کارخانه آجرنسوز آریا

عناصر موثر بر تغییر رنگ آجر | دلیل وجود لکه در آجر نما

عناصر موثر بر تغییر رنگ آجر | دلیل وجود لکه بر آجر نما

آیا می دانید عناصر موثر بر تغییر رنگ آجر چیست؟ آجر یکی از محبوب ترین مصالحی است که با آن می توان مدارس، خانه ها، بیمارستان ها، ساختمان های دولتی و بسیاری از انواع ساختمان های رایج دیگر را ساخت. آجر بادوام است و در مقایسه با بسیاری از مواد دیگر، نسبتاً ارزان می باشد. با این حال، آجر با معایبی همراه خواهد بود. اگر بیش از چند سال در یک ساختمان آجری زندگی یا کار کرده اید، ممکن است متوجه لکه های سیاه رنگ روی دیوارها شده باشید. اما دلیل وجود لکه در آجر نما چیست؟

عناصر موثر بر تغییر رنگ آجر

مهم ترین عناصر موثر بر تغییر رنگ آجر

اما مهم ترین عناصر موثر بر تغییر رنگ آجر چه هستند و چرا لکه های سیاه روی دیوارهای آجری وجود دارد؟ آیا آنها برای سلامتی شما خطری دارند؟ مهمتر از همه، برای از بین بردن این لکه های سیاه چه کاری می توانید انجام دهید؟ عمدتا لکه های سیاه یا تیره روی دیوارهای آجری خارجی تشکیل می شود.

اگر فضای داخلی آجری داشته باشید، احتمالاً لکه‌های سیاه را نخواهید دید، اما تقریباً در برخی مواقع، لکه ‌های سیاه را روی دیوارهای آجری خارجی مشاهده می کنید. دلیل وجود لکه در آجر نما خارجی، می تواند به عوامل مهم رطوبت انباشته شده، خاک، گلسنگ، خزه یا جلبک بستگی داشته باشد.

نیازی به گفتن نیست که علت لکه تعیین می کند که چگونه می توانید با آن مقابله کنید. همچنین به شما می گوید که آیا این مشکل می تواند برای شما نگرانی هایی برای سلامتی ایجاد کند یا خیر. بنابراین، ضروری است که قبل از اقدام، علت اصلی لکه را شناسایی کنید.

نحوه شناسایی و رفع لکه

ساده ترین راه برای شناسایی و رفع لکه این است که به سادگی ناحیه مورد نظر را با جارو یا حتی یک دستکش، تمیز کنید. اگر چیزی از لکه سیاه نریزد، احتمالاً رطوبت انباشته شده است. در حالی که رطوبت انباشته به طور کلی یک مسئله مهم نیست، می تواند منجر به پدیده ای به نام پوسته شدن شود که در آن رطوبت باعث انبساط حرارتی می شود.

با گذشت زمان، این انبساط می تواند باعث ایجاد ترک، پوسته شدن یا آسیب های دیگر به آجرکاری شما شود. بنابراین، اگر فکر می کنید که رطوبت در آجرهای شما جمع شده است، قبل از اینکه آسیبی وارد شود، باید با یک متخصص آجر تماس بگیرید. در خصوص عناصر موثر بر تغییر رنگ آجر ، شرکت آجر نسوز آریا می تواند راهنمایی های لازم را داشته باشد.

دلیل وجود لکه در آجر نما

خوشبختانه، در بسیاری از مواقع، دلیل وجود لکه در آجر نما صرفاً تجمعی از کثیفی است، این یک راه حل آسان است. معمولاً می توانید کثیفی های سست را در عرض چند دقیقه پاک کنید. با این حال، اگر متوجه شدید که کثیفی به سطح آجر سخت شده است، ممکن است لازم باشد دیوارهای خود را با فشار بشویید تا لکه کثیفی به طور کامل پاک شود.

هنگامی که لکه ها توسط گلسنگ، خزه یا جلبک ایجاد می شوند، به طور کلی می توانید از همان روش هایی استفاده کنید که در مورد خاک استفاده می کنید. با این حال، همیشه این احتمال وجود دارد که گلسنگ، خزه یا جلبک با گذشت زمان برگردند و دلیل وجود لکه  باشند.

دلیل وجود لکه در آجر نما

رفع عناصر موثر بر تغییر رنگ آجر

توجه داشته باشید که باید برای حفظ ساختار ساختمان، سریع تر برای رفع عناصر موثر بر تغییر رنگ آجر اقدام کنید. علاوه بر این، گلسنگ و جلبک می توانند مشکلاتی را برای افراد مبتلا به آسم یا مشکلات آلرژی ایجاد کنند. بنابراین، بهتر است هر چه زودتر آنها را از دیوار آجری خود جدا کنید. در بیشتر موارد، عناصر موثر بر تغییر رنگ آجر شما دلیلی برای هشدار یک آسیب است.

با این حال، اگر در مورد اثرات احتمالی گلسنگ یا جلبک برای سلامتی نگران هستید، باید فوراً مشکل را برطرف کنید. همچنین، اجازه دادن به رطوبت برای تجمع در نهایت می تواند منجر به آسیب های گران قیمت به ساختار خانه شما شود. بنابراین، بهتر است با بررسی کامل لکه ها ، قبل از اینکه یک لکه سیاه روی دیوار آجری شما به یک کابوس تبدیل شود، با کارشناسان در آجر نسوز آریا تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب