دلایل سیاه شدن آجر نما | روش تمیز کردن آجر نما

دلایل سیاه شدن آجر نما | روش تمیز کردن آجر نما

دلایل سیاه شدن آجر نما چیست و برای رفع آن و جلوگیری از آن چه کاری می توانید انجام دهید؟ با گذشت زمان در برخی از آجرهای نما، لکه های سیاه ایجاد می شود. اما چرا این اتفاق می افتد؟  روش تمیز کردن آجر نما چه خواهد بود. شما می توانید این اطلاعات را از کارشناسان آجر نسوز آریا دریافت کنید.

بررسی دلایل سیاه شدن آجر نما

مهم است که برای نگهداری آجرها، به عنوان یکی از بهترین مصالح ساختمانی ارزشمند، در کوتاه ترین زمان، دلایل سیاه شدن آجر نما را بررسی کرده و در جهت رفع آن برآیید. در واقع، آجر یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که امروزه از سوی بسیاری از معماران و طراحان داخلی مورد توجه قرار گرفته است.

انواع آجر نما، با قابلیت های دوام بیشتر در برابر عوامل جوی و نور خورشید ساخته شده اند. آجر نسوز نما، اکنون یکی از کارآمدترین انواع آجر در ساخت نمای ساختمان می باشد. در طراحی خانه های مدرن، آجر هنوز هم جزء اصلی است. آنها یک ماده ارزان قیمت هستند که مقاومت و تطبیق پذیری مناسبی را فراهم می کنند.

اما چند چیز می تواند یک نصب آجری خوب را به خطر بیندازد. گاهی لکه های سیاه عجیبی شروع به ایجاد شدن روی آجر نما می کند که گاهی اوقات سطح وسیعی از دیوار بیرونی را می پوشاند. پس دقیقاً آن لکه ها چیست و چگونه می توان برای همیشه از شر آنها خلاص شد؟

دلایل سیاه شدن آجر نما

چرا آجرها سیاه می شوند؟

اگر به دنبال آن هستید که چرا آجرها سیاه می شوند، باید بگوییم که آن ها سیاه نمی شوند. این لکه های سیاه احتمالاً به دلیل یکی از این سه چیز ایجاد می شود که دلایل سیاهی  بوده که شامل رطوبت بیش از حد، کثیفی یا کپک می باشد که بهتر است در اولین قدم، به نحوه و روش تمیز کردن آجر نما پرداخته شود.

آجر یک ماده کاملا طبیعی است. چیزی در حد خاک رس حرارت دیده تا دمای بالا و ایجاد یک ماده محکم است. البته، فناوری توسعه یافته است و امروزه آجرها با استانداردهای بالای مقررات صنعتی تولید می شوند، اما این روند هنوز به طرز شگفت آوری ساده است.

از آنجایی که آجرها بسیار طبیعی هستند، می توانند به راحتی آب را حفظ کنند و شروع به ایجاد کپک، خزه و حتی جلبک نمایند. اگر آجرهای شما مهر و موم شده باشند، می توان با این کار مقابله کرد، اما اگر اینطور نباشد، مکان مناسبی برای رشد این اشکال بیولوژیکی می شود که خود از دلایل سیاه شدن آجر نما خواهد بود.

بنابراین، آنها یکی از مسائل اصلی در نصب آجر ضعیف خواهند بود. با رطوبت بیش از حد، آجرها شروع به ایجاد این لکه های سیاه می کنند. یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا مشکلی در زهکشی وجود داشته یا نشتی در لوله های نزدیک نقطه سیاه شدگی وجود ندارد.

روش تمیز کردن آجر نما

روش تمیز کردن آجر نما

در صورتی که می خواهید برای رفع سیاهی اقدام کنید، باید روش تمیز کردن آجر نما را بیاموزید. از جمله عوامل سیاهی های ایجاد شده در آجر، می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

خاک از دلایل سیاه شدن آجر نما

گاهی اوقات آجرهای شما فقط کثیف هستند. به مرور زمان می توانند گرد و غبار و آلودگی محیط زیست را جمع کنند. یک کار برس ساده با کمک یک محصول تمیز کننده، می تواند این کار را انجام دهد. با این حال، اگر کثیفی مقاوم است، شاید به کمک محصول تمیزکننده مخصوص آجر بتوان برای رفع آن اقدام کرد.

رطوبت بیش از حد

همانطور که قبلا در مورد آن صحبت کردیم، رطوبت بیش از حد می تواند یک مشکل پیچیده و از دلایل سیاه شدن آجر نما باشد. اطراف آجرها را برای هرگونه مشکل زهکشی یا نشتی لوله بررسی کنید. در برخی موارد شدید، ممکن است لازم باشد از یک پیمانکار تخصصی سخت‌افزار یا لوله‌کش کمک بگیرید.

آلودگی های بیولوژیک

اینها را ترکیبی از هر دو مشکل قبلی در نظر بگیرید. در حالی که آنها را می توان به راحتی تمیز کرد، اما اساساً با استفاده از همان روش هایی که در مورد کثیفی انجام می دهید، دقیقاً به دلیل رطوبت اضافی انباشته شده در آجرها شروع به رشد می کنند.

این خود یکی از عوامل سیاهی است. مراحل خلاص شدن از شر کپک در روش تمیز کردن آجر نما نیز یکی از مواردی است که باید در جستجوی ایجاد رطوبت در بافت زیرین باشید. گاهی اوقات برای از بین بردن کپک، باید نوع خاصی از تمیز کردن را انجام دهید. برای این کار، شما به سادگی به سفید کننده اکسیژن و آب گرم نیاز دارید. 

دریافت مشاوره دلایل سیاه شدن آجر نما

این امکان برای شما وجود دارد تا مشاوره های لازم را در در خصوص بررسی دلایل سیاه شدن آجر نما از آجر نسوز آریا دریافت کنید. همچنین، برای خرید آجر نمای مناسب، با کارشناسان فروش آجر نسوز آریا در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب