کارخانه آجرنسوز آریا

مواد اولیه آجر نسوز نما | خرید بهترین آجرنسوز برای نما

مواد اولیه آجر نسوز نما

امروزه آجرهای نسوز کاربرد زیادی در نماسازی ساختمان ها دارند که بر اساس مواد اولیه آجر نسوز نما انتخاب می شوند. دیرگدازها مواد سرامیکی هستند که برای مقاومت در برابر دماهای بسیار بالا (بیش از 1000 درجه فارنهایت یا 538 درجه سانتیگراد) که در ساختمان های مدرن به کار گرفته می شوند طراحی شده اند. آنها در مقایسه با فلزات، در مقابل حرارت مقاومت بیشتری دارند و جهت پوشش سطوحی که دارای حرارت بالا هستند مورد استفاده قرار می گیرند.

مواد اولیه آجر نسوز نما

مقاومت بالا در مواد اولیه آجر نسوز نما

مقاومت بالا در مواد اولیه آجر نسوز نما از مهم ترین ویژگی های آنهاست. این مواد، در عین حال که می توانند در مقابل شوک های حرارتی و تغییرات آب و هوایی دوام بالایی داشته باشند، در مقابل عوامل فیزیکی و شیمیایی همچون سایش و خوردگی نیز مقاومت لازم را دارند. بنابراین، آنها برای تولید محصولات پتروشیمی و پالایش بنزین ضروری هستند.

طبقه بندی محصولات نسوز

محصولات نسوز به طور کلی به یکی از دو دسته کلی تقسیم می شوند که شامل اشکال از پیش ساخته شده یا ترکیبات شکل نیافته هستند که اغلب نسوزهای تخصصی یا یکپارچه نامیده می شوند. همچنین، الیاف سرامیکی نسوز نیز وجود دارند که در دماهای بسیار بالاتر قابلیت عایق دارند.

آجرها،  اشکال سنتی تر دیرگدازها هستند و از نظر تاریخی بیشترین تولید نسوز را به خود اختصاص داده اند. مواد اولیه آجر نسوز نما در اشکال مختلف آجرها، کاربری آنها را تغییر می دهد.

اشکال مختلف آجرهای نسوز

اشکال مختلف آجرهای نسوز وجود دارند. آنها را می توان برای استفاده در کف و دیوارها فشرده یا قالب ریزی کرد، به شکل های به هم پیوسته و گوه ای تولید کرد، یا برای جا دادن داخل کوره ها به شکل منحنی درآورد.

مواد اولیه آجر نسوز نما

مواد اولیه آجر نسوز نما چیست؟

دیرگدازها از مواد طبیعی و مصنوعی معمولاً غیرفلزی یا ترکیبی از مواد معدنی مانند آلومینا، خاک نسوز، بوکسیت، کرومیت، دولومیت، منیزیت، کاربید سیلیکون و زیرکونیا تولید می‌شوند.

خرید بهترین آجرنسوز برای نما

اگر قصد خرید بهترین آجرنسوز برای نما هستید، می توانید آنها را از شرکت آجر نسوز آریا تهیه کنید. در نظر داشته باشید که نسوزها برای حفظ گرما و محافظت از تجهیزات در برابر دماهای شدید استفاده می شوند. در صنعت برای پوشش کوره ها به کار گرفته می شود.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب