کارخانه آجرنسوز آریا

آجر دست ساز و مزیت های آن | قیمت آجر ساخت دست

آجر دست ساز

اگر در صنعت ساخت و ساز کار می کنید، احتمالاً با آجر دست ساز ، آشنایی لازم را دارید. آنها نوع منحصر به فردی از آجر هستند که مزیت هایی را به دنبال دارند. می توانید در شرکت آجر نسوز آریا، با آجرهای دست ساز آشنا شده و مناسب ترین آجر را برای سازه خود انتخاب کنید. قیمت آجر ساخت دست را از آجر نسوز آریا دریافت کنید.

آجر دست ساز چیست؟

آجرهای دست ساز کاملاً با دست ساخته نمی شوند. به آجرهایی نوع دست ساز اطلاق می‌شود که با دست در قالب‌های سمباده‌کاری شده ریخته شده‌اند، بدون اینکه ماشینی برای فشرده ‌سازی یا برش آن‌ها استفاده شود. به دلیل این فرآیند منحصر به فرد ساخت، آجر دارای چین و چروک های مواج و علائمی بر روی صورت خود هستند. آجرهای ماشینی این بافت های منحصر به فرد را ندارند که به همتایان دست ساز آنها فردیت و تطبیق پذیری می بخشد.

تولیدکنندگان آجر می توانند انواع آجر دست ساز را در هر اندازه ای که می خواهند تولید کنند، خواه در اندازه آجر استاندارد یا چیز دیگری که کاملاً سفارشی است. هنگامی که آنها در یک محیط کنترل شده خشک شدند، آب موجود در خاک رس تبخیر شده و آجرهای دست ساز مانند آجرهای ماشینی در یک کوره پخته می شوند.

آجر دست ساز چیست؟

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز هلندی

کاربرد آجر ساخت دست

در حالی که آجرهای سفالی، دارای مزایای فوق العاده ای برای ساخت و ساز، مهندسی عمران و بسیاری از صنایع دیگر هستند، آجرهای ساخت دست در موقعیت های مختلف محبوبیت فزاینده ای پیدا می کنند. کاربردهای این نوع از آجر شامل موارد ذیل می شود:

حفاظت: انواع آجر دست ساز ، اغلب برای پروژه های میراثی استفاده می شوند تا ظاهر اصلی یک ساختمان را تکرار کنند.

دستیابی به زیبایی‌شناسی خاص: برخی افراد ظاهر و احساس روستایی و قدیمی آجرهای دست ‌ساز و همچنین چین ‌خوردگی‌ ها، اندازه‌ های منحصر به ‌فرد، بی ‌نظمی ‌ها و سایر ویژگی ‌هایی را که آجرهای ماشینی ندارند، انتخاب می کنند.

تطبیق آجر: آجرهای قدیمی اغلب با آجرهای سفالی مدرن و استاندارد اندازه متفاوتی دارند. به جای جستجوی دور و بر برای آجرهای احیا شده به این امید آن که یک تطابق دقیق پیدا کنید، دست ساز ساختن آجرها، برای مطابقت با مشخصات اصلی، راه حلی بسیار فعال تر و کارآمدتر است.

کاربرد آجر ساخت دست

مزایا و معایب آجر دست ساز شده

در حالی که آجرهای دست ساز دارای مزایای بسیاری هستند، واقعیت این است که آنها برای همه کاربردها مناسب نیستند. بنابراین ارزش دارد که قبل از سفارش آجر، مزایا و معایب آنها را در نظر بگیرید.

مزایای آجر دست ساز

  1. آنها انعطاف پذیری باورنکردنی را ارائه می دهند.
  2. این آجرها را می توان با هر مشخصاتی که بخواهید درست کرد.
  3. سازندگان آجر می توانند از مخلوط های آجر، خاک رس، شکل ها و اندازه های مختلف برای ساختن چیزی واقعاً دست ساز و سفارشی استفاده کنند.
  4. استفاده از آجرهای دست ساز بر روی آجرهای بازیافتی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما هنگام تکثیر و تطبیق می شود.
  5. می‌توانید انواع آجر دست ساز را طوری بسازید که قدیمی‌تر به نظر برسند تا با آجرکاری‌های قدیمی موجود در محیط ساختمان تجاری مطابقت داشته باشند.

معایب انواع آجرهای ساخت دست

  1. آجرهای دست ساز به اندازه آجرهای روکش استاندارد به صورت انبوه تولید نمی شوند، بنابراین گاهی اوقات قیمت بالاتری برای هر واحد دارند.
  2. گاهی اوقات تولید آجرهای دست ساز بیشتر طول می کشد، بنابراین ارزش آن را دارد که هنگام تعیین زمان بندی پروژه، این مورد را در نظر بگیرید.
  3. هر آجر دست ساز بافت و صورت منحصر به فردی دارد، بنابراین اگر به دنبال چیزی یکنواخت و یکدست در دیوار بیرونی خود هستید، ممکن است ناهماهنگی در این آجرها را دوست نداشته باشید. 

قیمت آجر ساخت دست

در خصوص قیمت آجر ساخت دست، با کارشناسان آجر نسوز آریا تماس بگیرید. می توانید از میان تنوع آجرهای این شرکت، متناسب با سازه خود انتخاب کنید.

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز کف

اشتراک گذاری

آخرین مطالب