کارخانه آجرنسوز آریا

آجرنسوز نما | قیمت آجر نما نسوز

آجر نسوز نما

آجرنسوز نما بلوک هایی از مواد سرامیکی نسوز هستند که برای پوشش شومینه،کوره و نمای ساختمان استفاده می شوند. آنها با آجرهای بنایی معمولی به دلیل توانایی در تحمل درجه حرارت تا 1800 درجه فارنهایت متفاوت هستند. ترکیب شیمیایی، رنگ، شکل و هدایت حرارتی آجرهای نسوز و آجرهای معمولی نیز متفاوت است. ابعاد آجرنسوز نما نیز مطابق با نیازهای متفاوت سازه، قابل تحویل خواهد بود. شما می توانید در آجر نسوز آریا ، قیمت آجر نما نسوز را دریافت کنید.

مقاومت آجرنسوز نما در برابر دما

مقاومت آجرنسوز نما در برابر دما، آن را به عنوان آجرهای شومینه مناسب می کند. آنها در ساخت اتاق های پخت و پز در اجاق ها و برای ایجاد شومینه استفاده می شوند و دارای مقاومت در برابر دما ی مناسبی خواهند بود. همچنین برای  کوره های صنعتی کوچک یا بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. ابعاد آجرنسوز نما در سایزهای مختلفی طراحی شده و برای نماهای داخلی و خارجی نیز استفاده می شود. این نوع آجر، عمدتا سنگین بوده و تخلخل کمی دارند.

مقاومت آجر نسوز نما در برابر دما

ترکیب بندی شیمیایی آجر

ترکیب بندی شیمیایی آجر نسوز ، شامل 23 درصد آلومینا و 73 درصد سیلیس است. اکسید آهن، تیتانیوم و سایر اکسیدهای فلزی بخش باقی مانده را تشکیل می دهند. ترکیب شیمیایی عمده آجر معمولی سیلیس، آلومینا، منیزیم، آهک، اکسید آهن و مواد قلیایی است.

اگر هر یک از این ترکیبات بیشتر یا کمتر از مقدار لازم وجود داشته باشد، ممکن است آسیب جدی به آجر وارد کند. این ترکیب در مورد آجرهای معمولی به آرامی به هم چسبیده است، در حالی که آجرهای نسوز بسیار متراکم تر هستند. بنابراین کاملا روشن است که قیمت آجر نما نسوز نیز متفاوت خواهد بود.

رنگ و شکل آجرنسوز نما

رنگ و شکل آجرنسوز نما به طور طبیعی سفید است. آجر در طول فرآیند تولید، رنگ آمیزی شود. برخی از رنگ و شکل آجرهای نسوز که محبوب ‌تر هستند عبارتند از نارنجی، قرمز و مشکی. رنگ به آجرها اجازه می دهد تا با کاربردهای اطراف مطابقت داشته باشند.

به همان روشی که آجرهای معمولی در رنگ های مختلف تولید می شوند. این در حالی است که با توجه به نوع خاک، رنگ آجر معمولی نیز متفاوت خواهد بود. ابعاد آجرنسوز نما ، به صورت یکنواخت مستطیل شکل هستند، در حالی که آجرهای معمولی ممکن است شکل ناهمواری داشته باشند.

قیمت آجر نما نسوز

رسانایی گرمایی

رسانایی گرمایی آجرهای معمولی بسیار بیشتر از آجر ها با خاصیت نسوز است. آجرهای نسوز می توانند دمای بالا را تحمل کنند زیرا سرامیک، اکسید آهن و سایر مواد افزودنی شیمیایی دماهای بالا را جذب می کنند و انتقال نمی دهند. رسانایی حرارتی پایین بازده انرژی و ارزش عایق بیشتری را ارائه می دهد.

بنابراین آجرهای نسوز متراکم، در محیط‌هایی با تنش‌های مکانیکی یا حرارتی شدید استفاده می‌شوند. کوره ها از جمله موقعیت هایی هستند که به آجر نسوز نیاز دارند که در ابعاد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

خواص متراکم تر همچنین به آجر مقاومت بیشتری در برابر آسیب ناشی از سایش می دهد. آجرهای معمولی برای این کاربردها مناسب نیستند. بنابراین، توصیه می شود متناسب با نیاز سازه خود، قیمت آجر نما نسوز را از شرکت آجر نسوز آریا دریافت کنید.

کیفیت آجرنسوز نما

کیفیت آجرنسوز نما در سازه های مختلف، دارای اهمیت است. آنها آجرهایی هستند که از خاک نسوز ساخته می شوند، اما با ترکیب شیمیایی خاک متفاوتی، متناسب با کاربرد آنها، ارائه می شوند. اکثر آنها با خاکی ساخته می شوند که عمدتاً حاوی سیلیس و آلومینا است. آجرهای نسوز که در بالاترین درجه حرارت، بیش از 3000 درجه فارنهایت مقاومت می کنند، حاوی آلومینا بیشتری هستند.

بنابراین، در انواع آجرنسوز نما ، نیز حاوی مقادیر کمی منیزیم، کلسیم، پتاسیم، آهن و تیتانیوم وجود دارد. این ترکیب شیمیایی در خاک رس آجرهای نسوز چیزی است که آنها را از آجرهای رسی معمولی متمایز می کند. خاک نسوز معمولاً بسته به نوع مقاومت در برابر آتش مورد نیاز به گریدهایی تقسیم می شود.

این نوع از مصالح، به آجر های ساخته شده از خاک رس با چگالی بالا نیاز دارد. زیرا این آجرها در معرض دماهای بسیار بالا هستند. آنها معمولاً از آجرهایی با محتوای آلومینا بیشتر، به میزان 40 تا 44 درصد، استفاده می کنند و به عنوان کار فوق العاده با پخت بالا در نظر گرفته می شوند.

قیمت آجر نما نسوز

انواع آجرهای نسوز نصب شده در شومینه معمولاً بین 1750 تا 1800 درجه فارنهایت درجه بندی می شوند و کمترین میزان آلومینا را در حدود 24 تا 26 درصد دارند. اینها آجرهای نسوز کم کار محسوب می شوند. شما می توانید در شرکت آجر نسوز آریا، مشخصات کامل آجرهای نسوز و معمولی را در انواع مختلف، سوال کرده و  قیمت آجر نما نسوز  را از کارشناسان آن پیگیری نمایید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب