کارخانه آجرنسوز آریا

آجر نسوز سیلیسی | قیمت انواع آجر سیلیسی

آجر نسوز سیلیسی | قیمت آجر نسوز سیلیسی | انواع آجر نسوز سیلیسی

آجر نسوز سیلیسی نوعی آجر کوره ای، با عملکرد حرارتی بسیار عالی و قابل استفاده در کوره کک می باشد. این نوع از آجر، نوعی مواد نسوز با کیفیت با محتوای بیش از 93 درصد SiO2 است. انواع آجرهای نسوز، دارای ویژگی های عالی، مقاومت خوب در برابر خوردگی اسیدی، رسانایی حرارتی عالی، نسوزپذیری بالا تحت بار در بیش از 1620 درجه سانتیگراد است. شرکت آجر نسوز آریا، می تواند قیمت انواع آجر سیلیسی را در شرایطی مناسب، به مشتریان خود ارائه نماید.

ساختار آجر نسوز سیلیسی

ساختار آجر نسوز سیلیسی ، در دمای بالا با کوارتزیت به عنوان ماده اولیه پخته می شود و کمی کانی ساز به آن اضافه می گردد. ترکیب معدنی این آجرها شامل تری دیمیت، اشلار و ویتریک است که در دمای بالا تشکیل شده است. در آجرهای سیلیسی 50 تا 80 درصد محتوای کوارتز، 10 تا 30 درصد کریستوبالیت و 5 تا 15 درصد کوارتز و فاز شیشه ای وجود دارد.

ساختار آجر نسوز سیلیسی

عملکرد فیزیکی آجر سیلیسی

هنگامی که دمای کار کمتر از 600 ~ 700 درجه سانتیگراد است، عملکرد فیزیکی آجرهای سیلیسی ، تنوع بیشتری خواهد داشت. مقاومت آنها در برابر ضربه ضعیف خواهد بود و پایداری حرارتی چندان خوبی نخواهند داشت. اگر کوره کک در طولانی مدت در چنین دمایی کار کند، آسترهای آن به راحتی آسیب می بیند. در انواع آجرها از این جنس، عملکردهای فیزیکی متفاوتی وجود دارد که بشرح ذیل می توان به آنها پرداخت:

مقاومت اسیدی

آجر نسوز سیلیسی متعلق به مواد نسوز با مقاومت اسیدی است و مقاومت بالایی در برابر فرسایش سرباره اسیدی و اکسیدهای CaO، FeO و Fe2O3 دارد. اما آجرهایی از این نوع در صورت فرسایش شدید، توسط سرباره قلیایی به راحتی توسط اکسید Al2O3 آسیب می ‌بیند.

توسعه پذیری آجر نسوز سیلیسی

هدایت حرارتی و حجم آجرهای نسوز با افزایش دمای سرویس افزایش می یابد. هیچ خطی پس از انقباض در طول فرآیند پخت وجود ندارد. در طول فرآیند پخت و توسعه پذیری ، حداکثر انبساط حدود 100 ~ 300 ℃ است. مقدار انبساط حدود 70 ~ 75 درصد می باشد که برای کل آجر نسوز از نوع سیلیس مقدار انبساط قبل از 300 ℃ محاسبه می شود.

بار نسوز

انواع آجر نسوز سیلیسی ، تحت بار نسوز بالایی هستند. نقطه همجوشی حدود 1640 ~ 4680 ℃ است که نزدیک به تریدیمیت و کریستوبالیت است. در نظر دراشته باشید که قیمت انواع آجر در شرکت آجر نسوز آریا کاملا مناسب است.

پایداری حرارتی آجر نسوز سیلیسی

آجر های نسوز از نوع سیلیس، مقاومت و پایداری حرارتی پایینی دارد و نسوز بودن آن در حدود 1690 ~ 1730 درجه سانتیگراد است که باعث محدودیت کاربرد آن می شود. چگالی واقعی، مهمترین واقعیت برای هدایت حرارتی آجرهایی از این نوع است. هرچه چگالی واقعی کمتر باشد و آهک آن به طور کامل تبدیل شود، پس از انبساط کمتری در طول فرآیند پخت انواع آجرهای سیلیس وجود خواهد داشت.

کاربرد آجر نسوز سیلیسی

از کاربرد آجر نسوز سیلیسی این است که عمدتاً برای قرار دادن محفظه کک سازی کوره کک و دیواره جداکننده احتراق، تاج کوره، دیواره کوره شیشه ای و کوره کلسینه کردن محصول سیلیکات استفاده می شود. برای چیدن کوره کک در مقیاس بزرگ از انواع آجرهای نسوز از جنس سیلیس با چگالی بالا استفاده کنید که می تواند دیواره محفظه کک سازی و محفظه احتراق را نازک کند تا ظرفیت تولید را بهبود بخشد.

قیمت انواع آجر سیلیسی

ترکیب معدنی و شیمیایی اجر

ترکیب معدنی آجرهای سیلیس دار، عمدتاً تری دیمیت، کریستوبالیت، مقدار کمی کوارتز و ماتریس شیشه ای است که سیلیس طبیعی را به عنوان ماده اولیه اصلی انتخاب می کنند، مقدار مناسبی کانی ساز به آن اضافه می کنند و داخل مقداری ماده چسبنده می ریزند که ترکیب معدنی و شیمیایی متفاوتی را فراهم می کند.

این در حالی است که ترکیب شیمیایی انواع آجر نسوز سیلیسی ، شامل مواردی همچون مقاومت در برابر خوردگی خوب سرباره اسیدی ، پایداری خوب در دمای بالا ، عملکرد مقاومت حرارتی ضعیف ، هوابندی خوب ، چگالی واقعی 2.35g/cm³ ، افزایش حجم کل 1.5 ~ 2.2٪ در دمای 1450 درجه سانتیگراد می باشد.

قیمت آجر نسوز سیلیسی

آجرهای نسوز از این نوع، محصولات آجر نسوز اسیدی محسوب می شوند که مقاومت خوبی در برابر سرباره اسیدی دارند. اگر می‌خواهید آجرهای نوع سیلیس دار را برای کوره شیشه، کوره کک یا اجاق گاز داغ بخرید، می توانید آن را از طریق شرکت آجر نسوز آریا تهیه کنید. در این شرکت، قیمت انواع آجر سیلیسی کاملا مناسب بوده و در کیفیتی ممتاز، ارائه می شود.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب