مزیت های استفاده از آجر نما نسوز | مزایای نمای آجر نسوز

مزیت های استفاده از آجر نما نسوز

مزیت های استفاده از آجر نما نسوز ، آن چنان قابل توجه است که امروزه، بسیاری از طراحان و سازندگان نمای ساختمانی از آن در نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می کنند. از مزایای نمای آجر نسوز این است که می توانند دماهای بالا را تحمل کنند و به عنوان عایق عمل نمایند. می توانید در اینجا قیمت آجر نما را دریافت کرده و برای خرید آجر نسوز نما اقدام کنید.

مهم ترین مزیت های استفاده از آجر نما نسوز

از مهم ترین مزیت های استفاده از آجر نسوز عایق، این است که به دلیل مقاومت بالا در برابر حرارت تا 3200 درجه فارنهایت، می توان از آن برای پوشش شومینه و کوره استفاده نمود. امروزه به دلیل دوام و ماندگاری مناسب این نوع از آجرها، به عنوان گزینه ای عالی در نمای ساختمان در نظر گرفته می شوند. مزایای نمای آجر نسوز را می توان بشرح ذیل بر شمرد:

پیشنهاد مطالعه : عایق کاری با آجر نما

رزش عایق بالا

وزن سبک و ارزش عایق بالای آجرهای نسوز، دیواره های نازک تر کوره، راندمان بهبود یافته و هزینه های عملیاتی کمتر را ممکن می سازد.

استحکام، از مزیت های استفاده از آجر نما نسوز

استحکام، از مزایای نمای آجر نسوز

استحکام فشاری بالای آجر نمای نسوز، در سازه ‌های خود نگهدارنده در دماهای بالا مقاومت بیشتری می دهد.

خلوص بالا

از مزیت های استفاده از آجر نما نسوز این است که این نوع از آجر، دارای ناخالصی های کمی مانند آهن است که می تواند بر عملکرد دیرگداز در بسیاری از کاربردها تأثیر منفی بگذارد. آنها در بسیاری از کوره ها با اتمسفر کنترل شده استفاده می شوند.

مزیت های استفاده از آجر نما نسوز

پیشنهاد مطالعه : آجر تصفیه کننده هوا چیست

ابعاد دقیق در آجر نما نسوز

از آنجایی که آجر نسوز عایق BNZ در ابعاد دقیق ماشین کاری می شود، می توان قطعات را به سرعت و به راحتی چید و نتیجه آن یک پوشش نسوز محکم تر خواهد بود که منجر به اتلاف حرارت کمتر از طریق اتصالات می شود.

کاربری مناسب آجرهای نسوز

از کاربری مناسب آجرهای نسوز این است که بیشتر در جاهایی که نیاز به عایق حرارتی است، استفاده می شوند. به عنوان مثال برای ساخت کوره از این نوع آجر استفاده زیادی شده است. مزایای نمای آجر نسوز این است که در شرایط هوایی متفاوت، هوا را متعادل نگاه می دارد.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب