آجر فشاری و کاربرد آن | قیمت آجرهای فشاری

آجر فشاری

انواع آجر فشاری که با استفاده از تکنیک های سنتی ساخته شده اند جذابیتی متمایز و جاودانه دارند. برخی از ساختمان های آجری، به دلیل زیبایی نمای خود متمایز هستند. این امر به ویژه برای آنهایی که از آجر فشرده ساخته شده اند، صادق تر است. امروزه استفاده از این نوع آجر در نمای خارجی ساختمان ها، بسیار مرسوم شده است. در صورتی که قصد دارید آجر فشرده را تهیه کنید، می توانید قیمت آجرهای فشاری را در اینجا بررسی کرده و برای خرید آنها با کارشناسان آجر نسوز آریا مشورت نمایید.

آجر فشاری چیست

آجر فشاری ، دارای سطح صاف، لبه های تیز و اتصالات ملات بسیار نازک است. این نوع از آجر، از خاک رس بسیار ریز و خشک ساخته می شود که تحت فشار زیاد توسط پرس های هیدرولیک یا پیچی در قالب ها، فشرده می گردد. سپس تقریباً بلافاصله بدون فاز خشک شدن میانی، در کوره پخت می شوند.

در این آجرها، استفاده از خاک رس خشک، حداقل انقباض را تضمین می کند. از همین روست که آجر فشرده، متراکم تر و سخت تر از آجر معمولی است و میزان جذب بالاتری دارد. آجر فشرده با وجود جذب بالا، بسیار بادوام است. بنابراین، گزینه مناسب در کاربرد آنها در نمای بیرونی ساختمان می باشد.

آجر فشاری

پیشنهاد مطالعه : عایق کاری با آجر نما

آجر اکسترود شده

یک آجر اکسترود شده با فشار دادن ستونی از خاک رس پیوسته به داخل قالب و برش ستون به آجرهای منفرد یک بخش در یک زمان با یک سری سیم ساخته می شود. در مقایسه با آجر فشاری و کاربرد آن، سوراخ‌ های آجرهای اکسترود شده، با طراحی قالب ایجاد می ‌شوند و به ملات اجازه می ‌دهند تا آجرها را هنگام چیدمان به هم قفل کند.

برخی از آجرهای اکسترود شده، به عنوان آجرهای سیمی نیز شناخته می شوند. تمام آجرهای اکسترود شده با سیم بریده می شوند، اما اصطلاح سیم برش به طور کلی به آن دسته از آجرهایی اطلاق می شود که دارای صورت بافت ناهمواری هستند که در اثر کشیدن سیم روی خاک رس ایجاد می شود.

این در حالی است که آجرهای فشرده به صورت جداگانه در جعبه های قالب ساخته می شوند. به‌جای داشتن سوراخ‌هایی از میان آنها، پیوند با ملات در دیوار تمام‌ شده انجام می‌شود.

آجر فشاری

قیمت آجرهای فشاری

می توانید برای سازه خود، از میان آجرهای نما و آجرهای نسوز، مناسب ترین گزینه را از آجر نسوز آریا تهیه کنید. قیمت آجرهای فشاری را در این جا مشاهده نمایید.

پیشنهاد مطالعه : آجر تصفیه کننده هوا چیست

اشتراک گذاری

آخرین مطالب