان رسیده است، فرایند تخریب و بازیافت آن به راحتی صورت می گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =