کارخانه آجرنسوز آریا

بهترین آجر سفالی | آجر سفالی خوب | قیمت آجر سفالی

بهترین آجر سفالی

 مصالح ساختمانی نقش بسیار مهمی در عصر مدرن از فناوری ایفا می کند. آجر یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که به دلیل هزینه کم، در دسترس بودن گسترده، دوام و جابجایی آسان، همچنان یکی از مصالح ساختمانی برجسته و پیشرو است. پرکاربردترین آنها نیز، بهترین آجر سفالی است که برای ساخت دیوارهای داخلی و خارجی، پایه ها، پارتیشن ها، پایه ها و سایر سازه های باربر استفاده می شود. آجر سفالی خوب را می توانید از آجر نسوز آریا تهیه کنید. قیمت آجر سفالی در این مجموعه معتبر، کاملا ایده آل است.

آجرهای سفالی سوخته

آجرهای سفالی سوخته معمولی معمولاً با رنگ‌ های گرم از کرم تا نارنجی تا ماسه ‌ای و قهوه‌ای مورد توجه هستند. وقتی در یک دیوار ساخته می‌ شوند، الگوهای جالب اما ساده و دلنشینی ظاهر می کنند که جذابیت های منحصر به فردی را به نمایش می گذارند. بنابراین، بهترین آجر سفالی ، اگرچه شکل ساده ای دارد، اما فردیت خاص خود را نیز حفظ می کند.

از آنجایی که آجر رایج ترین، اساسی ترین و ضروری ترین واحد برای ساخت خانه است، باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد. کیفیت آجر بسته به مواد اولیه مورد استفاده و همچنین در فرآیند ساخت آن ممکن است متفاوت باشد. آجر سفالی خوب و مرغوب باید دارای خواص فیزیکی و شیمیایی باشند.

بهترین آجر سفالی

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز هلندی

ویژگی های یک آجر خوب

خاک آجری:

خاک آجری باید عاری از سنگریزه (کانکار)، سنگ، مواد آلی، نمک نمک (نیترات پتاسیم) و سایر مواد شیمیایی مضر باشد، زیرا باعث بی کیفیتی آجر می شود.

اندازه یک آجر:

یک آجر خوب باید اندازه یکنواخت با سطوح ساده و مستطیل شکل داشته و طبق استاندارد باید از اضلاع دارای لبه های تیز و صاف موازی باشد. یک آجر نباید از تحمل 3 میلی متر در طول و تحمل 1.5 میلی متر در عرض و ارتفاع بیشتر باشد. اندازه استاندارد یا معمولی بهترین آجر سفالی 190 میلی متر در 90 میلی متر است. با این حال، اندازه آجرها ممکن است از کشوری به کشور دیگر و از مکانی به مکان دیگر حتی در کشورهای بزرگی مانند هند متفاوت باشد.

شکل:

شکل آجر سفالی خوب باید یکنواخت باشد. لبه های یک آجر خوب باید تیز، صاف و با زاویه راست باشد. با این حال، آجرهایی که برای اهداف خاص استفاده می شوند ممکن است برش داده شوند یا به اشکال مختلف دیگر ساخته شوند. اینها به طور کلی اصلاحاتی از اشکال مستطیلی هستند.

بهترین آجر سفالی

رنگ:

طیف گسترده ای از رنگ ها مانند قرمز، سفید، خاکستری، قهوه ای، بنفش، آبی و مشکی به همراه برخی سایه های میانی در بهترین آجر سفالی وجود دارد. رنگ تحت تأثیر ساختار شیمیایی خاک رس، دمای آن در هنگام سوختن، شرایط جوی کوره و رنگ‌آمیزی است.

 آجرهای مرغوب باید به خوبی سوخته باشند و رنگ یکنواخت در سراسر بدنه آجر داشته باشند. آجرهایی که بیش از حد سوخته اند، یکنواختی رنگ روی سطح و استحکام خود را از دست می دهند. در آجر سفالی خوب ، سایه های بسیار تیره قرمز روی آجرهای سوخته مشاهده می شود.

سطح و بافت در آجر:

مرغوب ترین و بهترین آجر سفالی ، باید سطح مناسبی داشته باشد. این بدان معناست که بافت روی سطح آجرها در هنگام قالب گیری باید مرغوب باشد تا ملات به درستی در آن قرار گیرد. تنوع قابل توجهی در بافت آجر سفالی وجود دارد. آجرهای خوب باید بافتی از پیش فشرده و یکنواخت داشته باشند. سطوح آجر نباید خیلی صاف باشد که باعث لغزش ملات شود. سطح شکسته نباید ترک، سوراخ، سنگ ریزه یا توده آهک را نشان دهد.

مقاومت فشاری و سختی:

مقاومت فشاری آجر به ترکیب خاک رس و درجه سوختن بستگی دارد. مقاومت فشاری بهترین آجر سفالی ، باید حداقل 3.5 نیوتن بر میلی ‌متر مربع یعنی 35 کیلوگرم بر سانتی ‌متر مربع باشد. آجرها باید به اندازه کافی سخت باشند. هنگامی که آجر با ناخن خراشیده می شود، نباید اثری روی سطح آجر باقی بماند.

در صورتی که قصد خرید آجر سفالی خوب را دارید، می توانید مشاوره های لازم را از آجر نسوز آریا کسب کرده و قیمت آجر سفالی را دریافت نمایید.

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز کف

اشتراک گذاری

آخرین مطالب