کارخانه آجرنسوز آریا

بهترین عایق حرارتی با آجر نسوز | قیمت آجرهای عایق سبک

بهترین عایق حرارتی با آجر نسوز | آجرهای عایق سبک | قیمت آجر نسوز عایق

بهترین عایق حرارتی با آجر نسوز را می توان برای انواع سازه ها ایجاد کرد. آجر نسوز عایق، نوع خاصی از آجر است که می تواند دمای بالا را تحمل کند و به عنوان عایق عمل نماید. این نوع از آجرها، برای روکش شومینه و کوره استفاده می شود و جهت مقاومت در برابر درجه حرارت تا 3200 درجه فارنهایت طراحی شده است در حالی که در واقع مقدار بسیار کمی از آن گرما را به منظور ارائه سطح بیشتری از بهره وری انرژی انجام می دهد. این آجرهای نسوز مزیت های فراوانی برای انواع ساختمان های مسکونی و تجاری دارد. این امکان را دارد تا قیمت آجرهای عایق سبک را از آجر نسوز آریا دریافت کنید.

مزایای ایجاد عایق حرارتی با آجر نسوز

عایق کاری آجر نسوز مزایای زیادی دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارزش عایق بالا

وزن سبک و ارزش عایق بالای این نوع از آجرها، دیواره های کوره نازک تر، راندمان بهبود یافته و هزینه های عملیاتی کمتر را ممکن می سازد.

استحکام در بهترین عایق حرارتی با آجر نسوز

استحکام فشاری بالای آجرهای عایق سبک ، به سازه‌ های خود نگهدارنده در دماهای بالا، مقاومت قابل توجهی می‌دهد. آنها با آجر نسوز متراکم سازگار بوده و به کل ساخت و ساز استحکام می بخشد.

ذخیره حرارت کم

ذخیره سازی حرارت کمتر در مقابل آجر متراکم به معنی کاهش هزینه سوخت و گرم شدن سریعتر در تجهیزات گرمایش چرخه ای با بهترین عایق حرارتی با آجر نسوز است.

خلوص بالا

در بسیاری از موارد، این نوع از آجرها، دارای ناخالصی کمی مانند آهن هستند که می تواند بر عملکرد دیرگداز در بسیاری از کاربردها تأثیر منفی بگذارد. آنها در بسیاری از کوره ها با اتمسفر کنترل شده، استفاده می شوند.

ابعاد دقیق آجرهای عایق سبک

از آنجایی که آجرهای عایق سبک ، در ابعاد دقیق ماشین کاری می شود، می توان قطعات را به سرعت و به راحتی چید. از همین روست که نتیجه یک پوشش نسوز قوی تر و محکم تر است و منجر به اتلاف حرارت کمتر از طریق اتصالات می شود.

بهترین عایق حرارتی با آجر نسوز

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز هلندی

کاربردهای مفید بهترین عایق حرارتی با آجر نسوز

کاربردهای مفید آجرهای نسوز را می توان به شرح ذیل بیان کرد:

  1. ارائه عایق حرارتی.
  2. محافظت در برابر خوردگی.
  3. به عنوان یک مانع حرارتی بین یک محیط داغ و دیواره یک محفظه.
  4. تحمل تنش های فیزیکی و جلوگیری از فرسایش دیواره در اثر محیط گرم.

آجرهای عایق، کاربردهای مفید متعددی دارند و قادرند بهترین عایق حرارتی با آجر نسوز را ایجاد کنند. در صنایع متالورژی و سرامیک، آنها برای پوشش کوره‌ها، راکتورها و سایر مخازن که محیط‌های داغ مانند فلز و سرباره را نگهداری و حمل می‌کنند، استفاده می‌شود.

دیرگدازها دارای کاربردهای دمای بالا دیگری مانند هیترهای آتش‌زا، ریفرمرهای هیدروژنی، اصلاح‌کننده‌های اولیه و ثانویه آمونیاکی، کوره‌های کراکینگ، دیگ‌های صنعتی، واحدهای کراکینگ کاتالیزوری، بخاری‌های هوا و کوره‌های گوگردی هستند. می توانید از آجر نسوز آریا در این خصوص راهنمایی دریافت کنید و قیمت آجرهای عایق سبک را بپرسید.

آجرهای نسوز عایق

آجرهای نسوز عایق و آجرهای عایق سبک ، محصولات نسوز شکلی با دمای کاربرد بیشتر از حدود 1000 درجه سانتی گراد و تخلخل کل بیش از 45 درصد هستند. آنها یک آجر نسبتا نرم می باشند که از مواد سرامیکی نسوز ساخته شده است که می تواند دماهای بالا با رسانایی حرارتی کم را تحمل کند.

 این نوع از آجرهای نسوز عایق، عموماً وزن سبکی دارند و برای ایجاد اشکال، منحنی ها و حفره های سفارشی ایده آل هستند. با این حال، به دلیل تخلخل ظاهری زیاد، ساختار سست، استحکام کم و همچنین مقاومت ضعیف در برابر انواع مختلف فرسایش و مقاومت در برابر سایش، آنها را فقط می توان بیشتر در لایه عایق حرارتی کوره ها و سایر تجهیزات حرارتی با دمای بالا مورد استفاده قرار داد.

تنوع در بهترین عایق حرارتی با آجر نسوز

اکثر آجرهای موجود در بازار که بهترین عایق حرارتی با آجر نسوز را ایجاد می کنند، عبارتند از آجرهای نسوز آلومینو سیلیکات، آجرهای سیلیکات یا آجرهای سبک وزن کوراندوم (آلومینا) که کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارند.

بهترین آجر برای چیدمان کوره ، شامل سیمان پیش ساخته و محصولات نسوز ذوب شده یا متخلخل است که قبل از نصب در کوره ها، دیگ ها یا سایر تجهیزات با دمای بالا تشکیل می شوند. دیرگدازها مواد و محصولات سخت و مقاوم در برابر حرارت مانند آلومینا، کاربید سیلیکون، خاک رس آتش، آجر، اشکال پیش ساخته، سیمان یا یکپارچه و کوره سرامیکی هستند.

این در حالی است که سرامیک ها و مواد نسوز دارای نقطه ذوب بالا بوده و برای کاربردهایی که نیاز به مقاومت در برابر سایش و دمای بالا، عایق الکتریکی یا حرارتی یا سایر ویژگی های تخصصی دارند، مناسب می باشند. آجرها، بلوک‌ها و کاشی‌های نسوز ساختمان کوره برای تشکیل کوره‌های عایق، دیگ‌ها یا دیگر دیواره‌های محفظه فرآیند حرارتی روی هم چیده می‌شوند. بهترین آجر برای چیدمان کوره معمولاً با ملات نسوز چیدمان می شوند.

ترکیب شیمیایی و هدایت حرارتی آجرهای عایق

ترکیب شیمیایی آجرهای عایق، تأثیر مستقیمی بر طبقه بندی آنها دارد. به طور کلی، هر چه میزان آلومینا و دمای پخت آجر نسوز عایق بیشتر باشد، دمای طبقه بندی آن نیز بیشتر می شود. رایج ترین مواد خام مورد استفاده برای آنها، شامل خاک رس، کائولن، کیانیت، مولیت، شاموت، سیلیمانیت یا آندالوزیت است.

هدایت حرارتی آجرهای عایق سبک ، تحت تأثیر مواد تشکیل دهنده و همچنین تخلخل کل، شکل منافذ و توزیع اندازه منافذ است. تخلخل توسط مواد فرسوده و آب ایجاد می شود. ضمن آنکه مواد متداول فرسودگی شامل خاک اره، کاه، حباب های استایرن، کک یا سلولز است.

در بررسی بهترین عایق حرارتی با آجر نسوز ، مواد خام و مواد فرسوده به صورت اختیاری به صورت خشک و یا با آب مخلوط می شوند. مقدار آب به فرآیند شکل دهی بستگی دارد. تامین کنندگان مختلف، آجرهای نسوز را با تکنیک های مختلفی از جمله ریخته گری، اسلینجرینگ، اکستروژن یا پرس خشک تولید می کنند. این تکنیک های مختلف می توانند خواص و کیفیت های آجرهای عایق سبک و متفاوتی را به همراه داشته باشند. در صورتی که نیاز به خرید انواع آجر نسوز دارید، با بخش فروش آجر نسوز آریا تماس بگیرید. قیمت آجرهای عایق سبک در این شرکت، کاملا مناسب است.

قیمت آجرهای عایق سبک

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز کف

اشتراک گذاری

آخرین مطالب