کارخانه آجرنسوز آریا

آجر نسوز منیزیتی چیست؟ | مزایای آجرنسوز منیزیت

آجر نسوز منیزیتی

آجر نسوز منیزیتی، از مجموعه آجرهای بسیار تخصصی هستند که به دلیل مقاومت در برابر حرارت در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این ماده معدنی طبیعی با فرمول شیمیایی MgCO3 است. پس از سوختن، MgO  تولید می کند که یک ماده نسوز است. از آن برای ساخت آجرهای منیزیتی که به صورت پوشش در کوره ها استفاده می شود. شما می توانید در خصوص مزایای آجرنسوز منیزیت از کارشناسان آجر نسوز آریا سوال کنید و در صورت نیاز، برای خرید این آجرها اقدام نمایید.

آجر نسوز منیزیتی

فرآیند ساخت آجر نسوز منیزیتی

در فرآیند ساخت آجر  نسوز منیزیتی، از مقادیر زیادی از منیزیت استفاده می شود که با سوزاندن آن به همراه زغال چوب تحت کنترل های کیفی دقیق، MgO  تولید می نماید. همچنین،  از دماهای مختلفی به نام دمای کلسیفیکاسیون برای تولید مواد نسوز مطابق با مشخصات مشتریان استفاده می نماید.

در واقع، کلسیفیکاسیون منیزیت در دمای 4500 درجه سانتیگراد شروع می شود و مواد نسوز سبک سوخته را تولید می کند. در دمای 9000 درجه سانتیگراد، ماده نسوز تولید شده را سوخته مرده می نامند. کیفیت بالا و ثابت، باعث می شود که بتوان بهترین محصول را تولید کرده و از مزایای آجرنسوز منیزیت، در سازه های مختلف بهره برد.

انواع آجر منیزیت ساخته شده

  • آجرهای منیزیت سوخته
  • آجر آلومینا منیزیت
  • آجر کروم منیزیت
  • آجر منیزیت دولومیت

هر یک از این محصولات در دسته بندی آجر  نسوز منیزیتی ، با توجه به ماده ای که به منیزیت اضافه می شود، دارای قابلیت ها و مقاومت متفاوتی هستند که کاربرد آنها را در صنایع مختلف توجیه می کند. بنابراین، لازم است هنگام بررسی کاربرد هر یک، مشخصات فنی و میزان ترکیب این مواد را به خوبی مطالعه کنید. در این خصوص، کارشناسان مجرب و متخصص آجر نسوز آریا می توانند شما را یاری کنند.

آجر نسوز منیزیتی

مزایای آجرنسوز منیزیت

از جمله مزایای آجرنسوز منیزیت می توان به کیفیت بالا و مقاومت زیاد آنها در برابر شوک حرارتی اشاره کرد. همچنین این محصولات در برابر ضربه نیز قدرت بالایی داشته و فوق العاده با دوام هستند. اگر می خواهید بدانید که آجر  نسوز منیزیتی در چه موقعیت هایی کاربرد دارد باید اشاره کنیم که در صنایع شیمیایی، کوره های حرارت بالا مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت آجر نسوز در انواع مختلف را از آجر نسوز آریا بخواهید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب