کارخانه آجرنسوز آریا

آجر فشاری چیست | کاربرد آجر فشاری | قیمت آجر فشاری

آجر فشاری

برخی از ساختمان ها، به دلیل زیبایی نمای آجری خود متمایز هستند. این امر به ویژه برای آنهایی که از آجر فشاری ساخته شده اند، صادق است. آنها آجری قدیمی تر هستند که دارای سطحی صاف، حتی لبه های تیز و اتصالات ملات بسیار نازک می باشند. این را نیز باید در نظر داشته که کاربرد آجر فشاری ، به دلیل نوع ساخت، بسیار گسترده بوده و دوام بالایی را به خود اختصاص می دهد. می توانید قیمت آجر فشاری را از آجر نسوز آریا دریافت کنید.

طرز ساخت آجر فشاری

در خصوص طرز ساخت آجر فشاری ، باید گفت که آنها از خاک رس بسیار ریز و خشک ساخته می شوند که تحت فشار زیاد توسط پرس های هیدرولیک یا پیچی در قالب ها فشرده شده و سپس بلافاصله بدون فاز خشک شدن میانی، در کوره پخت می شدند. استفاده از خاک رس خشک حداقل انقباض را تضمین می کند. آنها متراکم تر و سخت تر از آجر معمولی بوده و میزان جذب بالاتری دارد. ضمن آنکه با وجود جذب بالا، بسیار بادوام هستند.

آجر فشاری ، گران تر از آجر معمولی است، بنابراین به عنوان آجر روی دیوار پشتیبان آجری معمولی نصب می شود. این آجرها تقریباً همیشه در یک چسب برانکارد با درزهای عمودی که نیمی از آجر را در بر می گیرد، قرار خواهند گرفت. رایج ترین روش برای بستن آجر رویی به دیوار پشتیبان، استفاده از آجر بریده شده است.

یک هدر کور، آجری است که در زاویه شصت درجه قرار گرفته و در پشت برانکاردها نسبت به آجر باربر واقع می شود. گوشه های پشتی آجر نما، برای دریافت لبه های آن بریده شده است. از سویی دیگر، آجرها را در ملات آهکی با سنگدانه های بسیار ریز قرار داده تا درزهای نازکی حاصل شود. می توانید قیمت آجر فشاری را از کارشناسان دریافت کنید.

آجر فشاری

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز هلندی

کاربردهای آجر فشاری

در اجرای نمای ساختمان، کاربرد آجر فشاری را می توان به راحتی بررسی نمود. اما نکاتی نیز در این خصوص وجود دارد. این مهم است که در نظر داشته باشید، با گذشت زمان، ورود آب به دیوارهای این آجر، ملات آهک را شسته و شروع به برآمدگی این دیوارها می کند.

البته دیوارهای آجری فشرده به دلایل دیگری نیز می توانند برآمدگی هایی را ایجاد کنند. هنگامی که دیوار نما یک آجر فشرده، با ضخامت بدون دیوار پشتیبان اجرا می شود، این ممکن است حاصل شود. سه نوع متمایز از پرس خشک در استفاده عمومی وجود دارد که شامل هیدرولیک، مفصل ضامن و بادامک غلتکی است.

 در هیدرولیک، فشار مستقیم از بالا و پایین بدون حرکت آجر فشاری در قالب در شرایط تحت فشار ایجاد می شود. فشار در دستگاه اتصال ضامن اصلی مشابه است و کرنش به قاب دستگاه منتقل شد. اما بادامک غلتکی، فشار کاملاً متفاوتی را ارائه می کند.

در حالی که فشار اعمال می شود، هر دو پیستون بالا و پایین در قالب پایین می آیند، اما فشار پیستون بالایی سریعتر از پایینی است. در پایین، ضربه حرکت معکوس شده و پیستون های پایینی، سریعتر از بالا حرکت می کنند تا فشار نهایی حاصل شده و پیستون بالایی به سرعت بالا آید و آجر فشاری به بخش بالای جعبه قالب منتقل شده و خارج گردد.

آجر فشاری

بهترین آجر فشاری

 بادامک غلتکی فقط به این حرکت محدود نمی‌شود، ایده این است که خاک رس را در جعبه قالب در حالی که تحت فشار است در حرکت نگه داشته و از طریق اصطکاک خاک رس در کناره های جعبه قالب، آن را به یک توده همگن ورز دهند تا به عنوان کاربرد آجر فشاری در سازه های مختلفی، نقش داشته باشد و بهترین آجر فشاری را ارائه کند.

انواع فشار مستقیم، مراکز گرانوله یا ضعیف را تولید می کنند و محدوده موادی که آنها با موفقیت کار می کنند، محدود است. در حالی که روی بادامک غلتکی، کار با هر نوع ماده امکان پذیر است. آجر آهک ماسه ای، در انواع فشار مستقیم همراه با دشواری بود، اما روی بادامک غلتکی، این کار و ارائه آجر فشرده موفقیت آمیز بوده است. برای آنکه قیمت آجر فشاری را داشته باشید، می توانید با کارشناسان آجر نسوز آریا مشورت نمایید.

انواع آجر لعاب دار سرامیکی به دلیل پوشش اضافی سنگین هستند و می توانند در اکثر شرایط آب و هوایی سخت مقاومت کنند. به طور مکرر در مناطق با دمای زیر صفر و حتی در مناطق گرمتر استفاده شده است. وزن آنها بر اساس مواد اولیه، اندازه، فرآیند ساخت و میزان ذرات متفاوت است.

این نکته را باید افزود که دوام آجر لعاب دار به مدیریت موثر آب بستگی دارد. در حقیقت، آنها نباید در مناطقی که احتمال اشباع شدن وجود دارد، استفاده شود. هنگامی که در مناطق اشباع از آب نصب می شوند، باید یک سیستم زهکشی طراحی گردد که به آب ورودی در سیستم دیوار، اجازه تخلیه را بدهد.

سطح لعاب دار ممکن است اجازه نفوذ آب را ندهد، اما درزهای ملات، زمانی که مستعد آب و رطوبت مکرر هستند، احتمال خراب شدن دارند. بنابراین، همراه با ساخت دیوار آجر لعاب دار خارجی، باید یک سیستم دیواری از نوع زهکشی تهویه دار تعبیه شود تا آب ورودی به داخل مقطع دیوار به درستی جمع آوری شود.

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز کف

اشتراک گذاری

آخرین مطالب