بهترین آجر برای چیدمان کوره | قیمت آجر نسوز کوره

بهترین آجر برای چیدمان کوره

در میان انواع آجر نسوز، دو نوع اصلی آجر با دمای بالا وجود دارد که با نام های آجر نسوز نرم (IFB) و آجر نسوز سخت یا متراکم شناخته می شود. هر دو نوع از خاک نسوز، آلومینا برای خاصیت نسوزی بیشتر و مقاومت در برابر گرما، به همراه خاک رس که آسیاب و پخته شده، ساخته شده اند. بهترین آجر برای چیدمان کوره می تواند در حفظ و نگهداری گرمای داخل کوره کمک کرده و دوام و ماندگاری بالایی را برای آن فراهم کند. در صورتی که نیاز به آجر نسوز کوره دارید، می توانید قیمت آجر نسوز کوره را از آجر نسوز آریا دریافت کنید.

آجر نسوز متراکم

آجر نسوز متراکم آجرهایی متراکم و بسیار سنگین هستند. آنها در برابر سایش و اتمسفرهای شیمیایی مقاوم می باشند، بنابراین در کوره های چوب سوز، کوره های نمک و سودا و همچنین در نیروگاه ها استفاده می شود. این در حالی است که گروگ به کار رفته در آنها، به محدود کردن انبساط و انقباض آجرهای نسوز، در گرمایش سیکل‌های خنک‌کننده کمک می‌کند و بهترین آجر برای چیدمان کوره محسوب می شود.

آجر عایق IFB یا آجر نرم، متخلخل و سبک هستند. آنها معمولاً زرد کم رنگ بوده و از رنگ روشن تر از آجرهای متراکم تشکیل شده اند که رنگ قهوه ای مایل به نارنجی بیشتری دارند. این نوع از آجر، در کوره های برقی و گازی که سایش و حمله شیمیایی در آنها عاملی موثر نیست استفاده می شود.

بهترین آجر برای چیدمان کوره

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز هلندی

اشکال مختلف آجر نسوز برای کوره

اشکال مختلف آجر نسوز برای کوره، در استانداردهای مخروطی و مستقیم موجود هستند. اندازه های اولیه با ابعاد 9*2.5*4.5 اینچ یا 9*3*4.5 اینچ بوده و نسخه های مخروطی، از جمله آجر قوس و آجر گوه، در هر دو اندازه برای ایجاد طاق و دایره با ضخامت 9 اینچ یا 4.5 اینچ ساخته می شوند..

بهترین آجر برای چیدمان کوره ، شامل سیمان پیش ساخته و محصولات نسوز ذوب شده یا متخلخل است که قبل از نصب در کوره ها، دیگ ها یا سایر تجهیزات با دمای بالا تشکیل می شوند. دیرگدازها مواد و محصولات سخت و مقاوم در برابر حرارت مانند آلومینا، کاربید سیلیکون، خاک رس آتش، آجر، اشکال پیش ساخته، سیمان یا یکپارچه و کوره سرامیکی هستند.

سرامیک ها و مواد نسوز دارای نقطه ذوب بالا بوده و برای کاربردهایی که نیاز به مقاومت در برابر سایش و دمای بالا، عایق الکتریکی یا حرارتی یا سایر ویژگی های تخصصی دارند، مناسب می باشند. آجرها، بلوک‌ها و کاشی‌های نسوز ساختمان کوره برای تشکیل کوره‌های عایق، دیگ‌ها یا دیگر دیواره‌های محفظه فرآیند حرارتی روی هم چیده می‌شوند. بهترین آجر برای چیدمان کوره معمولاً با ملات نسوز چیدمان می شوند.

بهترین آجر برای چیدمان کوره

آجرهای سخت

می توانید آجرهای سخت را برای کاربردهای فضای باز انتخاب کنید. آنها عمدتا برای کوره های چوب سوز استفاده می شود. کوره های سودا معمولاً به آجرهای نسوز سخت آلومینا 70 درصد نیاز دارند. این در حالی است که آجرهای نسوز با کارایی بالا می توانند در ساختار و چیدمان انواع کوره به کار گرفته شوند.

آجر SUPER DUTY

این نوع از بهترین آجر برای چیدمان کوره ، دارای استحکام بالا و انقباض کم بوده و مقاومت خوبی در برابر شوک های حرارتی دارد. آنها قابل استفاده به عنوان پوشش داخلی کوره برای اجاق‌های کوره بلند، کوره های باز و کوره های کک، مخازن شیشه‌ای و هر جایی که آجر فوق‌العاده با چگالی بالا و تخلخل کم مورد نظر است، توصیه می‌شود.

این در حالی است که یک آجر آلومینا 70٪ با پیوند شیمیایی و سرامیکی که برای کاربردهایی همچون سقف کوره های الکتریکی، دیوارهای جانبی و خطوط سرباره، کوره های دوار، کوره های سیمان و مناطق داغ کوره های آهک طراحی شده اند.

آجر نسوز مهندسی شده

آجر نسوز مهندسی شده نیز، برای سازه های بدون ملات و خود نگهدار در محیط های کوره با دمای بالا استفاده می شود که بهترین آجر برای چیدمان کوره می باشد. باید گفت که این نوع از آجر نسوز، برای برآوردن نیازهای خاص عایق یا ذوب و ارائه خدمات طولانی مدت مهندسی شده است.

آجرهای زیرکونیوم اکسید، دارای زیرکونیوم تثبیت شده با کلسیا یا ایتریا یا آجر زبانه و شیار تا دمای 2000 درجه سانتیگراد و بالاتر می باشد که برای کاربردهایی همچون کوارتز و رشد کریستال لیزری، شیشه، فلزات نسوز، کربن سیاه و کوره های دمای بالا استفاده دارد.

آجرهای زبانه برای ساخت سازه های خود نگهدار طراحی شده اند. طراحی آنها و ترکیب زیرکونیای تثبیت شده با کلسیا یا ایتریا آنها را برای محیط های با دمای بالا ایده آل می کند. استفاده از که بهترین آجر برای چیدمان کوره ، تشعشعات خط دید را از بین می برد و به پایداری فیزیکی سازه می افزاید.

آجرهای نسوز استاندارد عمدتاً برای آسترهای سفارشی کوره با دمای بالا، تکیه گاه ها و سپرهای حرارتی استفاده می شوند. این نوع از آجرها، در برابر دمای عملیاتی بیش از 2000 درجه سانتیگراد، با ظرفیت ذخیره مقاوم هستند. ذوب کوارتز و رشد کریستال مصنوعی کاربردهای معمولی از این نوع از آجر نسوز هستند. می توانید برای دریافت قیمت آجر نسوز و خرید انواع آجر، از خدمات شرکت آجر نسوز آریا بهره مند شوید.

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز کف

اشتراک گذاری

آخرین مطالب