کارخانه آجرنسوز آریا

آجر رسی خوب | کاربرد آجر رسی | بهترین آجر رسی | قیمت آجر رسی

بهترین آجر رسی

 هزاران سال است که انسان ها از آجر برای اهداف ساختمانی استفاده کرده اند. با این حال، وقتی صحبت از انتخاب مصالح ساختمانی در عصر کنونی می شود، بدون شک آجرها انتخاب شماره یک هستند. آنها بادوام ‌ترین مصالح ساختمانی محسوب می شوند، حتی امروزه ما شاهد دیوارهای آجر رسی خوب در ستون ‌ها، پایه‌ ها و سطوح کف هستیم که هزاران پیش ساخته شده ‌اند و هنوز دست نخورده و سالم می باشند. کاربرد آجر رسی در سازه های امروزی، فراوان است و با استفاده از بهترین آجر رسی می توان ساختمان هایی با دوام بالا ساخت. شما می توانید برای خرید انواع آجر، با شرکت آجر نسوز آریا در تماس بوده و قیمت آجر رسی را از کارشناسان آن دریافت کنید.

بهترین آجر رسی

انواع آجر رسی

اولین آجرها در مناطقی با آب و هوای گرم تولید شد، این آجرها گلی بودند که برای سفت شدن در آفتاب خشک می شدند. سپس پخت آجر مطرح شد که حتی امروزه نیز از این روش برای تهیه انواع آجر رسی استفاده می شود. در واقع، آجر رسی خوب یک ماده ساختمانی حیاتی است که معمولاً به شکل مستطیل در دسترس است و از خاک رس تولید می شود، اما این همه چیز نیست.

امروزه انواع مختلف از بهترین آجر رسی بر اساس مواد اولیه تولید می شود که در آن مانند بتن، آهک، خاکستر بادی و بسیاری دیگر در ساختمان سازی استفاده می شود. بیایید انواع آجرهای مورد استفاده در ساخت و ساز را بشناسیم.

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز هلندی

اتاق نشیمن با دیوارهای آجری به سبک مدرن

اتاق‌ های نشیمن مدرن، با تأکید بر دیوار آجری در حال حاضر در نقطه توجه هستند. در این مورد، آجرکاری را می توان باز کرد یا با یک لایه رنگ روی آن را به طور مرتب پوشاند. در مورد دوم، رنگ و سبک آنها در طراحی اتاق نشیمن با دیوار آجری همبستگی دارد. به عنوان مثال، آجرکاری سفید همیشه سودمند و خنثی به نظر می رسد.

یک گزینه پویاتر یک دیوار آجری با سایه خاکستری عمیق یا حتی سیاه است که یک تصمیم آشکارا جسورانه خواهد بود. دیوار آجر قرمز کلاسیک مطمئناً از نظر زیبایی شناسی دلپذیر به نظر می رسد و جایگاه اصلی خود را در اتاق نشیمن مدرن می گیرد. این همان نقطه ای در فضای داخلی است که به طور معمول، چندان توجهی را به خود جلب نخواهد کرد.

انواع آجر مورد استفاده در ساخت و ساز

  1. آجر خشک شده در آفتاب:

آجر خشک شده در آفتاب که آجرهای نسوخته نیز نامیده می ‌شوند، یکی از ابتدایی‌ ترین نمونه ‌های آجر هستند، این نوع آجرها در کوره‌ ها قرار نمی گیرند. بلکه برای سفت شدن در آفتاب خشک می ‌شوند. آجرهای خشک شده در آفتاب دوام کمتری دارند، مقاومت کمتری در برابر آب و مقاومت کمتری در برابر آتش دارند. کاربرد آجر رسی در این نوع، بیشتر در مناطق روستایی یا در ساخت و سازهایی که موقت هستند، استفاده می شود. فرآیند ساخت این آجرها شامل 3 مرحله ساده یعنی آماده سازی خاک رس، قالب گیری و در نهایت خشک کردن آفتاب می باشد.

  1. آجرهای سفالی سوخته:

آجرهای سفالی سوخته ، قدیمی ترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی هستند. این آجرها با کیفیت برتر هستند و در ساخت بسیاری از اعضای سازه ای حیاتی مانند دیوارها، ستون ها، پی و غیره استفاده می شوند. آجرهای سوخته به 4 نوع مختلف طبقه بندی می شوند که عبارتند از:

بهترین آجر رسی

آجر درجه یک:

این دسته از آجرهای سفالی سوخته با تمام کیفیت آجر رسی خوب مطابقت دارد. اینها در کوره سوزانده می شوند. این آجرها دارای شکل استاندارد، سطوح صاف و لبه های تیز بوده و دوام و استحکام بیشتری در میان بهترین آجر رسی می باشند.

آجر درجه دو:

این آجر رسی خوب ، از کیفیت متوسطی برخوردار است. اینها را آسیاب کرده و سپس در کوره های آجرپزی می سوزانند. شکل این آجرها نامنظم است و سطح آن صاف نیست. علاوه بر این، آنها می توانند ترک های مویی نیز داشته باشند. کاربرد آجر رسی در این نوع، در مکان هایی که آجرکاری با پوششی از گچ پوشانده می شود، استفاده خواهند شد.

آجرهای درجه سوم و چهارم، عمدتا دارای کیفیت بسیار پایین بوده و سطح ناصافی دارند و معمولا در سازه های موقت به کار گرفته می شوند.

  1. آجر خاکستر بادی:

آجر خاکستر بادی در دسته بندی آجر رسی خوب ، مصالح ساختمانی است که به طور خاص در واحدهای بنایی استفاده می شود. این شامل خاکستر بادی کلاس C یا کلاس F و آبی است که در حدود 1000 درجه سانتیگراد می شود. به دلیل غلظت بالای اکسید کلسیم در خاکستر بادی کلاس C، این نوع آجر اغلب به عنوان خود سیمانی توصیف می شود. به طور معمول کاربرد آنها در دیوارهای سازه ای، ستون ها و پایه ها است.

  1. آجرهای بتنی

آجرهای بتنی با استفاده از بتن جامد همراه با موادی مانند سیمان، ماسه، سنگدانه های درشت و آب ساخته می شوند. اندازه این آجرها را می توان با توجه به اندازه مورد نیاز طراحی کرد. اینها معمولاً در نماها، آجرکاری‌ های پنهان یا داخلی استفاده می‌شوند و ظاهر زیبایی ‌شناسی برجسته‌ای را ارائه می‌دهند که در مقایسه با کاربرد آجر رسی می تواند مفید تر باشد.

  1. آجر مهندسی:

در لیست انواع آجرها و در کنار آجر رسی خوب ، آجرهای مهندسی مطرح است. اینها استحکام فشاری بالایی دارند و برای کاربردهای خاص که در آن استحکام، مقاومت اسیدی، تخلخل کم، مقاومت در برابر یخبندان ضروری است استفاده می شود. آجرهای مهندسی بیشتر برای زیرزمین ها مورد استفاده قرار می گیرند، زیرا در این مناطق حملات شیمیایی یا آب بسیار رایج است.

  1. آجر سیلیکات کلسیم:

آجرهای سیلیکات کلسیم که معمولاً به آجرهای آهکی شنی نیز معروف هستند، از مخلوط آهک، ماسه و خاکستر بادی ساخته می شوند. این نوع آجر برای مصارف متعددی در صنایع ساختمانی مانند سنگ تراشی، کارهای زینتی در ساختمان و غیره کاربرد دارد. می توانید قیمت آجر رسی را از کارشناسان آجر نسوز آریا دریافت کنید.

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز کف

اشتراک گذاری

آخرین مطالب