کارخانه آجرنسوز آریا

پوشش نانو در آجر نمای ساختمان | نانو آجر نما

پوشش نانو در آجرنما

پوشش نانو در آجرنما ، نه تنها مصالح ساختمانی متخلخل را آب بندی می کنند، بلکه از آنها در برابر حملات شیمیایی نیز محافظت می نماید. در واقع، آجرها برای قرن ها مصالح ساختمانی محبوب بوده اند. آنها را می توان به راحتی در ابعاد و رنگ متفاوتی تهیه کرد که در بخش نما یا دیوارهای داخلی ساختمان های باشکوه اجرا می شوند. امروزه فرسودگی بافت بناهای آجری در بسیاری از نقاط دیده می شود که بر اثر عوامل مختلفی صورت گرفته است. اما نانو آجر نما ، یک راه حل مناسب برای اینکار است.

جلوگیری از فرسودگی با پوشش نانو در آجر نما

در بررسی عوامل موثر در فرسودگی آجرنما ، باید گفت که آب به تنهایی روی نمای ساخته شده از آجر، به سختی تأثیر می گذارد. اثر فرسایشی باران حداقل است. با این حال، این به شرطی است که آب باران به طور مناسب از طریق ناودان ها و لوله ها تخلیه شود. اگر این لوله ها نشتی داشته باشد و آب در یک نقطه خاص به طور مداوم از دیوار خانه جاری شود، اثری قابل مشاهده به سرعت در آنجا حتی روی محکم ترین آجرها ظاهر می شود.

پوشش نانو در آجرنما در اینجا کمک خواهد بود. اگر محتوای pH در آب به دلیل دوده، دی اکسید کربن و سایر گازهای خروجی افزایش یابد، حتی باران معمولی نیز می تواند آجر نما را تحت تأثیر قرار دهد. باران اسیدی فقط مقدار pH کمی افزایش یافته است. اما این برای حل کردن سطوح معدنی و متخلخل کافی است. به محض اینکه باران اسیدی کوچکترین راه را ایجاد کرد، آب می تواند نفوذ کند و در سطح باقی بماند.

پوشش نانو در آجرنما

تاثیر سرما بر طول عمر آجر

تنها چیزی که لازم است تا بر طور عمر آجر تاثیر بگذارد یک شب سرد یخبندان است. آب با جامد شدن منبسط می شود و یخ تشکیل می دهد و سطوح آجرنما را بیشتر باز می کند. نیازی به نگرانی در مورد پایداری سازه نیست، زیرا این فرآیند در محدوده میلی متر انجام می شود. با این حال، نما در طول سال ها به طور فزاینده ای ناخوشایند می شود.

به طور خاص، نمایی بدون پوشش نانو در آجرنما ، سطوح با ساختار قوی، ظاهر مشخص خود را از دست می دهند. علاوه بر این، راه های مویرگی در نما، نقطه حمله ایده آل برای خزه ها و گلسنگ ها هستند. اگرچه اینها بافت ساختمان را از بین نمی برند، اما ظاهری بسیار کثیف، فرسوده و نامرتب به نما می دهند.

نانو آجر نما

آب بندی با پوشش نانو در آجرنما

برای محافظت از نما در برابر هوازدگی پیشرونده، آب بندی با پوشش نانو در آجرنما ساختمان، بهترین گزینه است. برای این کار دو روش موثر وجود دارد که شامل رزین اپوکسی و نانو سیلر مبتنی بر SiO2 است که می تواند موثرترین راهکار در استفاده از نانو آجر نما باشد.

نحوه استفاده از نانو آجر نما

برای استفاده از نانو آجر نما باید به عملکرد این دو روش، توجه داشت. رزین اپوکسی از دو جزء تشکیل شده است. بسته به نسبت اختلاط، رزین ضخیم تر یا نازک تر می شود. پس از عمل آوری، رزین اپوکسی یک سطح بسته ایجاد می کند.

این محصول آجر نما ، در تمامی رنگ ها موجود است. این امر امکان آب بندی و رنگ آمیزی مجدد نماهای رنگ شده را در یک سازه واحد فراهم می کند. در نهایت، رزین اپوکسی روی آن پاشیده می شود. 

در حالت مایع به داخل شیارهای بین آجر نفوذ می کند. پوشش نانو شامل نانوفلکس به عنوان پرایمر و پوششی به عنوان محافظ لکه است و تضمین می کند که دیگر آب نمی تواند به ساختمان نفوذ کند. رزین اپوکسی از دو جزء تشکیل شده است.

بسته به نسبت اختلاط، رزین ضخیم تر یا نازک تر می شود. پس از عمل آوری، یک سطح مستحکم و یکدست ایجاد می کند. از ظاهر، اپوکسی شفاف، سطح را کمی تیره می کند و جلوه ای براق ایجاد می نماید. در صورتی که به این نوع از آجر برای سازه خود نیاز دارید، می توانید اطلاعات کامل تر را از شرکت آجر نسوز آریا دریافت کنید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب