رنگ بندی آجر نسوز | انتخاب بهترین رنگ آجر نما | ترکیب رنگ آجر نسوز

رنگ بندی آجر نسوز | انتخاب بهترین رنگ آجر نما | ترکیب رنگ آجر نسوز

آیا می توان قیمت آجرهای نسوز را بر اساس رنگ آنها محاسبه کرد؟ بیشتر افراد به رنگ بندی آجر نسوز نگاه می کنند که برای رنگ نمای داخلی آنها بسیار خوب است، بنابراین آنها می خواهند رنگ خاصی از آجرهای نسوز را به دست آورند. اما الزامات آنها با هدف تهیه پوشش نسوز برای کوره های صنعتی ناسازگار است. مشتریان پس از اطلاع از اینکه ترکیب رنگ آجر نسوز ، برای روکش کوره‌های صنعتی عرضه می شود، در انتخاب بهترین رنگ آجر نما دچار تردید هستند. در این زمینه می توانید به سادگی راهنمایی های لازم را از آجر نسوز آریا دریافت کنید.

شناخته شده ترین رنگ های آجرهای نسوز

افرادی که معمولاً با مواد نسوز مرتبط هستند ممکن است ماده آجرهای نسوز را بر اساس رنگ آنها ارزیابی کنند. رنگ بندی آجر نسوز معمولاً زرد تیره، با قهوه‌ای مایل به قهوه‌ای/زرد روشن، با لکه‌های سیاه روی سطح است. این به خوبی به عنوان نقطه ای شناخته می شود که توسط ناخالصی های موجود در مواد خام نسوز که شامل پخت در دمای بالا است ایجاد می شود.

ترکیب رنگ آجر نسوز آلومینا بالا عمدتاً بژ، با ته مایل به زرد است. اکثر مواد نسوز متشکل از گرافیت، منیزیم و کاربید سیلیکون آبی هستند. مولیت و کوراندوم عمدتاً کانی های سفید رنگ هستند. آجرهای نسوز که سبک‌تر، شکننده‌تر و نرم‌تر می باشند، نسبت به آجرهای سخت‌تر می‌توانند در برابر گرمای بیشتر مقاومت کنند و انرژی کمتری جذب کنند.

در انتخاب بهترین رنگ آجر نما باید گفت که این آجرها تخلخل کمتری دارند و عایق بالاتری را به خود اختصاص می دهند، اما نمی توانند گرما را حفظ کنند. آجرهای نسوز سخت برای استفاده در اطراف آتش های باز بهتر هستند زیرا گرمای بیشتری را جذب می کنند. آنها زمانی استفاده می شوند که شما به گرمای زیادی نیاز دارید.

به طور سنتی، آجر نسوز با فشرده سازی یا اکسترود کردن خاک رس به شکل مورد نیاز ایجاد می شود. سپس آنها را در کوره ای با کنترل دما قرار می دهند که به دقت کنترل می شود تا زمانی که به سختی لازم و ترکیب رنگ آجر نسوز برسند.

رنگ بندی آجر نسوز | انتخاب بهترین رنگ آجر نما | ترکیب رنگ آجر نسوز

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز هلندی

انواع آجر نسوز

اکثر آجرهای نسوز از خاک نسوز تشکیل شده است که بیشتر از سیلیس و آلومینا تشکیل شده است. آلومینا بیشتری در آجرهای نسوز یافت می شود که می توانند دمای بالای 3000 ℉ را تحمل کنند. مقادیر کمی منیزیم، کلسیم، پتاسیم، آهن و تیتانیوم نیز در اکثر آجرهای نسوز وجود دارد که بر رنگ بندی آجر نسوز موثر است.

آجرهای نسوز معمولاً بر اساس نوع مقاومت در برابر آتش مورد نیاز درجه بندی می شوند. به دلیل دمای فوق‌العاده بالا، داخل کوره یا کوره هیزمی به آجر نسوز ساخته شده از خاک رس با چگالی بالا نیاز دارد. آنها به عنوان یک کار فوق العاده، با پخت بالا طبقه بندی می شوند زیرا از آجرهایی با محتوای آلومینا بالاتر استفاده می کنند که می تواند بین 40 تا 44 درصد باشد که در انتخاب بهترین رنگ آجر نما باید به آن توجه شود.

رنگ بندی آجر نسوز | انتخاب بهترین رنگ آجر نما | ترکیب رنگ آجر نسوز

خرید آجرهای نسوز ممتاز

هنگام خرید آجر نسوز، چه استانداردهایی را باید کنترل کرد ؟ اول از همه، باید بدانید که استانداردهای ملی برای ظاهر محصولات آجر نسوز وجود دارد. این روش استاندارد بازرسی برای ظاهر، ابعاد و بخش محصولات نسوز شکل دار، برای ظاهر آجرها و رنگ بندی آجر نسوز مورد نیاز است.

نکته دیگر اینکه هنگام سفارش آجر نسوز باید محتوای مواد، ماده اولیه و ناخالصی و ترکیب رنگ آجر نسوز را در نظر بگیرید. زیرا تولیدکنندگان فرسوده اغلب در مورد نسبت مواد خام به مواد مانند موادی با محتوای مواد اصلی پایین، موادی با نسبت نادرست مواد، موادی با آلاینده‌های بیشتر و غیره سر و صدا ایجاد می‌کنند. سطح این نوع آجر معمولا زبرتر است و هنگام ساختن رنگ آن نامنظم است.

اگر به دنبال خرید بهترین آجر نسوز هستید، شرکت آجر نسوز آریا راه حل مناسب شماست. در اینجا مواد با کیفیت بالا، همراه با انتخاب بهترین رنگ آجر نما وجود دارد که با نرخ منصفانه ارائه می شود. فقط کافی است با کارشناسان این شرکت در تماس باشید.

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز کف

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب