آجر سبک چیست | قیمت انواع آجرهای سبک

انواع آجر سبک

آجر سبک ، در معماری مدرن، یکی از با ارزش ترین مصالح ساختمانی بوده است. این به دلیل طبیعت جاودانه، همه کاره بودن آن و در حال تکاملش می باشد. آجر دارای کیفیت های قابل توجه و کاربردهای بنایی متعددی است. برخی از بزرگترین معماران دوران، ساختمان های آجری قابل توجهی را ایجاد کرده اند. در دوران مدرن، معماری آجری به معماران این امکان را می دهد که با سازه ای منحصر به فرد و بهره مندی از رنگ ها، بافت ها یا اشکال مختلف آن را ایجاد کنند. یکی از نکاتی که در این خصوص مهم است، وزن سازه است. بنابراین بسیاری از سازندگان از انواع آجر  استفاده می کنند. شما می توانید برای دریافت قیمت انواع آجرهای سبک ، با کارشناسان آجر نسوز آریا در تماس باشید.

ساختار آجر سبک

انواع آجر سبک ، یک مصالح ساختمانی پایان ناپذیر و طبیعی هستند که سازگار با محیط زیست و بادوام بوده و ماندگاری، استحکام، سبک، پایداری و همچنین امنیت و یکپارچگی طراحی را ارائه می دهد. معماری آجری در زمان‌ های مختلف سال، یک ریزاقلیم دلپذیر و یک واحه قابل سکونت راحت را فراهم می نماید. معماران مدرن، راه های بی شماری را برای طراحی با آجرهای سبک پیدا کرده اند که هم کاربردی و هم از نظر زیبایی شناسی دلپذیر است.

ساختار آجر سبک

رنگ های مختلف آجرها

در حقیقت، آجر نما، از رنگ‌ های قرمز مایل به قهوه‌ای، رنگ‌های روستایی گرفته تا رنگ‌های گرم آجرکاری‌های نارنجی، جذابیتی غیرقابل انکار دارند و فضاسازی بی نظیری را فراهم می کند. نمونه های زیادی از ساختمان های نمادین طراحی شده در سرتاسر دنیا با این سبک وجود دارد. معماران مدرن همیشه زیبایی ساختمان‌های آجری را تحسین کرده‌اند و در بخش دکوراسیون داخلی نیز از آن استفاده می نمایند.

رنگ‌هایی پاییزی انواع آجر سبک در نما، بافت و کنتراست را به طرح‌های معاصر می‌افزایند. آنها دارای یک پرداخت خشن و ارگانیک هستند که به ساختمان یک ویژگی مشخص می بخشد. تزئینات داخلی نیز با استفاده از آجرهای سبک ، تکمیل کننده ویژگی های طراحی است. ساختمان‌های آجری، به جلوگیری از هرگونه آلودگی ناشی از ساخت مواد اضافی کمک می‌کنند، قیمت انواع آجرهای سبک و هزینه آن را کاهش می‌دهند و همچنین به آن روکش خام می‌دهند. 

قیمت انواع آجرهای سبک

جذابیت بصری آجرهای سبک

آجرهای با روش تولید سبک که به دلیل کاهش وزن سازه مورد استفاده قرار می گیرند، در رنگ‌های مختلف موجود هستند که از نظر بصری بسیار جذاب بوده و می‌توانند طرح‌بندی افقی یا عمودی داشته باشند.

در نظر داشته باشید که رنگ‌های آجر، بر روان‌شناسی استفاده‌کنندگان ساختمان تأثیر می‌گذارند، بنابراین داشتن تمی متناسب با هدف کامل سازه، بسیار مهم است. این نوع از آجرها، برای نماهای بیرونی مناسب هستند، زیرا اثرات دائمی، تعمیر و نگهداری کم دارد و کمتر در معرض آسیب آب است.

انواع آجر با وزن سبک و قرمز، معمولاً با معماری قدیمی یا کلاسیک مرتبط هستند. این رنگ سنتی آجرها است که زیبایی را ایجاد می کند. آجرکاری قرمز توجه را به خود جلب کرده و سبکی متمایز از منطقه را ایجاد می کند. جدا از معماری سنتی، ویژگی قدیمی را به یک ساختمان یا محله جدید خواهد داد.

عوامل موثر بر قیمت آجر سبک

رنگ آجرها نیز انتخاب های بی پایانی را برای طراح ایجاد می کند تا نتایج زیبایی شناختی متنوعی داشته باشد. آنها می توانند بر نمایی که از آجرهای سفید مینیمالیستی گرفته تا آجرهای خرمایی خاکی و غنی از آن ساطع می شود، تأثیر بگذارند. 

این در حالی است که آجرهای قهوه ای، کاملاً شبیه آجرهای قرمز هستند، اما در کاربردهایشان تفاوت محسوسی دارند. از این آجرها در ساختمان ها برای ایجاد جوهره ای از زیبایی شناسی و طبیعی استفاده می شود.

اغلب مخلوط قرمز، قهوه ای در آجرهای سبک برای ایجاد یک رنگ متوسط منحصر به فرد در ساختمان ها انجام می شود.شما می توانید قیمت انواع آجرهای سبک را از شرکت آجر نسوز آریا دریافت کنید.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب