کارخانه آجرنسوز آریا

کاربردهای متفاوت آجر نسوز | قیمت آجرهای نسوز

چیدمان های متفاوت آجر نسوز

کاربردهای متفاوت آجر نسوز باعث شده است تا آنها یکی از محبوب ترین مصالح ساختمانی محسوب شوند که از زمان های قدیم مورد استفاده قرار گرفته اند. آجرهای معمولی تمایل به ترک خوردن در دماهای بالا دارند و برای مناطق با دمای بالا ترجیح داده نمی شوند. در چنین شرایطی، آجرهای معمولی اغلب با آجرهای نسوز جایگزین می شوند که در چیدمان های متفاوتی از آجر نسوز در نماهای داخلی و خارجی، قابل مشاهده است. می توانید قیمت آجرهای نسوز را از شرکت آجر نسوز آریا دریافت کنید.

کاربردهای آجر نسوز

آجرهای نسوز انواع خاصی از آجر هستند که در برابر حرارت بالا مقاومت می داشته و همین امر باعث می شود تا کاربردهای آجر نسوز، در موقعیت های خاص در نظر گرفته شود. این نوع از آجرها، به آجر سرامیکی نیز معروف هستند. به طور کلی، رنگ آنها زرد مایل به سفید است. کاربردهای آجرهای نسوز به دلیل مقاومت حرارتی و مقاومت فشاری خوبی که دارند، بسیار مورد توجه است. همچنین، ترکیب شیمیایی آجرهای نسوز با ترکیب شیمیایی آجرهای معمولی متفاوت است.

آجر نسوز در برابر درجه حرارت بالا مقاومت می کند. آنها دوام فشاری خوبی داشته و عمدتا وزن آنها 150 پوند در هر فوت مکعب است. این آجرها را می توان در اندازه های 9×4.5×2.5 اینچ یا 9×2.7×2.25 اینچ تهیه نمود که در اشکال مختلف تولید می شوند و در کاربردهای متفاوت آجر نسوز مورد استفاده قرار می گیرند.

آنها همچنین مقاومت شیمیایی خوبی دارند، زیرا با گازهای کوره واکنش نشان نمی دهند. ضمن آنکه میزان جذب آب آجر نسوز 5 تا 10 درصد بوده و نقطه همجوشی بالایی دارند. آجر نسوز در اندازه ها و اشکال مختلف موجود است که در چیدمان های متفاوتی اجرا می شود.

کاربردهای آجر نسوز

پیشنهاد مطالعه : آجر فشاری و کاربرد آن

آجرهای نسوز اسیدی

آجر نسوز اسیدی شامل آجر سیلیس و آجر گنستر می باشد. آجر سیلیسی از 93 درصد دی اکسید سیلیکون تشکیل شده است. آنها نقاط قدرت و همجوشی خوبی دارند. همچنین سفت بوده و برای پوشش اسیدی در کوره ها مناسب است. آنها می توانند تا دمای 2000 درجه سانتیگراد را تحمل کنند.

آجرهای سیلیسی از ماسه سنگ یا کوارتزیت ساخته می شوند. آجرهای گانستر از 85 درصد سیلیس، 10 درصد رس و 2 درصد آهک تشکیل شده است. در کاربردهای متفاوت آجر نسوز ، این نوع از آجرها به دلیل سختی، می توانند تا دمای 2100 درجه سانتیگراد را تحمل کنند. اما آجرهای اسیدی برای تحمل دمای سریع مناسب نیستند. از آنجایی که آنها تمایل به پوسته شدن دارند.

آجر در پوشش کوره

آجرهای نسوز اولیه ماهیتی اساسی دارند و برای پوشش کوره، بهترین گزینه هستند. آنها مقاومت خوبی در برابر خوردگی و مقاومت شیمیایی از خود نشان می دهند. آنها از منیزیت، دولومیت و بوکسیت تشکیل شده اند. آجرهای منیزیت حاوی 85 درصد اکسید منیزیم و 3 تا 5 درصد اکسید آهن هستند. بنابراین در کاربردهای متفاوت آجر نسوز برای پوشش کوره مناسب هستند.

آنها می توانند دمای 1800 تا 2100 درجه سانتیگراد را تحمل کنند. آجرهای دولومیت می توانند دمای 1400 تا 1600 درجه سانتیگراد را تحمل کنند. حاوی مقدار زیادی دولومیت است. آجر بوکسیت نوعی دیرگداز اساسی است که تا دمای 1600 درجه سانتیگراد را تحمل می کند و حاوی 85 درصد بوکسیت است.

این در حالی است که آجرهای نسوز خنثی در مکان هایی برای جداسازی پوشش اسیدی و بازی در کوره مناسب هستند. آنها از آجر کرومیت، کربوراندوم، آجر نخاعی و آجر فوستریت تشکیل شده اند. این آجرها دارای درصد بالایی از کروم و منیزیت هستند که این قابلیت، در چیدمان های متفاوت در نظر گرفته می شود.

قیمت آجرهای نسوز

پیشنهاد مطالعه : خرید آجرهای سفالی

اشکال مختلف آجرها با خاصیت نسوز

متناسب با یک طراحی خاص یا نیاز آستر می تواند تولید اشکال مختلف آجر نسوز در قیمت های متفاوت ارائه می شود. بستگی به طراحی و اندازه کوره ها یا سایر سازه های خدماتی دارد. کاربردهای متفاوت آجر نسوز ، برای پاسخگویی به نیازهای پوشش خاص دیواره های مستقیم، استوانه ای، قوسی، گنبدی و دیگر انواع خاص کار ساختمانی طراحی شده اند.

علاوه بر اشکال متفاوت، یک کوره بلند به آجرهای نسوز در انواع، اشکال و اندازه های بسیار زیادی نیاز دارد. با این حال، بسیاری از کارهای آستر از اشکال استاندارد آجر نسوز ساخته شده  و از اندازه هایی که همیشه در بازار موجود است، برای چیدمان های متفاوت استفاده می شود.

اشکالی که به طور جهانی پذیرفته شده و مورد استفاده قرار می گیرند در زیر فهرست شده اند شامل راست (مستطیل شکل)، قوس جانبی، قوس انتهایی، گوه، دایره صاف، آرک و گوه ترکیبی، آجر گنبدی، کج (انتها / کنار) و … می باشد که می توانید در این خصوص، راهنمایی های لازم را از کارشناسان دریافت کنید.

قیمت آجرهای نسوز

هنگام بررسی قیمت آجرهای نسوز، این نکته را باید متذکر شویم که هیچ محدودیتی وجود ندارد که آجر نسوز نتواند اشکال و اندازه های متفاوتی داشته باشد. می توانید برای خرید این آجرها، اطلاعات تکمیلی را از آجر نسوز آریا دریافت کرده و قیمت آجرهای نسوز را از ایشان بپرسید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب