کارخانه آجرنسوز آریا

روش های بازسازی آجرهای قدیمی | هزینه بازسازی آجرهای قدیمی

روش های بازسازی آجر های قدیمی | هزینه بازسازی آجرهای قدیمی

روش های بازسازی آجرهای قدیمی ، می تواند به شما این امکان را بدهد تا نمای ساختمان آجری خود را به روز رسانی کرده و ظاهری زیبا و گرم داشته باشید. اگر در حال بازسازی یک خانه قدیمی هستید یا صرفاً تعمیرات فصلی را انجام می دهید، درک اولیه از آجرکاری به شما کمک می کند تا هرگونه تعمیرات مورد نیاز را ارزیابی کنید. می توانید در خصوص هزینه بازسازی آجرهای قدیمی با شرکت آجر نسوز آریا در ارتباط باشید.

بهترین روش های بازسازی آجرهای قدیمی

برای طول عمر مناسب، لازم است تا از بهترین روش های بازسازی آجرهای قدیمی استفاده شود. اگرچه آجرکاری ظاهرا بادوام و محکم است، اما در صورت عدم مراقبت و بازسازی، با شکست مواجه می شود. تعمیرات انجام شده با استفاده از ملات سیمان نامناسب، آب باران نگهداری نشده که منجر به ریختن آب از سطح دیوار می شود و پوشش های رنگ های پلاستیکی و درزگیر اغلب باعث آسیب به آجر می شوند.

از سویی دیگر، ترک خوردگی و سایر مشکلات نیز ممکن است ناشی از حرکت در ساختار خود ساختمان باشد که روش های بازسازی  خاصی را در بر می گیرد. دیوارهای آجری عموماً با استفاده از ملات ‌های ضعیف و نفوذپذیر، گچ‌ ها و رندرهای مبتنی بر آهک یا گاهی خاک یا خشت ساخته می‌شدند.

در حالی که این مواد رطوبت را جذب می کنند، امکان تبخیر آسان را نیز فراهم می نمایند. در صورتی که ساختمان ‌های ساخته شده به این روش به درستی نگهداری شوند، اساساً خشک و در تعادل باقی می ‌مانند و با وجود اینکه برخی از مصالح نسبتاً نرم هستند، آجرکاری می‌ تواند قرن ‌ها دوام بیاورد. در این حالت، هزینه بازسازی آجرهای قدیمی نیز کمتر خواهد بود.

بهترین روش های بازسازی آجرهای قدیمی

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز هلندی

علائم هشدار دهنده آسیب آجرکاری

لازم است همواره به علائم هشداردهنده آسیب آجرکاری دقت کنید. در واقع، آجر یک عنصر ساختاری حیاتی یک خانه را تشکیل می دهد، بنابراین هرگونه خرابی می تواند منجر به آسیب به بافت ساختمان یا حتی فروریختن آن شود.

در دیوارهای قدیمی، ممکن است تعمیر و نگهداری نامناسب انجام شده باشد، یا ممکن است دیوارها وصله شده باشند یا منافذی در آنها بریده شده باشد، بنابراین ممکن است مشکلات زیادی ایجاد شود که نیاز به روش های بازسازی آجرهای قدیمی را حیاتی می کند که علائم هشدار دهنده آسیب آجرکاری را به نمایش گذاشته است.

در این میان، آجرهای متلاشی شده، نقطه شل یا ترک خورده، ریختن آب روی آجرکاری از ناودان ها، لکه های مرطوب داخلی یا خارجی، شکاف هایی در آجرکاری نما، دیوارهایی با برآمدگی و آجرکاری که پوسته شده است، می توانند علائمی روشن برای نیاز به بازسازی در نمای آجرها باشند.

هزینه بازسازی آجرهای قدیمی

روش های بازسازی آجرهای قدیمی برای دوام بیشتر

بازسازی آجرهای قدیمی، یکی از اقدامات مهم در مراقبت از یک نمای آجری است. آجرهایی که پوسته پوسته شده اند، احتمال نفوذ رطوبت را بیشتر می کنند . ناخوشایند به نظر می رسند و ممکن است پیامدهای ساختاری برای دیوار داشته باشند. گزینه های زیادی برای رفع مشکل وجود دارد. از جمله روش های بازسازی آجرهای قدیمی ، می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

با یک آجرکار خوب که به کار درساختمان های قدیمی مهارت دارد، مشورت کنید. آجر را با دقت برش دهید و بچرخانید تا پوسیدگی را پنهان کنید.  آجر آسیب دیده را با ملات آهک رنگی درست نمایید. آجرهای آسیب دیده را جدا کرده و جایگزین کنید.

از آجرهای جایگزینی استفاده کنید که تا حد امکان از نظر اندازه، دوام، رنگ و بافت با هم مطابقت داشته باشند. آنها باید به همین ترتیب چیده شوند. تکثیر دقیق بسیار دشوار است اما تامین کننده های خوبی وجود دارند که آجرهای دست ساز جدید را با قیمت مناسب تولید می کنند. بگذارید آجرها و ملات جدید به مرور زمان به طور طبیعی با هم مخلوط شوند.

هزینه بازسازی آجرهای قدیمی

هنگام بازسازی ساختمان خود، همواره در ابتدا، هزینه بازسازی آجرهای قدیمی را در نظر داشته باشید. همچنین، در روش های بازسازی، در مورد استفاده از آجرهای ذخیره شده دست دوم احتیاط کنید. ممکن است آجرها کمتر پخته شده بوده و برای کارهای خارجی مناسب نباشند و گاهی اوقات ممکن است آسیب ببینند.

از سویی دیگر، درزهای ملات، به آب اجازه می دهند تا بر روی تاقچه های بالای آجرها ته نشین شده و به داخل سازه نفوذ کنند. ملات سست و نرم را با استفاده از یک پیچ گوشتی قدیمی تا عمق حداقل 10 میلی متر خارج کنید. سپس، مجدداً با ملات آهک مناسب کامل نمایید.

نگران هزینه بازسازی  نباشید و کار را اصولی پیش ببرید تا دوام سازه را تثبیت نمایید. قبل از اجرای یک دیوار کامل، یک منطقه کوچک را امتحان کنید. مناطقی که به جای ملات آهک سنتی با ملات سیمان مدرن مورد استفاده قرار گرفته اند، می توانند رطوبت را به دام بیندازند و در نتیجه رطوبت در ساختار ساختمان ایجاد شود.

به جای اینکه رطوبت، بدون بی ضرر از درزهای ملات خارج شود، به سمت سطح آجر حرکت می کند. در روش های بازسازی آجرهای قدیمی ، در هوای سرد، یخ زدگی آب را منجمد می ‌کند و سطح آجر از هم جدا شده و متلاشی می ‌شود.  در این خصوص، آجر نسوز آریا، راهنمایی های لازم را ارائه می کنند.

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز کف

اشتراک گذاری

آخرین مطالب