کارخانه آجرنسوز آریا

آجر قزاقی | قیمت آجر نمای قزاقی

آجر قزاقی | آجر نسوز قزاقی | قیمت آجر قزاقی

آجر قزاقی یا آجر نمای سنتی، یکی از مرسوم ترین آجرهای نما در بازار است که از سوی بسیاری از معماران و طراحان ساختمانی در ایران، مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از آجرها، به شکل دستی تولید می شوند. در ایران، از سال ها پیش، استفاده از خشت هایی که به صورت دست ساز بوده اند، رایج بوده است. هنگامی که خشت ها در قالب های مناسب تهیه می شد، در برابر نور خورشید و در فضای باز، خشک می شدند. به مرور، برای تهیه آجر نمای قزاقی ، از روش پخت استفاده شد تا استحکام بالاتری را داشته باشد. شما می توانید قیمت آجر قزاقی را از شرکت آجر نسوز آریا دریافت کنید.

نوع آجرابعادقیمت
آجر کامل پیازی و زرد۱۰×۲۰×۵/۵۲۳۰۰
آجر کامل قرمز۱۰×۲۰×۵/۵۲۷۰۰
آجرکف پیازی و زرد۲۰×۲۰×۴۴۱۰۰
آجر کف قرمز۲۰×۲۰×۴۴۵۰۰
پلاک پوست پیازی و زرد۳×۲۰×۵/۵۱۸۰۰
پلاک قرمز۳×۲۰×۵/۵۱۹۰۰
پلاک پوست پیازی و زرد۲۰×۵/۵×۵/۵۲۵۰۰
پلاک قرمز۲۰×۵/۵×۵/۵۲۸۰۰
ال پوست پیازی و زرد ۵/۵×۱۰×۲۰۲۲۰۰
ال قرمز۵/۵×۱۰×۲۰۲۳۰۰

تولید آجر سنتی

تولید آجر سنتی و قزاقی و یا آجر سنتی در ایران، از قدمت بالایی برخوردار است. این نوع از آجرها، در رنگ های متفاوتی همچون پوست پیازی، آتشی، خاکی و حنائی تولید می شدند که دارای مقاومت لازم در برابر عوامل جوی بوده اند. از سویی دیگر، خانه های آجری، دارای ظاهری کلاسیک هستند که می تواند چشم هر بیننده ای را به خود جلب کند. برخی دیگر، به دلیل استحکام و ایمن بودن این مصالح در نمای داخلی و خارجی، آنها را انتخاب می کنند که در ابعاد مختلفی قابل ارائه است.

آجر قزاقی

مواد تشکیل دهنده آجر قزاقی

آجرها از خاک رس و شیل که برخی از فراوان ترین مواد زمین هستند، به دست می آیند. آنها رطوبت را بهتر از هر مصالح ساختمانی دیگری جذب می کنند و احتمال ایجاد کپک و گرد و غبار را به حداقل می رسانند. آجر نسوز قزاقی ، یک ماده قابل اعتماد است و می‌توان آن را برای دیوارهای حائل، مسیرها، ایده‌های محوطه‌سازی استفاده کرد یا آن را به قطعات کوچک‌تر به عنوان مواد زیر پایه تبدیل کرد.

مقاومت بالا در برابر آتش

آجر قزاقی ، ضد اشتعال هستند. به طور معمول، در دیوارهایی که دارای حرارت بالا هستند، از آجر نمای قزاقی استفاده می شود. عمدتا چنین دیوارهای آجری را بیشتر در یک اتاق خاص یا بخشی از خانه اجرا می کنند. سازه‌های آجری همچنین می‌توانند در برابر بادهای شدید، بسیار بهتر از مواد دیگر، شرایط را مدیریت کنند.

این را نیز باید اضافه کرد که نمای آجر،  به دلیل حفظ رنگ و دوام آن، نگهداری زیادی را نمی‌طلبد. همچنین بعد از نصب، پوسیده نمی شود و نیازی به رنگ آمیزی ندارد. در کنار مسائل رایج از زهکشی، نگهداری این سبک از خانه ها، بسیار آسان خواهد بود.

نبار به تعمیر و نگهداری کم

لازم نیست برای نقاشی آن هزینه کرد. فقط لازم است که در دوره های مناسب، آجر سنتی را با قدرت بشویید و در صورت بروز هرگونه شکستگی و یا شل شدن،  آن را تعمیر کنید. همچنین هرگز نباید نگران موریانه ها یا مورچه ها باشید، بنابراین خانه شما بدون نگهداری زیاد به خوبی دوام می آورد. در صورتی که قصد دارید از این نوع از آجر برای نمای ساختمان خود استفاده کنید، می توانید قیمت آجر قزاقی را از شرکت آجر نسوز آریا دریافت کنید.

عایق بودن آجر نمای قزاقی

به دلیل ضخامت، آجرنمای قزاقی می تواند صدای بیشتری را از بیرون نسبت به چوب و سایدینگ وینیل مسدود کند، حتی اگر عایق به عنوان یک بافر باشد. عایق بودن آجرنمای قزاقی به افرادی که حریم خصوصی خود را دوست دارند، مفید است.

اگر دیوارهای آجری شما با عایق ترکیب شده باشند، آجر قزاقی ، دمای داخل را تثبیت می کند و حرکت گرما را از طریق دیوار به تاخیر می اندازد. در تابستان، گرما در بیرون باقی می‌ماند و در زمستان گرما در داخل باقی می‌ماند و در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند.

اگرچه خانه های آجری هزینه بیشتری دارند، اما ارزش خانه شما را نیز افزایش می دهند و در هزینه های نگهداری صرفه جویی می کنید. بسیاری از مردم ظاهر آجری را دوست دارند و برای ساخت سازه های خود با انواع آجر سنتی اقدام می کنند.

آجر قزاقی

سبک و رنگ مختلف آجرهای قزاقی

از آنجایی که خاک رس و شیل یک ماده قالب گیری است، سبک و رنگ مختلف آجرهای قزاقی دارای تنوع بالایی است. هر آجر نمای قزاقی منحصر به فرد است و به هر ساختار آجری ظاهر شیک خود را می دهد. بسته به ظاهری که به دنبال آن هستید، معمولاً می توانید در سبک های کلاسیک یا مدرن آن را بیابید.

قیمت آجر قزاقی

این یک حقیقت است که قیمت آجر قزاقی بالا بوده و خانه های آجری گران تر هستند. با این حال، خانه های آجری به دلیل دوام، هزینه کمتری برای حفظ ماندگاری دارند که در نحوه اجرای آجر سنتی به آن توجه می شود. شما می توانید در خصوص خرید آجر قزاقی و دریافت قیمت آن، با کارشناسان آجر نسوز آریا در تماس باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب