کارخانه آجرنسوز آریا

عوامل موثر در قیمت آجر نما | عناصر تاثیرگذار بر قیمت آجر نسوز

عوامل موثر در قیمت آجر نما | عناصر تاثیرگذار بر قیمت آجر نسوز

سالیان درازی است که خاک رس پخته شده با نام مستعار آجر، به عنوان روکش بیرونی خانه ها و ساختمان ها استفاده می شود. دوام آن به خوبی شناخته شده است و به طور متوسط ​​بیش از صد سال دوام می آورد. این ماده که معمولاً از خاک رس، سیمان و شن تشکیل شده است، ماده اولیه بنایی برای ساخت و ساز است. هنگامی که به استفاده از این مصالح برای نمای ساختمان فکر می شود، لازم است تا عوامل موثر در قیمت آجر نما بررسی کرده و عناصر تاثیرگذار بر قیمت آجر نسوز را مطالعه نمود.

هزینه آجر نسوز

هنگامی که از آجر در ساخت خانه استفاده می شود، ساختار قاب را فراهم می کند. با این حال، استفاده از آجر، به عنوان یک ماده جانبی نیست. هنگام استفاده از آجر به عنوان سایدینگ، یک لایه کامل آجر در اطراف دیوارهای خانه اضافه می شود. آجر نازک نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد، اگرچه بدیهی است که آنقدر بادوام نیست.

هزینه متوسط ​​هر فوت مربع برای نصب سایدینگ آجری، متناسب با عوامل موثر در قیمت آجر نما تعیین می شود. برخی از گزینه های آجر نازک، ممکن است ارزان تر باشند. در حقیقت، هزینه های سایدینگ، می تواند متغیر باشد. اما ارزش و طول عمر آن، مطمئناً به جبران بخشی از هزینه های اولیه بالاتر کمک می کند.

آجر همچنین دارای بالاترین بازده سرمایه گذاری است. در سطح پایین، 83% است و بسته به موقعیت مکانی می تواند تا 92٪ افزایش یابد که می تواند عناصر تاثیرگذار بر قیمت آجر نسوز را نیز شامل شود.

تولیدکنندگان آجر می توانند انواع آجر دست ساز را در هر اندازه ای که می خواهند تولید کنند، خواه در اندازه آجر استاندارد یا چیز دیگری که کاملاً سفارشی است. هنگامی که آنها در یک محیط کنترل شده خشک شدند، آب موجود در خاک رس تبخیر شده و آجرهای دست ساز مانند آجرهای ماشینی در یک کوره پخته می شوند.

عوامل موثر در قیمت آجر نما | عناصر تاثیرگذار بر قیمت آجر نسوز

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز هلندی

دیوار سایدینگ

آجر کامل همان چیزی است که مردم معمولاً هنگام تصویرسازی روکش کاری خانه به آن فکر می کنند. اندازه استاندارد آن 4 در 8 اینچ است و معمولاً 2 اینچ ارتفاع دارد. این نوع از آجر، خارج از دیوار موجود ساخته می شود که چارچوب خانه است و از طریق ملات در کنار هم نگه داشته می شود. هر گونه آسیب با توجه به عوامل موثر در قیمت آجر نما به این دیوار سایدینگ، به این معنی نیست که چارچوب خانه در معرض خطر است.

آجر نازک گزینه ارزان ‌تری است که از وجه های آجری استفاده می کند و ضخامت آنها به جای 4 اینچ 1 اینچ است. در حالی که آجر نازک یک نقطه ضعف آشکار در ارائه عایق کمتر و دوام کلی دارد، یک مزیت قابل توجه نسبت به آجر کامل را به خود اختصاص می دهد.

خاک رس پخته شده در واقع آب را جذب می کند و به عنوان یک ماده جانبی می تواند رطوبت را بین دیوار سایدینگ و دیوار قاب به دام بیندازد. نصب نادرست، جایی که رطوبت به دام می افتد و تخلیه نمی شود، می تواند منجر به مشکلات کپک و کپک شود که بر چارچوب خانه یا دیوارهای داخلی تأثیر می گذارد. در کنار آن، لازم است که عناصر تاثیرگذار بر قیمت آجر نسوز نیز در نظر گرفته شود.

حفاظت: انواع آجر دست ساز ، اغلب برای پروژه های میراثی استفاده می شوند تا ظاهر اصلی یک ساختمان را تکرار کنند.

دستیابی به زیبایی‌شناسی خاص: برخی افراد ظاهر و احساس روستایی و قدیمی آجرهای دست ‌ساز و همچنین چین ‌خوردگی‌ ها، اندازه‌ های منحصر به ‌فرد، بی ‌نظمی ‌ها و سایر ویژگی ‌هایی را که آجرهای ماشینی ندارند، انتخاب می کنند.

تطبیق آجر: آجرهای قدیمی اغلب با آجرهای سفالی مدرن و استاندارد اندازه متفاوتی دارند. به جای جستجوی دور و بر برای آجرهای احیا شده به این امید آن که یک تطابق دقیق پیدا کنید، دست ساز ساختن آجرها، برای مطابقت با مشخصات اصلی، راه حلی بسیار فعال تر و کارآمدتر است.

عوامل موثر در قیمت آجر نما | عناصر تاثیرگذار بر قیمت آجر نسوز

عوامل موثر بر هزینه های کلی

توجه داشته باشید که با آجر نازک، هزینه برداشتن و دور انداختن سایدینگ قبلی به خوبی می تواند بالا رود، زیرا تراش فلزی به بهترین وجه روی سطح صافی مانند بستر چوبی قاب اعمال می شود. در حالی که با آجر کامل، به سادگی ساختن دیواری فراتر از دیوار بیرونی خانه است، بنابراین نیازی به برداشتن نمای قدیمی نیست که می تواند در عوامل موثر در قیمت آجر نما جای گیرد.

با نصب کامل آجر، عوامل زیادی وجود ندارد که بر هزینه کلی تأثیر بگذارد. نکته اصلی این است که چه کسی کار را انجام می دهد. یک پیمانکار غیرحرفه ای، به احتمال زیاد اشتباهاتی را مرتکب نمی شود که منجر به ضایعات در کار یا حتی بدتر از آن، مشکلات رطوبت در ساختار می شود.

آجر کامل ممکن است ،دارای برخی تفاوت‌های طراحی باشد که می‌تواند بر هزینه‌ ها تأثیر بگذارد و از عناصر تاثیرگذار بر قیمت آجر نسوز باشد. اما آجرها، ارزش‌ های رنگی و دوام معتبری دارند که صاحبان خانه می‌خواهند. برای انتخاب بهترین آجر، جهت نمای ساختمان خود، توصیه می شود راهنمایی های لازم را از کارشناسان آجر نسوز آریا دریافت کنید.

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز کف

اشتراک گذاری

آخرین مطالب