هره چینی آجر | طراحی نمای ساختمان

هره چینی آجر
قرار دادن آجرها به شکلی که که ابعاد طولی، عرض یا ارتفاع آن مشخص باشد، هره چینی آجر نامیده می شود. هره به مفهوم ترتیب یافتن منظم بوده و در صنعت ساختمان از این کلمه به جای چگونگی چیدمان آجر استفاده می شود. به طوری که با چیدمان هره چینی، آجرها به شکلی مرتب و منظم در کنار هم قرار گرفته و ظاهری زیبا و کلی را به نمایش می گذارند. با این روش طراحی نمای ساختمان، می توان در نما، جلوه ای زیباتر را ایجاد کرد.
هره چینی آجر

نحوه هره چینی آجر

در مراحل دیوار کشی، چیدمان آجرها، به عنوان هنری قدیمی و ریشه دار بوده است و نحوه هره چینی آجر می تواند جهت تزیین و زیباسازی نمای اصلی ساختمان کاربرد داشته باشد. در حالت کلی، طراحان ساختمانی با استفاده از آجرهای تزیینی و آجر دکوراتیو، به شکلی ساده و طبیعی، در دیوار و نمای سازه، جلوه ای خاص را ایجاد می کنند.

این یکی از روش های محبوب در میان معماران و پیمانکاران ساختمانی است که به دنبال ایجاد جذابیت بیشتر با طراحی نمای ساختمان هستند.

مهارت بالا در چیدمان آجرها

  • می توان گفت که هنر هره چینی آجر، به جهت دقت و مهارت بالا در چیدمان آجرها، هنگام اجرا، به زمان بندی زیادی نیاز دارد. اجرا و چیدمان به روش هره چینی، بدین گونه است که آجرها با روشی دقیق، بر روی هم چیده شده و ضلع پنج سانتی آنها کاملا دیده می شود.

    می توان از این روش، برای طراحی بخش های مختلفی همچون دورتادور پنجره یا بخش پایینی دیوارها یا بالای درهای ورودی استفاده نموده است.

هره چینی آجر

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان با آجر، به ویژه نوع آجر نسوز نما، می تواند نقش مهمی در نما و ظاهر ساختمان داشته و از آن در برابر عوامل بیرونی محافظت کند. می توان از آجر نما نسوز برای ساخت نمای ساختمان استفاده نمود که دارای دوام و ماندگاری بالایی است.

هزینه هره چینی آجر

هزینه هره چینی آجر را می توانید همراه با ایده های چیدمان خلاقانه، از کارشناسان آجر نسوز آریا سوال کنید. می توان با چیدمان هایی مانند چیدمان افقی یا چیدمانی در سمت پهنای آجر، ظاهری متفاوت و جذاب را در نمای سازه ایجاد کرد. راهنمایی های لازم در این خصوص را از آجر نسوز آریا گرفته و آجر مناسب سازه خود را از ایشان خریداری کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب