نحوه نصب آجر کف فرش | هزینه نصب آجر کف | انواع آجر کف

نحوه نصب آجر کف فرش

زمانی که آشپزخانه ها از شومینه های بزرگ هیزم سوز یا اجاق های چوبی برای پخت و پز استفاده می کردند، کف و قسمت های اجاق معمولاً با آجر پوشانده می شد. آجر علاوه بر بادوام بودن، در برابر آتش نیز مقاوم بوده و از آتش گرفتن خانه جلوگیری می کند. امروزه از آجرهای کف پوش برای ایجاد حسی دنج در دنیای قدیمی در هر خانه ای استفاده می شود. در اینجا نحوه نصب آجر کف فرش را آورده ایم. می توانید برای نصب انواع آجر کف از شرکت آجر نسوز آریا راهنمایی های لازم را دریافت کرده و هزینه نصب آجر کف را سوال نمایید.

انواع آجر کف

در صورتی که قصد دارید تمام طبقات خانه خود را با آجر بپوشانید، انواع آجر کف گزینه بهتری هستند. آنها معمولاً یک چهارم اینچ ضخامت دارند که انتقال از کف آجری به کفپوش های دیگر خانه مانند فرش یا چوب سخت را برای شما آسان تر می کند. آجر واقعی روی زمین، سطح را چندین اینچ افزایش می‌دهد و انتقال را دشوار می‌کند. نحوه نصب آجر کف فرش دقیقا شبیه به همان مواد آجری با اندازه معمولی است که فقط برای نصب آسان تر کف، مسطح تر و نازک تر می شوند.

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز هلندی

نحوه نصب آجر کف فرش

آماده سازی کف

آجر چیدن شبیه کاشی و سرامیک روی زمین است. یکی از تفاوت ها این است که آجرها معمولاً کوچکتر از کاشی های کف هستند اغلب حداقل 12 در 12 اینچ مربع ساخته شده اند. اندازه کوچکتر انواع آجر کف ، آنها را مستعد قرار دادن ناهموار بر روی عیوب کف می کند. کف را تا حد امکان با سمباده زدن چسب یا برآمدگی های باقیمانده و ضربه زدن به میخ ها همسطح با سطح زیرین، صاف کنید. در نحوه نصب آجر کف فرش ، برای یک سطح بسیار ناهموار، یک لایه زیرین مانند تخته سه لا یا تخته سیمانی را روی سطح زیرین قرار می دهند. که می تواند در هزینه نصب آجر کف موثر باشد.

اندازه گیری آجر کف فرش

قبل از خرید انواع آجر کف ، باید برای اندازه گیری آجر کف فرش اقدام کنید. متراژ مربع اتاق هایی را که می خواهید کف آجری در آن بچینید، محاسبه کرده و طول و عرض هر اتاق را اندازه بگیرید، سپس آن اعداد را با هم ضرب کنید. برای یک اتاق 10 در 10 فوت، متراژ مربع 100 است.

در نحوه نصب آجر کف فرش متراژ تمام اتاق ها را با هم برای کل فوت مربع خود اضافه کنید. نمودار پوشش روی کف آجری را بررسی کنید تا ببینید چند فوت مربع را پوشش می دهد. نمودار معمولاً  اندازه دوغاب را نیز ارائه می دهد، بنابراین انتخاب کنید که خطوط دوغاب شما چقدر پهن باشد.

نحوه نصب آجر کف فرش

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز کف

نصب آجر کف فرش

درست مانند کاشی و سرامیک، باید نصب آجر کف فرش خود را از مرکز اتاق قرار دهید. اندازه‌ های طول و عرض را به نصف تقسیم کنید، سپس خطوط گچی را در جایی که مرکز هر طرف را اندازه‌گیری می‌کنید، بچسبانید. پس از آن، لازم است تا مطابق با نحوه نصب آجر کف فرش ، شروع به چیدمان آجرها در یکی از گوشه هایی که خطوط به هم می رسند، نمایید.

ملات را با ماله بریده بر پشت آجر پهن کنید و روی زمین قرار داده و کمی فشار دهید. با انواع آجر کف ، ردیف هایی یکنواخت ایجاد کنید، قطعات انتهایی را طوری برش دهید که با یکدیگر متناسب شوند. اسپیسرهای پلاستیکی می توانند به شما کمک کنند خطوط دوغاب را یکنواخت نگه دارید.

هزینه نصب آجر کف

می توانید برای تهیه انواع آجر کف با شرکت آجر نسوز آریا در تماس بوده و متناسب با سازه نما یا کف، نوع آجر خود را انتخاب نمایید. همچنین می توانید از کارشناسان این شرکت در خصوص هزینه نصب آجر کف سوال نموده و کار خود را به آن ها بسپارید. نحوه نصب آجر کف فرش در کیفیتی بالا و مهارت لازم، می تواند در طول عمر نما یا کف آجری شما موثر باشد.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب