کارخانه آجرنسوز آریا

دلیل ترک در دیوار آجری | نحوه تعمیر ترک های نمای آجری

دلیل ترک در دیوار آجری

شاید یکی از نگرانی های برخی از مالکان خانه های آجر نما این است که دلیل ترک در دیوار آجری را بدانند. بسیاری از صاحب خانه ها، دیوارهای آجری را به دلیل دوام و زیبایی که می توانند به خانه اضافه کنند، دوست دارند. با این حال، بسیاری از مردم به اشتباه تصور می‌کنند که ترک‌ های آجرکاری بخشی طبیعی از فرآیند پیری هستند، در حالی که در واقع، آنها به عنوان سیگنالی قوی، نشان می‌دهد پایه سازه در حال شکست یا نشست است. می توانید برای دریافت اطلاعات در خصوص نحوه تعمیر ترک های نمای آجری ، با کارشناسان آجر نسوز آریا در تماس باشید.

دلیل ترک در دیوار آجری

پیشنهاد مطالعه : آجر فشاری و کاربرد آن

سه نوع ترک در دیوار آجری

ترک‌های آجر چیزی نیست که صاحب خانه بتواند با به سادگی و با راهکارهایی همچون رنگ، آن را برطرف کند، اما درک سه نوع ترک دیوار می‌تواند به شما کمک کند تا مشکل را بهتر با یک شرکت حرفه‌ای در میان بگذارید.

ترک های افقی آجر

ترک ‌هایی که در امتداد یک دیوار آجری در یک خط افقی قرار دارند، نشان این هستند که فونداسیون خانه شما دچار مشکل شده است. آنها در نتیجه بی ثبات شدن خاک و فشار دادن دیوارها و پایه شما به داخل رخ می دهند. تا زمانی که ترک باقی بماند، دیوار در نهایت خم می‌ شود و بیشتر مستعد فروریختن کامل خواهد شد که می‌تواند بقیه خانه شما را نیز خراب کند. لازم است بلافاصله پس از رویت اولین مشکلات، دلیل ترک در دیوار آجری را بررسی کرده و برای تعمیر آن اقدام کنید.

دلیل ترک در دیوار آجری

پیشنهاد مطالعه : نصب و اجرای آجر نسوز

ترک های نمای آجری به شکل عمودی

اگر شکاف هایی را دیدید که از دیوارهای آجری خود بالا و پایین می روند، باید نگران جابجایی زمین باشید. اگر زمین زیر فونداسیون شما جابجا شود، خانه نمی تواند به طور عادی ته نشین شود. اگر نتوانید به این جابجایی خاک رسیدگی کنید، می تواند منجر به آسیب قابل توجهی به فونداسیون شود و یکپارچگی ساختاری خانه شما را به خطر بیندازد. بررسی نحوه تعمیر ترک های نمای آجری می تواند از ایجاد یک خسارت جدی جلوگیری کند.

ترک در دیوار آجری به شکل آجر پله ای

آجرهای پله ای در واقع کم شدت ترین نوع ترک آجری هستند که می توانید با آن مواجه شوید. این ترک‌ها را در بالای پایه روی دیوارهای بیرونی خانه آجری خود خواهید یافت. آنها دلیل ترک در دیوار آجری به صورت حرکت پایه هستند و برای تعمیر آن به مداخله حرفه ای نیاز خواهید داشت.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب