ترکیب معماری سنتی و مدرن با آجر نما

ترکیب معماری سنتی و مدرن با آجر نما

به لطف فرآیندهای ساخت جدید، بسیاری از اشکال با ترکیب معماری سنتی و مدرن با آجر نما امکان پذیر است. دیوارهای سنتی با یک روش ساخت و ساز نوآورانه، با ساختاری آجری در کوتاه ترین زمان، به ساختمانی مدرن تبدیل خواهند شد. این را باید متذکر شد که آجر از قرون وسطی به عنوان یک مصالح ساختمانی قابل اعتماد شناخته شده و محبوب بوده است. این در حالی است که اکنون مصالح ساختمانی جنبه مدرن خود را نشان می دهد. 

ماندگاری بالای معماری سنتی و مدرن آجر

ماندگاری بالا حتی در ترکیب معماری سنتی و مدرن آجر دیده می شود که از مهم ترین ویژگی های این مصالح است. یک خانه آجری نه تنها با دوام خود، بلکه با زیبایی شناسی همیشگی خود نمایان می شود. آجرهای پخته شده از خشت حاصل هنر استادی است که اجزای بسیاری در آن نقش دارند که شامل ترکیب معدنی، مانند نسبت آهن (برای قرمز بودن ) یا آهک ( جهت زرد بودن) خواهد بود که ماندگاری بالای ساختمان آجری را نیز باعث خواهد بود.

همچنین فرآیند تولید، شامل پرس میله، جت آب یا فرآیند ضربه دست است که با فرآیند سوزاندن (آتش، دما و مدت زمان) همراه خواهد بود. این مصالح کاربردی به سادگی می توانند در  معماری سنتی و یا مدرن آجر نما ، ارزش یک ساختمان را ارتقاء دهند.

ترکیب معماری سنتی و مدرن با آجر نما

مواد افزودنی برای رنگ های جدید

در ترکیب با پیوندهای مختلف بنایی، مواد افزودنی برای رنگ های جدید و طرح‌های درز، امکان ‌های طراحی مختلفی برای معماری آجری وجود دارد. در واقع، طرح های آجرهای نما را می توان در قالب های مختلف تولید کرد. آجر همچنین به عنوان یک مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آب و هوا، نگهدارنده حرارت و محصول قابل بازیافت امتیاز بالایی دارد و مزایای بسیاری که زندگی معاصر را به دور از بتن، فولاد و شیشه ممکن می کند. از همین روست که ترکیب معماری سنتی و مدرن در آجر نما مورد توجه است.

خانه آجری مدرن با نمای روشن

در خانه آجری مدرن با نمای روشن ، از الگوی مشبک استفاده می شود که اجازه می دهد تا نور روز زیادی در طول روز به فضای داخلی نفوذ کند و خانه آجری در عصر، مانند یک فانوس بدرخشد. معماران در این طراحی، به لطف یک الگوریتم خاص در ترکیب معماری سنتی و مدرن با آجر نما ، می توانند تعیین کند که چقدر مواد، برای تثبیت خانه مورد نیاز است.

با توجه به این طراحی باز، شکل اصلی مکعبی ساختمان بسیار سبک به نظر می رسد. فضای داخلی نیز توسط آجر قرمز بر روی دیوارها و سقف ها، همراه با دیوارهای بتنی نمایان، غالب است. این نوع معماری آجری مدرن، پیوندی با معماری سنتی ایجاد می کند. معمار از تخصص محلی در تولید آجر استفاده کرده و نتیجه نمای آجری است که ساختار باربر، لبه، دهانه، پایان و تزئین را به طور همزمان در خود دارد.

مواد افزودنی برای رنگ های جدید

تاثیر آجر در معماری سنتی و مدرن

امروزه بسیاری از سازندگان از ترکیب معماری سنتی و مدرن با آجر نما بهره می برند. می توان گفت که دیوارهای آجری که شرکت آجر نسوز آریا با سال ها تجربه و تخصص و به لطف یک روش ساخت و ساز نوآورانه به صورت مکانیکی ساخته است، دارای کیفیت، رنگ، ابعاد و طرح های مختلفی هستند تا بتوانید مطابق با طراحی داخلی خود استفاده کنید تا تاثیر آجر را در ساختار و دوام سازه مشاهده نمایید.

معماری مدرن با آجر

آجر در معماری مدرن با ارزش ترین مصالح ساختمانی به دلیل طبیعت جاودانه و همه کاره آن است. آجر دارای کیفیت های قابل توجه و کاربردهای بنایی متعددی است که برخی از بزرگترین معماران دوران مدرن، ساختمان های آجری قابل توجهی را ایجاد کرده اند.

در دوران مدرن، طراحان داخلی آجری، به معماران این امکان را می دهد که خام بودن منحصر به فرد و رنگ ها، بافت ها یا اشکال مختلف آن را کشف کنند. آجر یک مصالح ساختمانی پایان ناپذیر، خاکی و طبیعی است که قدمت آن تقریباً به حدود 7000 سال قبل از میلاد می رسد.

معماری سنتی با آجر

سبک معماری سنتی با آجر، معمولاً در بازسازی‌ های تاریخی دیده می‌شود، آجرکاری‌های اصلی همان‌طور که هستند باقی می‌مانند تا میراثی روستایی در ساختمان داشته باشند. معماری آجری فرسوده اغلب دارای داستانی است که مردم را با گذشته و حال پیوند می دهد.

در عین حساس بودن و احترام به تاریخچه، ترکیب معماری سنتی و مدرن با آجر نما ،راه حل های طراحی کاربردی و معاصری دارد. این چیدمان آجری به دیوارهای داخلی جلوه ای چشمگیر می بخشد و پس زمینه ای برای ویژگی های مدرن تکمیل شده یا ناتمام موجود در فضا خواهد شد.

آجرهای سنتی نشان دهنده سادگی فرم ها و تناسبات ساختمان هستند. شفافیت نمای آجر استفاده شده باعث می شود میراث اصلی ساختمان به بخش برجسته ای از طراحی تبدیل شود. این نوع معماری آجری برای آپارتمان‌ها یا رستوران‌هایی با تم روستایی و یا فروشگاه‌ها و اغلب نمای آجری خارجی کاملاً مطلوب است. توصیه می شود از نمونه آجرهای تولید شده آجر نسوز آریا ، دیدن کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب