نمای ترکیبی آجر و چوب + ویژگی های آن

نمای ترکیبی آجر و چوب + ویژگی های آن

نمای ترکیبی آجر و چوب یکی از مدرن ترین و خاص ترین نماهای سازه در سال های اخیر به شمار می رود. این روش نماسازی ساختمان موجب افزایش طرح نما و خلاقیت در ساخت می شود. در نتیجه، هنگام استفاده از نمای آجر و چوب، خبری از طرح های قدیمی و تکراری نیست. آجر یکی از مصالح ساختمانی پایه و تشکیل دهنده بخش عمده ای از سازه است. جنس آجر می تواند با توجه به ماهیت ساختمان متغیر باشد.

پیشنهاد می شود در نمای ترکیبی آجر و چوب از آجرهای نسوز و مدرن استفاده شود. زیرا این نوع از آجرها در برابر شرایط جوی و آتش سوزی مقاوم هستند. علاوه بر این، آجرهای نسوز نوعی عایق صدا، گرما و سرما نیز محسوب می شوند. ترکیب این آجرها به همراه چوب موجب می شوند نمای سازه بسیار شکیل و مدرن تر جلوه کند. در ادامه این مطلب قصد داریم با نمای ترکیبی آجر و چوب آشنا شویم؛ در ادامه با آجر نسوز آریا همراه باشید.

نمای ترکیبی آجر و چوب

ویژگی های نمای آجر و چوب

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، نمای ترکیبی آجر و چوب موجب می شود طرح های مدرن و خاص جایگزین طرح های تکراری و قدیمی نمای ساختمان شوند. این موضوع در وهله اول، خاص بودن سازه را در میان دیگر نما ها به دنبال دارد. در وهله دوم، می تواند به عنوان یک سیستم تبلیغاتی برای کسب و کارها عمل کند. اما چگونه؟

ترکیب نمای آجر و چوب در کسب و کارهایی نظیر کافی شاپ ها، شرکت های طراحی و دیزاین ساختمان می تواند به عنوان یک عامل جذب کننده عمل کند. چرا که ترکیب آجر به همراه چوب موجب می شود تلرانس رنگ بسیار جذاب و قابل توجه به نظر برسد. از دیگر ویژگی های نمای آجر و چوب می توان به کاهش وزن سازه اشاره کرد. استفاده از چوب علاوه بر زیبایی، موجب سبک تر شدن وزن سازه می شود. توجه داشته باشید که نمای ترکیبی چوب و آجر در تمام مناطق قابل اجرا نبوده و به شرایط آب و هوایی وابسته است.

مزایای نمای ترکیبی چوب و آجر نسوز

  • کاهش قابل توجه وزن سازه
  • القای جلوه زیبا و مدرن به ساختمان
  • قابلیت اجرای طرح های خاص و جدید
  • کاهش هزینه ها
  • استفاده تبلیغاتی و عامل جذب کننده مشتری
  • تنوع رنگی بالا
  • تلرانس رنگی گرم و القای حس آرامش به ساکنین
نمای آجر و چوب

کاربرد نمای چوب و آجر

یکی از مهم ترین ویژگی های نمای ترکیبی آجر و چوب، ایجاد نمای داخلی است. این شیوه ساخت نما به معماران و طراحان دکوراسیون داخلی این امکان را می دهد که بتوانند طرح های خاص و متنوعی را در داخل سازه ایجاد کنند. استفاده از آجر نسوز شاموتی و آجر نسوز انگلیسی در ساخت دکوراسیون داخلی بسیار جذاب و خاص هستند. ترکیب این دو نمونه آجر نما به همراه چوب می تواند زیبایی خاصی به دکوراسیون و نمای داخلی ساختمان ببخشد. همانطور که بالاتر اشاره کردیم، ممکن است نمای بیرونی چوب و آجر در بسیاری از مناطق جغرافیایی پاسخگو نباشد. اما استفاده از این ترکیب در نمای داخلی هیچ محدودیتی ندارد.

علت استفاده از نمای ترکیبی آجر و چوب در سازه چیست؟

امروزه به دلیل اینکه در طراحی نمای ساختمان محدودیت هایی وجود دارد، نماسازی اکثر ساختمان ها مشابه یکدیگر می باشد. از این رو اکثر نماها یکنواخت و خسته کننده می شوند. البته استفاده از نمای ترکیبی آجر و چوب در نمای ساختمان، راه حل بسیار مناسبی برای رفع این مشکل می باشد. اکثر منازل شهری جهت محافظت از پنجره ها و افزایش زیبایی آن، از متریال چوب استفاده می کنند. زیرا، علاوه بر زیباتر جلوه دادن ساختمان، از ورود گرد و غبار و آلودگی به داخل ساختمان نیز جلوگیری می کند. همچنین ترکیب آجر و چوب در نماسازی ساختمان، علاوه بر افزایش زیبایی و جلای آن، باعث جلوگیری از تکراری شدن نماها نیز می شود. (منبع)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 3 =