الگوهای مختلف چیدمان آجر | قرارگیری مدرن آجر

الگوهای مختلف چیدمان آجر | قرارگیری مدرن آجر

آجرها، مدت های مدیدی است ساخته شده اند و الگوهای مختلف چیدمان آجر نیز در سبک های مختلف توسعه یافته است. به عنوان واحدهای مدولار یکنواخت، آجرها را می توان به انواع مختلف چیدمان کرد و همچنان با لبه های صاف و مرتب قرار داد. قرارگیری مدرن آجر ، در موقعیت های مختلف سازه، می تواند در استحکام و زیبایی آن موثر باشد. در صورتی که نیاز به آجر نما یا آجر نسوز دارید، می توانید با کارشناسان آجر نسوز آریا تماس بگیرید.

الگوهای مختلف چیدمان آجر

پیشنهاد مطالعه : آجر فشاری و کاربرد آن

انواع الگوهای مختلف چیدمان آجر

الگوهای مختلف چیدمان آجر که باند یا الگوهای باند نیز نامیده می شوند، فقط برای ایجاد یک ظاهر در نماهای داخلی و خارجی نیستند. آنها می توانند اتصال بیشتری را در میان آجرها ایجاد کنند. این امر به ویژه برای ساخت دیوار بسیار مهم است، اما در سنگفرش نیز قابل اجرا می باشد. این الگوها باعث می شوند تا نصب به سادگی انجام شود. الگوهایی که نیاز به آجرهای برش خورده کمتری دارند، می‌توانند بسیار سریع ‌تر و با ضایعات کمتری قرار گیرند.

الگوی چیدمان آجر  Herringbone

الگوی Herringbone T ظاهری مسحورکننده دارد. آجرها صرفاً در زوایای 90 درجه نسبت به یکدیگر در الگوی زیگزاگ قرار گرفته اند. این الگو به هیچ برشی در ناحیه سازه نیاز ندارد، اما اگر می خواهید لبه های مستقیم داشته باشید، باید هر آجر بیرونی را با زاویه 45 درجه برش دهید.

قرارگیری مدرن آجر با  Pinwheel

قرارگیری مدرن آجر با T  Pinwheelبه برخی مهارت‌های برش آجر نیاز دارد، اما الگوی جالب و زیبایی است. این یک نمایش هندسی از نمای آجری است. در مرکز هر قطعه، یک نیم آجر قرار دارد، به این معنی که شما باید حداقل یک برش برای هر دو آجر انجام دهید.

الگوهای مختلف چیدمان آجر | قرارگیری مدرن آجر

الگوی چیدمان آجر  Basketweave

الگوهای مختلف چیدمان آجر Basketweave ، یکی از ساده ترین پیوندها برای آجر نما است که دارای جلوه بصری فوق العاده ای می باشد. این انتخاب محبوبی برای پاسیو بوده و با اجرای مورب سنگفرش، به خوبی ظاهر می شود.

قرارگیری مدرن آجر با  Grid

قرارگیری مدرن آجر با Grid،  شامل بخش های مربعی آجر است که در یک قاب شبکه مانند از الوارهای چوبی یا مواد دیگر قرار می گیرند. این یک انتخاب کلاسیک است که با سایر الگوهای مختلف چیدمان آجر با لبه مستقیم نیز به خوبی کار می کنند.

الگوی  Half-Basketweave

الگوی آجری Half-Basketweave ، به صورت دو آجر افقی بر روی یک آجر عمودی، قرار داده شده است. موقعیت نسبی سه آجر در هر گروه بندی از ردیفی به ردیف دیگر تغییر می کند. جلوه بصری شبیه به بافت اولیه سبد است اما کمی پیچیده تر خواهد بود.

هزینه اجرای الگوهای مختلف چیدمان آجر

در صورتی که نیاز به اجرا، نصب و چیدمان آجر دارید، می توانید هزینه های آن را از کارشناسان آجر نسوز آریا دریافت کنید.

پیشنهاد مطالعه : نصب و اجرای آجر نسوز

اشتراک گذاری

آخرین مطالب