بهترین رنگ آجر برای نمای داخلی | انتخاب رنگ مناسب آجرنمای داخلی | قیمت آجر نمای داخلی

بهترین رنگ آجر برای نمای داخلی | انتخاب رنگ مناسب آجرنمای داخلی | قیمت آجر نمای داخلی

هنگام انتخاب رنگ مناسب آجرنمای داخلی برای طراحی، معماران باید زیبایی شناسی را که لازم است به آن دست یابند و سبک های سازه های اطراف را در نظر بگیرند. رنگ‌ های محبوب آجری عبارتند از قرمز، سفید، قهوه‌ای، نارنجی، خاکستری یا سیاه، با تنوع‌ های مختلف که می توانند بهترین رنگ آجر برای نمای داخلی را شامل شوند. در نظر داشته باشید که می توانید قیمت آجر نمای داخلی را از آجر نسوز آریا دریافت کنید.

آجرقرمز

آجر قرمز سنتی ‌ترین رنگ آجر است و اغلب با سبک ‌های قدیمی ‌تر یا کلاسیک ‌تر معماری، همراه است، بنابراین می‌توان از آن برای ایجاد زیبایی ‌شناسی قدیمی یا سنتی، یا برای تطبیق یک ساختمان جدید استفاده کرد. آجر قرمز برای تاکید هنر و صنایع دستی بر معماری بومی تاریخی و مصالح معمولی ضروری است. دیوار آجری قرمز، به عنوان بهترین رنگ آجر برای نمای داخلی ، هم زیبایی روستیک را حفظ می کند و هم به دلیل استفاده مجدد و کیفیت حرارتی به پایداری پروژه می افزاید.

رنگ برنزه یا قهوه ای

انتخاب رنگ مناسب آجرنمای داخلی یکی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود. این آجرهای قهوه ای، به جهت نوع استفاده و رایج بودن آنها، شباهت بالایی با آجرهای قرمز رنگ دارند. به طور معمول، آجرهایی مورد استفاده قرار می گیرند که دارای ترکیب رنگی میان قرمز و قهوه ای باشند.

 با این وجود، آجرهای خرمایی و قهوه‌ای با آجرهای قرمز به ‌طور قابل‌ توجهی تفاوت دارند، زیرا در بسیاری از جاها کمتر به سمت تداعی ‌های تاریخی قوی گرایش دارند و در عوض زیبایی‌ شناسی بی ‌زمان، خاکی و طبیعی را حفظ می‌کنند. معماران داخلی، عمداً از آجرهای قهوه ای به جای قرمز سنتی برای خانه آجری استفاده کردند تا اطمینان حاصل کنند که نما با لحن دکوراسیون اطراف مطابقت دارد. اما در واقع بهترین رنگ آجر برای نمای داخلی ، می تواند متناسب با سازه، متفاوت باشد.

بهترین رنگ آجر برای نمای داخلی | انتخاب رنگ مناسب آجرنمای داخلی | قیمت آجر نمای داخلی

پیشنهاد مطالعه : آجر لعاب دار چیست

آجرنمای سفید

آجر سفید، از آن دسته از آجرهایی است که در مقایسه با آجرهای دیگری همچون قرمز یا قهوه ای که نمای سنتی را به نمایش می گذارند، مدرن و تمیز تر ظاهر شوند. آنها انتخاب رایجی جهت رستوران، فروشگاه‌ یا نمای داخلی آپارتمان‌ ها هستند که هدف شان ظاهری شیک و قدیمی است. البته، معماری آجر سفید فراتر از این حالت استفاده خاص است. برای مثال، از دیوارهای آجری سفید سوراخ ‌دار برای ایجاد یک جلوه نوری موج‌ دار استفاده می‌کنند. از همین روست که انتخاب رنگ مناسب آجرنمای داخلی ، حائز اهمیت است.

آجر مشکی

مانند آجر سفید، آجر سیاه به عنوان بهترین رنگ آجر برای نمای داخلی اغلب خود را به سبک مدرن و شیک طراحی می‌دهد، با رنگ تک رنگ که آزمایش‌ های فرم و کنتراست را بیان می‌کند. هنگامی که نمای آجری مشکی را با قاب ‌ها و درهای پنجره ‌ها و درهای زرد ترکیب کرده و با رنگ ‌ها و بافت ‌های متضاد همراه می شوند، نمای جذابی از نظر بصری ایجاد می‌نماید.  رنگ مشکی یکدست در یک بخش از نما، تفاوت های داخلی در بافت و الگو را برجسته می کند و چین‌ و منحنی ‌های پارچه ‌مانند را در نمای مستطیلی قرار می‌دهد.

بهترین رنگ آجر برای نمای داخلی | انتخاب رنگ مناسب آجرنمای داخلی | قیمت آجر نمای داخلی

پیشنهاد مطالعه : بهترین آجر سفالی

سایر رنگ ها

هنگام انتخاب رنگ مناسب آجرنمای داخلی ، باید گفت که سایر رنگ ‌های آجری، از جمله خاکستری، صورتی یا نارنجی، ممکن است کمتر رایج باشند و ویژگی‌ های مشخص‌ تری داشته باشند. به عنوان نمونه، ساختمان هایی که از آجر نارنجی برای نمای خود استفاده می کنند، به جهت ویژگی ‌ها و مشخصات خاص یک ماده در تولید آجر منظور شود.

این را باید در نظر داشت که به عنوان بهترین رنگ آجر برای نمای داخلی ، هیچ رنگ آجری طبیعی وجود ندارد. در این شرایط، متناسب با مکان، دمای پخت، مواد مورد استفاده، می تواند تفاوت هایی داشته باشد. بیشتر آجرها به رنگ‌ های مختلف قرمز می‌سوزند. با افزایش دما، این رنگ قرمز ممکن است از قرمز تیره، بنفش، قهوه‌ای یا خاکستری تغییر کند.

از سویی دیگر، آجرهای طبیعی که به رنگ صورتی هستند، به طور معمول، دارای آهن زیادی بوده و این در حالی است که آجرهای سفید یا زرد به طور طبیعی، محتوای آهک بالا را در خود دارند. در صورتی که نیاز به خرید آجر و دریافت قیمت آجر نمای داخلی دارید، می توانید با کارشناسان آجر نسوز آریا در تماس باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب