خانه » آجر قزاقی

آجر قزاقی | قیمت آجر نما قزاقی سنتی

kazakh bricks

آجر قزاقی یا آجر نمای سنتی، یکی از مرسوم ترین آجرهای نما در بازار است که از سوی بسیاری از معماران و طراحان ساختمانی در ایران، مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از آجرها، به شکل دستی تولید می شوند. به مرور، برای تهیه آجر نمای قزاقی ، از روش پخت استفاده شد تا استحکام بالاتری را داشته باشد. شما می توانید در همین برگه لیست قیمت آجر قزاقی ( آپدیت شهریور 1402) و انواع پروژه های اجرا شده را مشاهده نمایید.

لیست محصولات آجر قزاقی

لیست قیمت آجر قزاقی ( آپدیت شهریور 1402 )

نوع آجر
ابعاد آجر
قیمت آجر
تعداد در هر متر
آجر رستیک قزاقی زرد
20*10*5.5
6000
42 عدد
آجر نما قزاقی رستیک قرمز
22*4*3
6700
38 عدد
آجر قزاقی رستیک خاکی
20*5*2.5
4500
38 عدد
آجر نما قزاقی پوست پیازی
25*3.5*2.5
5600
38 عدد

محاسبه قیمت آجر قزاقی

در فرم زیر میتوانید متراژ مورد نظر خود را وارد کنید و قیمت دقیق آجر قزاقی متناسب با متراژ خود را محاسبه نمایید

تولید آجر نما سنتی

تولید آجر سنتی و قزاقی و یا آجر سنتی در ایران، از قدمت بالایی برخوردار است. این نوع از آجرها، در رنگ های متفاوتی همچون پوست پیازی، آتشی، خاکی و حنائی تولید می شدند که دارای مقاومت لازم در برابر عوامل جوی بوده اند. از سویی دیگر، خانه های آجری، دارای ظاهری کلاسیک هستند که می تواند چشم هر بیننده ای را به خود جلب کند. برخی دیگر، به دلیل استحکام و ایمن بودن این مصالح در نمای داخلی و خارجی، آنها را انتخاب می کنند که در ابعاد مختلفی قابل ارائه است.

آجر قزاقی

مواد تشکیل دهنده آجر قزاقی

آجرها از خاک رس و شیل که برخی از فراوان ترین مواد زمین هستند، به دست می آیند. آنها رطوبت را بهتر از هر مصالح ساختمانی دیگری جذب می کنند و احتمال ایجاد کپک و گرد و غبار را به حداقل می رسانند. آجر نسوز قزاقی ، یک ماده قابل اعتماد است و می‌توان آن را برای دیوارهای حائل، مسیرها، ایده‌های محوطه‌سازی استفاده کرد یا آن را به قطعات کوچک‌تر به عنوان مواد زیر پایه تبدیل کرد.

مقاومت بالا در برابر آتش

آجر نما قزاقی ، ضد اشتعال هستند. به طور معمول، در دیوارهایی که دارای حرارت بالا هستند، از آجر نمای قزاقی استفاده می شود. عمدتا چنین دیوارهای آجری را بیشتر در یک اتاق خاص یا بخشی از خانه اجرا می کنند. سازه‌های آجری همچنین می‌توانند در برابر بادهای شدید، بسیار بهتر از مواد دیگر، شرایط را مدیریت کنند.

این را نیز باید اضافه کرد که نمای آجر،  به دلیل حفظ رنگ و دوام آن، نگهداری زیادی را نمی‌طلبد. همچنین بعد از نصب، پوسیده نمی شود و نیازی به رنگ آمیزی ندارد. در کنار مسائل رایج از زهکشی، نگهداری این سبک از خانه ها، بسیار آسان خواهد بود.

نیاز به تعمیر و نگهداری کم

لازم نیست برای نقاشی آن هزینه کرد. فقط لازم است که در دوره های مناسب، آجر سنتی را با قدرت بشویید و در صورت بروز هرگونه شکستگی و یا شل شدن،  آن را تعمیر کنید. همچنین هرگز نباید نگران موریانه ها یا مورچه ها باشید، بنابراین خانه شما بدون نگهداری زیاد به خوبی دوام می آورد. در صورتی که قصد دارید از این نوع از آجر برای نمای ساختمان خود استفاده کنید، می توانید قیمت آجر قزاقی را از شرکت آجر نسوز آریا دریافت کنید.

عایق بودن آجر نمای قزاقی

به دلیل ضخامت، آجرنمای قزاقی می تواند صدای بیشتری را از بیرون نسبت به چوب و سایدینگ وینیل مسدود کند، حتی اگر عایق به عنوان یک بافر باشد. عایق بودن آجرنمای قزاقی به افرادی که حریم خصوصی خود را دوست دارند، مفید است.

اگر دیوارهای آجری شما با عایق ترکیب شده باشند، آجر قزاقی ، دمای داخل را تثبیت می کند و حرکت گرما را از طریق دیوار به تاخیر می اندازد. در تابستان، گرما در بیرون باقی می‌ماند و در زمستان گرما در داخل باقی می‌ماند و در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می‌کند.

اگرچه خانه های آجری هزینه بیشتری دارند، اما ارزش خانه شما را نیز افزایش می دهند و در هزینه های نگهداری صرفه جویی می کنید. بسیاری از مردم ظاهر آجری را دوست دارند و برای ساخت سازه های خود با انواع آجر سنتی اقدام می کنند.

آجر قزاقی

سبک و رنگ مختلف آجرهای قزاقی

از آنجایی که خاک رس و شیل یک ماده قالب گیری است، سبک و رنگ مختلف آجرهای قزاقی دارای تنوع بالایی است. هر آجر نمای قزاقی منحصر به فرد است و به هر ساختار آجری ظاهر شیک خود را می دهد. بسته به ظاهری که به دنبال آن هستید، معمولاً می توانید در سبک های کلاسیک یا مدرن آن را بیابید.

قیمت آجر قزاقی

این یک حقیقت است که قیمت آجر نما قزاقی بالا بوده و خانه های آجری گران تر هستند. با این حال، خانه های آجری به دلیل دوام، هزینه کمتری برای حفظ ماندگاری دارند که در نحوه اجرای آجر سنتی به آن توجه می شود. شما می توانید در خصوص خرید آجر قزاقی و دریافت قیمت آن، با کارشناسان آجر نسوز آریا در تماس باشید.

گالری تصاویر آجر قزاقی

سوالات متداول مشتریان
قیمت آجر قزاقی چقدر است ؟

قیمت آجر قزاقی در سال 1402 در بازه 6700 تا 8900 تومان بستگی به مواد اولیه متفاوت است.

آجر نما قزاقی چیست ؟

آجر قزاقی یا آجر سنتی در واقع آجری است که با دست ساخته می شود و اغلب در رنگ های خاکی ، پوست پیازی قرمز و زرد موجود است.

آیا آجر قزاقی برای نما مناسب است ؟

قیمت آجر قزاقی نسبتا بالاست و بیشتر برای بنای ساختمان استفاده میشود با این حال ارزش بیشتری برای ساختمان های آجری بوجود میاورد چون در کنار اینکه بنا ساخته میشود نمای زیبایی هم دارد.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب