کارخانه آجرنسوز آریا

تکسچر آجر چیست | انواع آجر چینی در نما

تکسچر آجر

تکسچر آجر یا بافت دیوار آجری در مناطق و کشورهای مختلف، دارای مشخصات متفاوتی است که می تواند به رنگ های قرمز، خرمایی، سفید، زرد و خاکستری نمایان شود. در انواع آجر چینی در نما و برای افزودن مقاطع کنتراست معماری، این موضوع دارای اهمیت است. در صورتی که به انواع آجر نما و آجر نسوز نیاز دارید، می توانید با کارشناسان آجر نسوز آریا در تماس بوده و سفارش خود را با قیمت مناسب تهیه کنید.  

بافت دیوار آجری

هنگامی که تکسچر آجر مطرح می شود، به بافت دیوار آجری در نمای ساختمان، پرداخته خواهد شد. به عنوان مثال، همراه با آجر قرمز می توان از رنگ قهوه ای مایل به خاکستری استفاده کرد و الگوی بافت آجری سبک قدیمی تری را به آن داد که در انواع آجر چینی در نما به آن توجه می شود.

تکسچر آجر

پیشنهاد مطالعه : آجر لعاب دار چیست

ویژگی های مناسب نمای آجری

آجر دارای سابقه طولانی و قدیمی بوده و دارای عملکرد سازه ای قابل اعتماد است، زیرا ویژگی هایی همچون انرژی کارآمد، نگهداری کم، خاصیت ضد آب، قابلیت اجرای خلاقانه و رنگارنگ، سبک های مختلف و طراحی و سرمایه گذاری مادام العمر را دارا می باشد. استفاده از آجر در نما، یکی از بهترین مصالح است که استحکام و پایداری خوبی به ساختمان می دهد.

مشخصات مهم در تکسچر آجرها

این مشخصات، در تکسچر آجر ها و در بسیاری از بافت های آن وجود دارد که می توان به بافت صاف، سبک و سنگین، استوک و غلتکی و غیره اشاره کرد. بافت در برخی شرایط، به عنوان نمای ظاهری و رنگی که در نهایت کسب می کند، مورد توجه است. در واقع، آجر از ماسه، سیلت و خاک رس تشکیل شده است و طرح آجر با روش پخت مناسب، ظاهر می شود که می تواند بافتی عالی داشته باشد.

تکسچر آجر

پیشنهاد مطالعه : بهترین آجر سفالی

انواع بافت دیوار آجری

انواع مختلفی از بافت دیوار آجری یا تکسچر آجر وجود دارد که در انواع آجر چینی در نما دیده می شود:

 

تکسچر آجر بافت صاف:

یک آجر صاف مدرن، یک روکش ماسه ای صاف دارد که از نظر خصوصیت یکدست و یکنواخت می باشد. قبل از پخت و جهت صاف کردن بافت آجری، یک پوشش ماسه‌ای را بر روی ستون خاک رس اضافه می کنند.

تکسچر آجر سیمی:

متداول‌ ترین تکسچر آجر ، آجر سیمی است. قبل از پخت در کوره‌ها، هر آجر به صورت جداگانه بریده می‌شود و آجر از نظر اندازه و لبه‌ های تیز یکنواخت است.

آجر با بافت سبک:

آجر با بافت سبک، متداول ‌ترین نوع در انواع آجر چینی در نما است که دارای بافت سبکی است و به نمای آن افزوده می‌شود. این بافت را می توان با استفاده از تیغه ها یا غلتک ها، جهت ایجاد ظاهری یکدست ایجاد کرد.

آجر بافت سنگین:

برای ایجاد ظاهری خشن، آجر بافت سنگین از خاک رس استفاده می کند، در این تکسچر آجر، خاک رس یک محلول رسی مایع روی یک آجر سیمی قبل از پختن است تا ظاهری خشن به چهره بدهد.

تکسچر آجر غلتشی:

آجرهای غلتشی شکل نامنظم‌ تری دارند و روشی مقرون ‌به‌ صرفه‌تر برای دستیابی به ظاهر بازیابی شده‌ می باشند. این بافت با چرخاندن آجر برش سیمی در یک استوانه بزرگ در حین ساخت به دست می‌آید تا ظاهری نامنظم ایجاد کند. که می تواند نقش مهمی در انواع آجر چینی در نما داشته باشد. برای تهیه انواع آجر در رنگ و بافت متفاوت، می توانید از آجر نسوز آریا خرید نمایید. می توانید قیمت محصولات را به سادگی در اینجا کسب نمایید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب