کارخانه آجرنسوز آریا

نصب و اجرای آجر نسوز | آجرکاری با کیفیت بالا | انواع آجر نسوز برای نمای خارجی

نصب و اجرای آجر نسوز | آجر کاری با کیفیت بالا | انواع آجر نسوز برای نمای خارجی

هنگامی که صحبت از نصب و اجرای آجر نسوز می شود، لازم است از روش های دقیق و موادی با کیفیت بالا استفاده گردد. آجرها در کنار مصارف در ساخت نمای ساختمان، کاربردهای بسیاری را شامل می شوند. می توان از آن ها برای ایجاد دیوارهای حائل نیز استفاده نمود. اما واقعیت آن است که آجر کاری با کیفیت بالا می تواند در طول عمر بالای سازه موثر باشد. از انواع آجر نسوز برای نمای خارجی و یا دیوار داخلی استفاده می شود که هر یک از آن ها می تواند ظاهری یکنواخت و جذاب را به دیوارها بدهد.

نصب و اجرای آجر نسوز | آجر کاری با کیفیت بالا | انواع آجر نسوز برای نمای خارجی

آجرکاری با کیفیت بالا

آجرکاری با کیفیت بالا نیازمند به کارگیری تکنیک ها جهت فراهم کردن ساختاری است که جذابیت و دوام لازم را داشته باشد. در این شرایط، عمدتا پایه ای محکم از بتن تهیه شده و به عنوان پایه برای آجر در نظر گرفته می شود. در نصب و اجرای آجر نسوز ، با استفاده از ملات مخصوص از مواد نسوز که در لایه های آجر و در سطوح جانبی آن ها قرار می گیرد، آجرکاری انجام می شود.

در این نوع از ساختار که از انواع آجر نسوز برای نمای خارجی بهره گرفته می شود، ملات، به عنوان چسب، برای اتصال آجرها استفاده می شود که در بسیاری از موارد، خشک کن سریع در آن ها به کار گرفته می شود که می تواند در مراحل نوسازی و بندکشی آجرها نیز به کار گرفته شود.

این ملات ها بر اساس نوع سازه ای که در نظر گرفته شده است می توانند از مواد مختلفی همچون آهک و یا سیمان پرتلند باشد که بتواند در شرایط خاص، دوام لازم را داشته و حرارت های بالا را تحمل آورد. شما می توانید در خصوص خرید آجر و نصب و اجرای آجر نسوز ، راهنمایی های لازم را از کارشناسان آجر نسوز آریا دریافت کنید.

پیشنهاد مطالعه : آجر لعاب دار چیست

بهترین آجر نسوز برای نما

از انواع آجر نسوز برای نمای خارجی و داخلی ساختمان های مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده می شود که به خوبی در برابر حرارت و تغییرات شدید آب و هوایی دوام دارند. اما میان این آجرهای نسوز و میزان مقاومت آنها نیز تفاوت هایی وجود دارد که می بایست هنگام انتخاب مناسب ترین نوع آجر کاری با کیفیت بالا در سازه خود، آن را در نظر بگیرید.

نصب و اجرای آجر نسوز | آجر کاری با کیفیت بالا | انواع آجر نسوز برای نمای خارجی

انواع آجر مناسب نما

در میان انواع آجرهایی که برای نما مناسب است، آجرهای سفالی که همان آجرهای معمولی هستند، مورد استفاده قرار می دهند که یکی از پرکاربردترین آن ها نیز می باشد. این نوع از آجر را می توان در بخش های مختلف سازه از جمله دیوارها، ستون ها و پایه ها استفاده نمود که در نصب و اجرای آجر نسوز و آجر معمولی باید به آن توجه نمود.  

نکته مهم در ساخت آجرهای معمولی، این است که آنها باید به روش ساروج با ملات اجرا شوند تا بتوانند به خوبی در برابر آب مقاومت لازم را داشته و استحکام مناسبی را به خود اختصاص دهند. همچنین به عایق بودن آجر کاری با کیفیت بالا به درستی کمک نمایند.

این در حالی است که در انواع آجر نسوز برای نمای خارجی و داخلی، آجرهای مهندسی، دارای چگالی بالا و استحکام فشاری مناسب هستند که می تواند آن ها را در سازه های مهندسی به سادگی به کار برد. آن ها میزان جذب پایینی داشته و قادر به جذب رطوبت نیستند. همین امر باعث می شود تا خرد نشده، ترک برنداشته و نشتی در آجرها صورت نگیرد که در نصب و اجرای آجر نسوز نیز اهمیت دارد.

در صورتی که سازه ای که تصمیم درید ایجاد کنید، لازم است تا در مقابل آتش و حرارت مقاومت لازم را داشته باشد، بهترین انتخاب، آجر نسوز می باشد که از نوع مخصوصی از خاک نسوز تهیه شده و موادی همچون آلومینا و سیلیس را در خود دارند. در نهایت، این آجر کاری با کیفیت بالا ، قادر خواهد شد  دمای بیش از 3000 درجه را نیز تحمل نماید. می توانید برای تهیه انواع آجرهای نسوز، با کارشناسان شرکت آجر نسوز آریا در تماس باشید.

پیشنهاد مطالعه : بهترین آجر سفالی

اشتراک گذاری

آخرین مطالب