نحوه حذف رنگ از آجر | براق کردن آجر نما

نحوه حذف رنگ از آجر

حذف رنگ از آجر، بتن و سطوح مشابه به دلیل سطح متخلخل، می تواند چالش برانگیز باشد. چه بخواهید لکه های رنگ را پاک کنید یا بخواهید آجر را به ظاهر اصلی خود بازگردانید، آب و شوینده کارساز نیست. از بین بردن  رنگ از آجر و براق کردن آجر نما، به یک استراتژی تهاجمی تر نیاز دارد و در عین حال یکپارچگی آجر اصلی را در این فرآیند حفظ می کند.

آموزش نحوه حذف رنگ از آجر

آموزش نحوه حذف رنگ از آجر

برای آن که بتوانید ظاهر اصلی آجر نما را داشته باشید، لازم است که آموزش نحوه حذف رنگ از آجر را به خوبی دنبال کنید. ابتدا لازم است که محلول پاک کننده رنگ را آماده کنید.

پیشنهاد مطالعه : کوره آجرپزی چیست

استفاده از محلول تری سدیم فسفات

در یک سطل تمیز، به نسبت 2:1 یک گالن آب گرم به نصف فنجان تری سدیم فسفات (TSP) مخلوط کنید. با استفاده از یک چوب همزن بلند، محلول را مخلوط نمایید تا تمام TSP حل شود. با استفاده از برس سفت، محلول TSP را روی آجر بمالید.

هنگامی که TSP را روی تمام قسمت هایی که می خواهید رنگ را پاک کنید و اجازه دهید محلول TSP حدود 10 دقیقه بماند و خشک شود. پس از گذشت زمان، برای براق کردن آجر نما، آن را دوباره با همان برس سفت بشویید. این روند (مرحله پنجم) را تا زمانی که تمام رنگ از روی آجر پاک شود، ادامه دهید.

نحوه حذف رنگ از آجر

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز قلیایی چیست

استفاده از پاک کننده های رنگ

اگر هنوز رنگی روی آجر باقی مانده است، جهت حذف رنگ از آجر، با یک پاک کننده رنگ یا ژل پاک کننده رنگ قوی، لکه بری کنید. سپس با استفاده از یک برس اسکراب با حرکت رفت و برگشت، به مالش آجر ادامه دهید تا رنگی که عمیقاً در منافذ آجر فرو رفته است، پاک شود. برای نواحی فوق العاده سرسخت، از برس اسکراب و پودر شستشو استفاده کنید.

سطح را با آب گرم بشویید.

هنگامی که تمام رنگ از آجر پاک شد، سطح را با آب گرم ساده بشویید تا محلول TSP یا ژل پاک کننده رنگ باقیمانده از بین برود. اجازه دهید آجر خشک شود و به دنبال مناطقی باشید که نیاز به پاک کردن دوم دارند. براق کردن آجر نما، لازم است که این مراحل را دنبال کنید. در صورتی که در این خصوص نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، می توانید با کارشناسان آجر نسوز آریا در تماس باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب