مراحل پخت و تولید انواع آجر نسوز | خرید انواع آجر نسوز

مراحل پخت و تولید انواع آجر نسوز

در ابتدای ظهور آجرها، فرآیند تولید پرس خشک در در مراحل پخت و تولید انواع آجر نسوز استفاده می شد. از لحاظ تاریخی، تولید با پرس خشک رایج بود. در واقع، بسیاری از ساختمان ‌های آجری ساخته شده در سال ‌های اولیه قرن بیستم با آجر فشرده ساخته شده‌اند. امروزه تعداد انگشت شماری از تولیدکنندگان آجر پرس خشک وجود دارند و بیشتر آنها از این فرآیند فقط برای آجر نسوز استفاده می کنند. اگر برای سازه خود به آجر نیاز دارید، می توانید برای خرید انواع آجر نسوز از طریق آجر نسوز آریا اقدام کنید. قیمت این محصولات تولید شده توسط آجر نسوز آریا، کاملا مناسب است.

ماده خام در مراحل پخت و تولید انواع آجر نسوز

از ماده خام در مراحل پخت و تولید انواع آجر نسوز استفاده می شود. در واقع، آجرسازی با فشار خشک از همان خاک رس و شیل استفاده می کند که در سایر فرآیندهای تولید آجر مورد استفاده واقع می شود. شیل و خاک رس دو ماده اولیه مورد استفاده در تولید انواع آجر هستند. آنها از زمین استخراج می شوند و بسیار شبیه به هم هستند.

پس از استخراج، ویژگی های منحصر به فرد آنها در مراحل پخت آشکار می شود. شیل با داشتن آهن بالاتر، پس از پختن در کوره، رنگ قرمز خوبی به خود می گیرد. از طرف دیگر، خاک رس به رنگ سفید یا سفالی تبدیل می شود. از همین روست که با مخلوط کردن این دو ماده در نسبت‌های مختلف و با افزودن مقادیر کمی از افزودنی‌های دیگر، طیف گسترده ‌ای از رنگ‌ها، از قرمزهای سنتی گرفته تا خاکستری معاصر به دست می‌آید.

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز هلندی

مراحل پخت و تولید انواع آجر نسوز

فرآیند تولید تحت فشار خشک

فرآیند تولید تحت فشار خشک بدین گونه است که یک کنترل کننده منطقی قابل برنامه ریزی، اختلاط مواد خام و مواد افزودنی را خودکار می کند و آن را به یکی از پنج پرس می فرستد. پرس های نوع مکانیکی با هر ضربه بین دو تا چهار قطعه تولید می کنند.

در مراحل پخت و تولید انواع آجر نسوز ، پرس ها از قالب های فولادی استفاده می کنند و از سیستم خلاء استفاده می کنند تا با بسته شدن پرس، هوا را از قالب ها خارج کنند. این منجر به یک آجر سبز متراکم تر یا پخته نشده می شود. آجر پخته نشده از پرس های روی غلتک ها یا نوار نقاله ها خارج می شود و توسط اپراتورهای پرس روی ماشین های کوره بارگذاری می شود.

اپراتورهای دستگاه، اولین بازرسی کیفی را در فرآیند تولید انجام می دهند. در صورتی که این بخش از تولید به خوبی انجام شود، کیفیت محصول بالا بوده و قیمت انواع آجر نسوز را روشن می کند.

آجرهای پخته نشده، صرف نظر از رنگ انتهایی مورد نظر، تقریباً از نظر ظاهری یکسان هستند. کوره ای که در آن در دمای 2000 درجه فارنهایت پخته می شود. در مراحل پخت، یک تغییر حرارتی-فیزیکی در مواد ایجاد می شود و یک آجر با استحکام و رنگ زیبا به دست می آید.

تولید انواع آجر نسوز

در بخشی از مراحل تولید انواع آجر نسوز، رطوبت اضافی باید از آجر نسوز در خشک کن گرفته شود. آجر باید در یک کوره کاملاً کنترل شده پخته شود. نتیجه یک آجرسفالی یا آجر نسوز بادوام و جذاب است. آجرهای پرس خشک در حالت پخته نشده خود بین 4 تا 6 درصد رطوبت دارند. این رطوبت باید قبل از پختن از آجر خارج گردد وگرنه باعث ترک خوردن آن می شود.

برای انجام این کار از خشک کن هایی با استفاده از گرمای هدر رفته از کوره استفاده می شود. گرمای اضافی، از کوره به داخل خشک کن ها وارد می شود. دما و حرکت هوای حاصل رطوبت را از آجر حذف می کند و محصول را برای کوره آماده می کند. آجر نسوز ابتدا در یکی از سه خشک کن قرار داده می شود و در آنجا تقریباً دو تا سه روز خشک می گردد. از آنجا، آنها را در یکی از دو کوره قرار می دهند.

کوره ها با گاز طبیعی کار می کنند و برای بالا بردن دمای آجر نسوز طبق یک برنامه از پیش تعیین شده به دقت کنترل می شوند. در فرآیند خیلی سریع یا خیلی کند، خنک شدن آجر می تواند منجر به یک محصول نهایی غیرقابل قبول شود. دمای بالا کوره به آجر نسوز استحکام و رنگ غنی می دهد.

خرید انواع آجر نسوز

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز کف

خرید انواع آجر نسوز

در صورتی که قصد خرید انواع آجر نسوز را دارید، می توانید آن ها را در تنوع بالایی در آجر نسوز آریا تهیه کنید. تولیدات آجر نسوزهای نسوز این شرکت، به دلیل استفاده از مراحل پخت و تولید انواع آجر نسوز با کیفیت بالا، دارای مرغوبیت و دوام مناسبی می باشد. ضمن آنکه قیمت آجر نسوز نیز در آجر نسوز آریا، مناسب است. برای هماهنگی خرید و مشاهده قیمت ها، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب