آجر نسوز کوره | ابعاد آجر نسوز کوره | قیمت آجر نسوز کوره

آجر نسوز کوره

آجر نسوز کوره ، یک ماده سرامیکی است که به دلیل عدم اشتعال پذیری و عایق مناسبی که باعث کاهش اتلاف انرژی می شود، معمولاً در محیط های با دمای بالا استفاده می شود. این نوع از آجر نسوز ، به طور معمول دارای مواد اولیه ای از اکسیدهای آلومینیوم و سیلیس است که آن را در ابعاد آجر نسوز کوره مشاهده می کنید که دارای قیمت آجر نسوز کوره هستند.

ابعاد آجر نسوز کوره

آجر نسوز با انواع فرآیندهای آجرسازی در ابعاد آجر نسوز کوره تشکیل می شود. ریخته گری با گل نرم، پرس گرم و پرس خشک، همگی فرآیندهایی هستند که می توان از آنها برای ساخت آجر نسوز استفاده کرد. بسته به جنس آجر ، برخی از فرآیندها بهتر از بقیه عمل می کنند. آجر نسوز کوره که به طور معمول، دارای شکل‌های مستطیلی هستند، دارای  طول 22.8 سانتی‌متر در 10.1 سانتی‌متر و ضخامت‌هایی بین 2.5 سانتی‌متر تا 7.6 سانتی‌متر است.

آجر نسوز کوره

ویژگی آجر نسوز کوره

آجر نسوز که اغلب برای ساخت کوره ها و سایر محفظه های با دمای بالا استفاده می شود، قادر هستند تا از اتلاف حرارت جلوگیری کرده و احتمال آتش سوزی ناخواسته را کاهش دهد. ترکیب آجر نسوز کوره تعیین می کند که چه دماهایی را می تواند تحمل کند. برخی از انواع آجر نسوز، قادر به تحمل دمای بیش از 2100 درجه سانتیگراد  هستند. با این حال، آجرهایی که بالاتر از این دماها گرم می شوند، معمولا شروع به ذوب شدن می کنند.

در این نوع از آجرها، مواد متفاوتی همچون منیزیت و دولومیت، نیاز است که در کوره های دوار پخته شوند تا به خوبی متراکم شوند. بنابراین، پیش از آن که مواد خرد شوند، در شکل های نسوز تبدیل شده و پخت مجدد، صورت می گیرد. ضمن آنکه مواد نسوز ، متشکل از کانی‌های غیرفلزی را شامل می شود که به اشکال مختلف برای استفاده در دماهای بالا به‌ویژه در سازه‌های متالورژی و تولید شیشه ایجاد شده‌اند که با قیمت آجر نسوز کوره متنوعی عرضه می شوند.

در واقع، آجر نسوز کوره ، بلوکی از مواد سرامیکی نسوز است که در پوشش کوره ها و فایرباکس ها استفاده می شود. آنها می‌توانند گرمای بیش از حد را بدون ذوب یا همجوشی حفظ کنند. این نوع از آجرها، معمولاً شامل دی اکسید سیلیکون و اکسید آلومینیوم است. فرآیند تولید آجر نسوز، پخت در دمای بالا برای به دست آوردن نتیجه مطلوب است.

به طور کلی، انواع متراکم آجرهای نسوز، در کاربردهایی با تنش‌های مکانیکی، شیمیایی یا حرارتی شدید، مانند داخل کوره ها که در معرض ساییدگی از چوب، روان شدن از خاکستر یا سرباره و دماهای بالا هستند، استفاده می‌شوند که در تنوع اندازه، رنگ و جنس به بازار راهی می شوند که هر یک دارای مقاومت متفاوتی هستند.

آجر نسوز کوره

قیمت آجر نسوز کوره

به طور کلی سه نوع آجر نسوز کوره وجود دارد. نخست، آجرهای نسوز اسیدی هستند که دارای انواع آجرهای نسوز معمولی، آجر سیلیس و آجر گانستر می باشد. دسته دیگر از انواع آجر نسوز، شامل آجرهای نسوز اساسی هستند که شامل آجر منیزیت، آجر دولومیت و آجر بوکسیت می باشد. از دیگر انواع آجر که با قیمت آجر نسوز کوره متفاوتی ارائه می شود، آجر نسوز خنثی است که شامل آجر کرومیت، کربوراندوم، آجر کروم منیزیت و آجر فورستریت است.

موارد استفاده از آجر نسوز

از آجرهای نسوز، برای پوشش کف داخلی کوره ها، دودکش ها و موارد دیگر استفاده می شود. همچنین، ساخت سازه های مقاوم در برابر آتش، به منظور کاهش عیوب سازه ای در حوادث آتش سوزی و برای پوشش داخلی اجاق که از چوب ساخته شده است، کاربرد دارد. ضمن آنکه به عنوان یک عنصر عایق برای کوره ها، به دلیل هدایت حرارتی کمتری که دارند، مناسب است. شما می توانید برای تهیه آجر نسوز کوره ، با شرکت آجر نسوز آریا تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب