کارخانه آجرنسوز آریا

آجر نسوز کوره - لیست قیمت آجر کوره

آجر نسوز کوره ، از یک ماده سرامیکی ساخته شده است که به دلیل عدم اشتعال پذیری مناسب و قابلیت و عایق بودن که باعث کاهش اتلاف انرژی می شود، معمولاً در محیط های با دمای بالا استفاده می شود. این نوع از آجر نسوز ، به طور معمول دارای مواد اولیه ای از اکسیدهای آلومینیوم و سیلیس است. در این صفحه شما می توانید محصولات آجر آریا را مشاهده و همچنین قیمت آجر نسوز کوره (آپدیت خرداد 1402 ) را دریافت نمایید

محصولات آجر کوره

لیست قیمت آجر نسوز کوره ( آپدیت خرداد 1402 )

نوع آجر ابعاد آجر قیمت آجر تعداد در هر متر
آجر کوره ای (کامل) 12*22*5 4800 80 عدد

محاسبه قیمت آجر نسوز کوره

در فرم زیر میتوانید متراژ مورد نظر خود را وارد کنید و قیمت دقیق آجر نسوز کوره متناسب با متراژ خود را محاسبه نمایید

ابعاد آجر کوره نسوز

آجر نسوز با انواع فرآیندهای آجرسازی در ابعاد آجر کوره نسوز تشکیل می شود. ریخته گری با گل نرم، پرس گرم و پرس خشک، همگی فرآیندهایی هستند که می توان از آنها برای ساخت آجر نسوز استفاده کرد. بسته به جنس آجر ، برخی از فرآیندها بهتر از بقیه عمل می کنند. آجر نسوز که به طور معمول، دارای شکل‌های مستطیلی هستند، دارای  طول 22.8 سانتی‌متر در 10.1 سانتی‌متر و ضخامت‌هایی بین 2.5 سانتی‌متر تا 7.6 سانتی‌متر می باشند.

آجر نسوز در مصارف صنعتی | آجر کوره ای نسوز
آجر نسوز در مصارف صنعتی |‌ آجر کوره ای نسوز
آجر نسوز در مصارف صنعتی |‌آجر کوره

ویژگی آجر کوره

ابعاد آجر نسوز کوره

آجر کوره که اغلب برای ساخت کوره ها و سایر محفظه های با دمای بالا استفاده می شود، قادر هستند تا از اتلاف حرارت جلوگیری کرده و احتمال آتش سوزی ناخواسته را کاهش دهد. ترکیب آجر نسوز کوره تعیین می کند که چه دماهایی را می تواند تحمل کند. برخی از انواع آجر نسوز، قادر به تحمل دمای بیش از 2100 درجه سانتیگراد  هستند. با این حال، آجرهایی که بالاتر از این دماها گرم می شوند، معمولا شروع به ذوب شدن می کنند.

در این نوع از آجرها، مواد متفاوتی همچون منیزیت و دولومیت، نیاز است که در کوره های دوار پخته شوند تا به خوبی متراکم شوند. بنابراین، پیش از آن که مواد خرد شوند، در شکل های نسوز تبدیل شده و پخت مجدد، صورت می گیرد. ضمن آنکه مواد نسوز ، متشکل از کانی‌های غیرفلزی را شامل می شود که به اشکال مختلف برای استفاده در دماهای بالا به‌ویژه در سازه‌های متالورژی و تولید شیشه ایجاد شده‌اند که با قیمت متنوعی عرضه می شوند.

ساختار متفاوت در آجرهای نسوز

آجر نسوز کوره ، بلوکی از مواد سرامیکی نسوز است که در پوشش کوره ها و فایرباکس ها استفاده می شود. آنها می‌توانند گرمای بیش از حد را بدون ذوب یا همجوشی حفظ کنند. این نوع از آجرها، معمولاً شامل دی اکسید سیلیکون و اکسید آلومینیوم است. فرآیند تولید آجر نسوز، پخت در دمای بالا برای به دست آوردن نتیجه مطلوب است.

به طور کلی، انواع متراکم آجرهای نسوز، در کاربردهایی با تنش‌های مکانیکی، شیمیایی یا حرارتی شدید، مانند داخل کوره ها که در معرض ساییدگی از چوب، روان شدن از خاکستر یا سرباره و دماهای بالا هستند، استفاده می‌شوند که در تنوع اندازه، رنگ و جنس به بازار راهی می شوند که هر یک دارای مقاومت متفاوتی هستند.

قیمت ابعاد آجر کوره

موارد استفاده از آجر نسوز کوره

از آجر نسوز کوره ، برای پوشش کف داخلی کوره ها، دودکش ها و موارد دیگر استفاده می شود. همچنین، ساخت سازه های مقاوم در برابر آتش، به منظور کاهش عیوب سازه ای در حوادث آتش سوزی و برای پوشش داخلی اجاق که از چوب ساخته شده است، کاربرد دارد. ضمن آنکه به عنوان یک عنصر عایق برای کوره ها، به دلیل هدایت حرارتی کمتری که دارند، مناسب است. 

قیمت ابعاد آجر کوره

به طور کلی سه نوع آجر کوره وجود دارد. نخست، آجرهای نسوز اسیدی هستند که دارای انواع آجرهای نسوز معمولی، آجر سیلیس و آجر گانستر می باشد. دسته دیگر از انواع آجر نسوز، شامل آجرهای نسوز اساسی هستند که شامل آجر منیزیت، آجر دولومیت و آجر بوکسیت می باشد. از دیگر انواع آجر، می توان آجر نسوز خنثی را نام برد که شامل آجر کرومیت، کربوراندوم، آجر کروم منیزیت و آجر فورستریت است. شما می توانید برای دریافت قیمت ابعاد آجر کوره در اشکال مختلف، با شرکت آجر نسوز آریا تماس بگیرید.

قیمت هر متر مربع آجر نسوز کوره در سال ۱۴۰۲ حدود ۳۲۰ هزار تومان تمام میشود

قیمت نصب و اجرای هر متر مربع آجر کوره ای نسوز بستگی به موقعیت هر شهر دارد اما به صورت کلی از حدود متری ۷۰ هزار تومان شروع شده و تا حدود متری ۲۰۰ هزار تومان متغیر است.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب