کارخانه آجرنسوز آریا

آجر نسوز قلیایی چیست؟ | قیمت آجرنسوز قلیایی

آجر نسوز قلیایی چیست | قیمت آجرنسوز قلیایی

با به نوع کوره، آجر نسوز قلیایی ، عمدتاً به عنوان آجر شبکه ای در احیاگرها استفاده می شود. این نوع از آجر، دارای رسانایی حرارتی زیاد، عمر طولانی و تراکم حجم زیاد است که باعث افزایش ذخیره حرارتی احیاکننده می گردد. این نوع از آجر نسوز، دارای تخلخل کم است و ضریب انبساط حرارتی با افزایش دما به صورت خطی افزایش می‌یابد که در بین مواد نسوز مختلف، بزرگترین ضریب را به خود اختصاص می دهد. در حین استفاده، توجه داشته باشید که اتصالات انبساط را به اندازه کافی حفظ کنید. قیمت آجرنسوز قلیایی را می توانید از آجر نسوز آریا دریافت کنید.

مشخصات آجر نسوز قلیایی

از مشخصات آجر نسوز قلیایی این است که در دمای بالای 900 درجه سانتیگراد، غیر عایق بوده بوده و رسانایی الکتریکی خوبی دارد و نمی توان از آنها به عنوان مواد عایق در دمای بالا استفاده کرد. ضمن آنکه، هرگز نباید از آجرهای نسوز قلیایی در احیا کننده های گاز استفاده کرد.

آجرهای نسوز قلیایی در دمای 40 ~ 160 ℃، تماس طولانی مدت با بخار آب هیدراته می شود. این باعث شل شدن و آسیب به ساختار آجر نسوز خواهد شد، بنابراین در طول نگهداری آن را خشک نگه دارید. قبل از ساخت آجرهای شبکه ای، احیا کننده باید خشک شود.

آجر نسوز قلیایی

انواع مواد نسوز

در حال حاضر، انواع اصلی مواد نسوز قلیایی عبارتند از:

  • آجر منیزیا با کیفیت
  • آجر کربن منیزیا
  • آجر کروم مگنزیا
  • آجر سیلیکا مولایت برای کوره

پیشنهاد مطالعه : خرید آجرهای سفالی

انواع آجر نسوز قلیایی

علاوه بر این، انواع آجر نسوز قلیایی وجود دارد که به شرح ذیل است:

آجرهای منیزیم با پیوند مستقیم

با استفاده از منیزیم تف جوشی شده با خلوص بالا به عنوان ماده خام، ساخته شده و حاوی بیش از 95 درصد MgO، یک محصول نسوز منیزیم با اتصال مستقیم بین دانه های پریکلاز است.

آجر سیلیس منیزیا

از پخت منیزیت متخلخل با سیلیکون بالا به عنوان ماده خام ساخته می شود. این محصول حاوی 5 تا 11 درصد SiO2 است و یک محصول نسوز منیزیم همراه با فوستریت است.

آجر نسوز قلیایی

آجر فورستریت

فورستریت یک ماده نسوز از انواع آجر نسوز قلیایی است که فاز کریستالی اصلی آن فوستریت محسوب می شود. بیشتر از پریدوت خالص به عنوان مواد اولیه اصلی ساخته شده است. محصول شکل گرفته آجر فورستریت نامیده می شود.

آجرهای منیزیم آلومینا

از تف جوشی منیزیم به عنوان ماده اولیه اصلی و افزودن مقدار مناسبی از مواد غنی از Al2O3 و تف جوشی آنها ساخته شده است.

آجرهای منیزیم کلسیمی

از منیزیم متخلخل با کلسیم بالا به عنوان مواد اولیه ساخته می شوند که حاوی CaO 6٪ تا 10٪ هستند.

قیمت آجرنسوز قلیایی

می توانید برای تهیه این نوع آجر، راهنمایی های لازم را از کارشناسان آجر نسوز آریا دریافت کنید. قیمت آجرنسوز قلیایی در این شرکت، مناسب است.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب