کارخانه آجرنسوز آریا

نحوه ساختن دیوار روکش آجری | چگونه یک دیوار روکش آجری بسازیم

نحوه ساختن دیوار روکش آجری

روکش آجری، دیوارهای بیرونی خانه را آرایش می کند. این در اصل یک دیوار یک طرفه است که به خانه متصل می شود. پس از چند مرحله آماده سازی، آن را با استفاده از همان تکنیک هایی که برای دیوارهای در حال اجرا انجام می دهند، اعمال می نمایند. اولین قدم این است که یک بستر محکم برای استقرار آجر ایجاد شود. در اینجا نحوه ساختن دیوار روکش آجری را شرح خواهیم داد.

ساختن دیوار با روکش آجری

می توانید یک ترانشه حفر کنید، قالب بسازید و یک پایه بتنی در امتداد دیوار قرار دهید، یا می توانید آهن با زاویه 4 در 4 در 3.16 اینچ را به فونداسیون ببندید. حتی یک دیوار نیمه بلند نیز وزن قابل توجهی دارد، بنابراین نبشی را با سپرهای عقب با پیچ ببندید. این لایه آجر رطوبت را در مقابل دیوار به دام می اندازد که در نحوه ساختن دیوار روکش آجری مهم است. سوراخ های ایجاد شده نیز در پایین دیوار به رطوبت محبوس شده راهی برای فرار می دهد.

نحوه ساختن دیوار روکش آجری

آماده سازی برای روکش آجری

برای آماده سازی برای روکش آجری و قبل از اینکه دیوار بیرونی را با آجر روکش کنید، سایدینگ را بردارید. سپس یک لایه از روکش خانه یا کاغذ نمدی 15 پوندی را به عنوان مانع رطوبت روی غلاف متصل کنید. قالب‌های پنجره و در را بردارید. بعد از اینکه روکش را گذاشتید، قالب‌های موجود جا نمی‌شوند. شما یا باید قالب را با تریم ضخیم تر جایگزین کنید یا به قالب های اصلی اضافه نمایید.

عمدتا در نحوه ساختن دیوار روکش آجری با استفاده از یک میله، کاغذ نمدی را دقیقاً زیر دهانه در و پنجره علامت می زنند تا بتوانتد به درستی یک ردیف قفل بالا را زیر آنها قرار دهند.

اتصال آهن

در این مرحله، یک خط گچی تراز روی پایه در محل تاقچه آهنی زاویه دار بچسبانید. نبشی را به طول برش دهید و با فواصل 1 فوت سوراخ کنید. نبشی و اتصال آهن را روی خط را بالا نگه دارید و پایه را در مرکز سوراخ ها علامت بزنید. فونداسیون را دریل کنید و نبشی را با پیچ های مناسب متصل نمایید. این کار در نحوه ساختن دیوار روکش آجری مهم است.

ملات مناسب در نحوه ساختن دیوار روکش آجری

از یک انتهای طاقچه شروع کنید، یک تخت 1 اینچی ملات به طول دو یا سه بیندازید. ملات را با نوک ماله شیار کنید. آجر اول را با لبه تاقچه فونداسیون تراز کنید و آن را در ملات فشار دهید. یک فضای هوایی 1/2 اینچی بین آجر و فونداسیون بگذارید. اتصال ملات و بستر را به ضخامت 3/8 اینچ در آورید. ملات اضافی را جدا کرده و دوباره روی تخته ملات یا طاقچه آجری خود بیندازید.

نحوه ساختن دیوار روکش آجری

استفاده از نخ های گوشه ای

در نحوه ساختن دیوار روکش آجری ، اگر روکش شما در گوشه ای قرار می گیرد، آن را با ساختن نخ های گوشه ای نصب کنید. آجر در دو جهت حرکت می کند، بنابراین نیازی به شروع دوره های متناوب با نیم آجر نخواهید داشت. آجر گوشه مانند یک نیم آجر عمل می کند.

تعداد آجرهایی که در اولین کورس در هر دو جهت می‌گذارید باید با تعداد دوره‌هایی که می‌خواهید در همان ردیف قرار دهید برابر باشد. چند آجر را ملات بمالید و بچینید. آنها را از نظر سطح بررسی کنید، مطمئن شوید که اتصالات 3/8 اینچ ضخامت دارند. از سطح برای تراز آجر استفاده کنید و مطمئن شوید که آنها در همان صفحه قرار دارند.

هر از گاهی ملات را بررسی کنید تا مشخص شود که آیا برای نصب آماده است یا خیر. هنگامی که به اندازه ای تنظیم شد که بتوانید با انگشت شست خود اثری از خود به جای بگذارید، آن را اجرا کنید. پس از زدن اتصالات، اجازه دهید ملات سفت شود، سپس با یک برس سفت، مقدار اضافی آن را بردارید. لکه ها را با دستمال مرطوب و برس تمیز کنید.

در نحوه ساختن دیوار روکش آجری ، با استفاده از تکنیک‌های مشابهی که برای ساختن یک دیوار چسبنده استفاده می‌شود، نخ‌ها را بسازید و دوره های دیگر را با یک نیم آجر شروع کنید. کار خود را مرتباً از نظر سطح، شاقول و تراز مناسب بررسی کنید. به چیدن آجر ادامه دهید تا یک روکش پنج یا شش دوره ای در هر انتهای دیوار ایجاد کنید.

در نهایت، آجر نهایی را خشک کنید تا مطمئن شوید که با اتصالات ملات 3/8 اینچی مطابقت دارد. اگر خیلی طولانی است، آن را کمی کوتاه کنید. سپس دو سر آجر را ملات بمالید و در جای خود فشار دهید. مطمئن شوید که تراز و شاقول است. بلوک های خط را یک مسیر به سمت بالا حرکت دهید.

در این مرحله از نحوه ساختن دیوار روکش آجری و در دوره پنجم، آجرهای نما با گل میخ ها میخکوب می شوند. می توانید از یک میله برای علامت گذاری دیوار در فواصل پنج دوره استفاده کنید. گل میخ ها را با یک متر در غلاف پیدا کنید. همانطور که آجر بعدی را تنظیم می کنید، گره ها را به درز پایین ملات کنید. به ساخت نخ ها و آجرکاری ادامه دهید تا به ارتفاع دیوار نهایی برسید. در خصوص تهیه بهترین آجر نما می توانید با آجر نسوز آریا همراه باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب