نحوه نصب آجر نسوز در نما | نصب آجرنسوز نما | روش نصب آجر نما

نحوه نصب آجر نسوز در نما | نصب آجرنسوز نما | روش نصب آجر نما

امروزه بسیاری از سازندگان و معماران ساختمان، معتقدند که استفاده از سایدینگ آجری به جای آجر های معمولی، مزایای زیادی را به همراه دارد. دیوارهای قاب شده را می توان بسیار سریعتر از آجر ساخت و حفره های قاب آنها را می توان برای عملکرد بهتر انرژی عایق بندی کرد. در عین حال، نمای سایدینگ آجری، نگهداری و مقاومت کمی در برابر آب و هوا دارد. ضمن آنکه ظاهر متمایز آجر را از نظر کیفیت فراهم می کند. آگاهی از نحوه نصب آجر نسوز در نما می تواند کمک موثری در دوام و زیبایی آن داشته باشد.

انواع روکش آجری | نصب آجر نسوز نما

دو دسته کلی روکش آجری وجود دارد. نمای آجری سنتی، از آجرهایی با اندازه کامل تشکیل شده است که با ملات چیده شده و به دیوار قاب، بسته می شوند. آجرها در الگوهای مشابه با نمونه هایی که برای ساخت و ساز آجری جامد استفاده می شود، چیده شده اند تا ظاهر ساختاری مشابهی داشته باشند. با این حال، سایدینگ آجری صرفاً یک لایه است و هیچ گونه پشتیبانی ساختاری برای دیوار فراهم نمی کند. در توضیح نحوه نصب آجر نسوز در نما ، باید اشاره کنیم که دسته دیگر روکش آجری اغلب آجر نازک نامیده می شود. این شامل آجر بسیار نازک یا قطعات آجری شبیه بتن است که فقط حدود 5/8 تا 3/4 اینچ ضخامت دارند و آنها را بیشتر شبیه کاشی و سرامیک می کند.

سایدینگ آجری نازک نیز مانند کاشی و سرامیک نصب می شود. آنها با چسب یا ملات نازک به سطح دیوار چسبانده می گردند. بعد از اینکه همه آجرها در جای خود قرار گرفتند، نصاب به عقب برمی گردد و فضاهای بین آجرها را با ملات یا دوغاب پر می کند تا اتصالات ملات واقعی را شبیه سازی کند.

نحوه نصب آجر نسوز در نما | نصب آجرنسوز نما | روش نصب آجر نما

نصب روکش آجری سنتی

در مراحل نحوه نصب آجر نسوز در نما فرآیند متفاوتی است. روکش آجری ساخته شده، با اندازه کامل در بالای یک سطح ساخته شده در دیوارهای فونداسیون بتنی قرار می گیرد. برای جلوگیری از ورود رطوبت به پشت آجر، پایه دیوار باید فلاش شود. دیوار قاب شده پشت آجر با روکش یا عایق مخصوص یا با روکش استاندارد تخته سه لا و کاغذ ساختمانی پوشانده می شود. به طور معمول، یک شکاف هوای 1 اینچی بین دیوار قاب شده و روکش آجری وجود دارد.

برای نصب روکش آجری، فرآیند کار با ماله کشی ملات، روی فونداسیون شروع می شود تا آن را برای دریافت اولین آجر آماده کند. برای استقرار صفحات دیوار و ارتفاع مورد نظر، سرب هایی در انتهای دیوار نصب می شود. همچنین سطح بندی دوره اول بسیار مهم است تا دیگر سطوح در محل باقی بمانند.

در مراحل نحوه نصب آجر نسوز در نما ، همانطور که اولین لایه آجر گذاشته می شود، سوراخ هایی در بالای فلش فلزی ایجاد می شود. اینها اجازه می دهند آب از دیوار خارج شود و معمولاً بین 18 تا 24 اینچ از هم نصب خواهند شد. آجر را می توان در انواع الگوهای سنتی چیدمان کرد.

برای ایجاد درزهای ملات روی هر آجر، ملات مالیده می شود و درزها به طور دوره ای ابزار می شوند تا به آنها شکلی تمام شده بدهد. در این مراحل، آنها را به خوبی برای مقاومت در برابر آب و هوا می پوشانند. ملات باقیمانده با مالش دادن سطح دیوار با برس حذف می شود.

همانطور که روکش هنگام نحوه نصب آجر نسوز در نما بالا می رود، ساختار آجری با اتصالات دیواری فلزی یا لنگرهای آجری به غلاف متصل می شود. اینها معمولاً قطعات L شکل از فلز هستند که از طریق غلاف های دیوار میخ می شوند.

نحوه نصب آجر نسوز در نما | نصب آجرنسوز نما | روش نصب آجر نما

اهمیت نصب آجر نسوز در نمای داخلی

متخصصان صنعت آجر مدت ‌هاست که مقاومت استثنایی آجرهای رسی واقعی را در برابر آتش تشخیص داده‌اند. بنابراین، امروزه اهمیت نصب آجر نسوز را در نمای داخلی و خارجی به وضوح مشاهده خواهیم کرد. آشنایی با نحوه نصب آجر نسوز در نما ، باعث می شود تا طول عمر نمای ساختمان دو چندان شده و کمتر از آجرهای معمولی، در برابر عوامل محیطی، آسیب ببیند. در صورتی که برای سازه خود در نمای ساختمان، نیاز به خرید و نصب آجر نسوز دارید، می توانید با شرکت آجر نسوز آریا در تماس بوده و اطلاعاتی جامع از کارشناسان بخش فروش دریافت کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب