عایق کاری با آجر نما | بهترین روش عایق کاری نما

عایق کاری با آجر نما

بسیاری از خانه های آجری در گذشته، با استانداردهای فعلی عایق بندی، ساخته نشده اند. معمولاً دیوارهای آجری بیرونی که قبل از این زمان ساخته شده اند، عایق کمی دارند یا اصلاً عایق نیستند. عایق کاری با آجر نما ، می تواند مزیت های زیادی را برای ساکنان ساختمان فراهم کند. می توانید بهترین روش عایق کاری نما را با آجر نسوز نما در نظر بگیرید. جهت تهیه انواع آجر نسوز و دریافت قیمت آجر نمای نسوز، با کارشناسان آجر نسوز آریا همراه باشید.

اهمیت عایق کاری

روش های عایق کاری دیوارهای بیرونی خانه آجری قدیمی به این بستگی دارد که خانه دارای دیوارهای بنایی یا روکش آجری باشد. دیوارهای بنایی مانند آنهایی که در خانه های بسیار قدیمی یافت می شوند، اغلب نیاز به ساخت چارچوب  در داخل و پر کردن آن با عایق، یا فایبرگلاس یا فوم اسپری دارند.

از آنجایی که دیوارهای بیرونی، بخش بزرگی از پوشش ساختمان را تشکیل می دهند، منطقی است که با افزودن عایق کاری با آجر نما ، برای افزایش بهره وری انرژی خانه خود اقدام کنید. عایق کاری کامل خانه می تواند هزینه های انرژی را تا 50 درصد کاهش دهد.

کاربرد آجر نسوز شاموتی

تفاوت عایق کاری در سازه های قدیمی و جدید

پیشنهاد مطالعه : آجر لعاب دار چیست

تفاوت عایق کاری در سازه های قدیمی و جدید

دیوارهای آجری، در شکل های مختلف و با سبک های متنوعی ساخته می شوند. یک دیوار بنایی معمولاً از یک لایه بیرونی آجر و یک لایه داخلی از آجر یا بتن یا بلوک تشکیل شده است. این در حالی است که برخی از دیوارهای سازه، در واقع جزء ساختاری خانه بوده و وزنی را که سقف را نگه می دارد، تحمل می کند.

تفاوت عایق کاری در سازه های قدیمی و جدید، به خوبی قابل مشاهده است. امروزه خانه‌ های آجری با یک نما ساخته می‌ شوند که اغلب به آن روکش آجری می‌گویند که به یک قاب متصل می‌شود. در این سبک، آجر فقط تزئینی بوده و نمای ساختمان است. این تفاوت ها در مورد عایق کاری با آجر نما ، نقش مهمی دارد.

موانع در عایق کاری نما

در حالی که مقاوم سازی ساختمان با عایق بیرونی به طور معمول، بهترین راه حل برای دوام، بهره وری انرژی و راحتی است، این مورد برای خانه های قدیمی صادق نیست. موانع زیادی بر سر راه عایق کاری خارجی وجود دارد، که از آن جمله می توان به عدم دسترسی و عدم وجود فضای عایق در حفره دیوار اشاره کرد.

مزیت های عایق کاری آجر نما

دلایل معتبری برای پیگیری عایق کاری با آجر نما وجود دارد. اجرای صحیح و استاندارد شده آجر نمای ساختمان به منظور عایق کاری، همراه با مزیت های قابل توجهی است که از آن جمله می توان به شرح ذیل به آن اشاره نمود:

  • ارزان تر و نصب راحت تری دارد.
  • ظاهر بیرونی خانه را تغییر نمی دهد.
  • عملکرد حرارتی را افزایش می دهد.
  • امکان آب بندی هوا و کنترل رطوبت را فراهم می کند.
  • امکان ارتقاء سیستم های برق و کانال کشی را ایجاد می نماید.
بهترین روش ‌ها برای عایق کاری آجر نما

پیشنهاد مطالعه : بهترین آجر سفالی

کاهش هزینه های انرژی

آجر برای قرن ها برای تأمین مسکن جهت محافظت از انسان در برابر عوامل بیرونی استفاده می شود. اگرچه آجر دارای خواص عایق طبیعی است، اما می توان این ویژگی را با استفاده از مواد عایق برای کاهش هزینه های انرژی افزایش داد. آجر عموماً قابلیت عایق کاری بهتری نسبت به سایر مصالح ساختمانی دارد.

بررسی بهترین روش ‌ها برای عایق کاری آجر نما

با استفاده از بهترین روش ‌ها برای عایق کاری و به دلیل جرم حرارتی و رطوبتی که مواد جذب می کنند، دمای داخلی خانه ها نسبتا ثابت بماند. آجر در طول روز گرما را به آرامی جذب و آزاد می کند و خانه ها را در روز خنک تر و در شب گرم تر نگه می دارد. این توانایی در نگهداری و آزادسازی گرما را می توان با افزودن مواد عایق، افزایش بهره وری انرژی خانه و کاهش هزینه های سوخت افزایش داد.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب