کارخانه آجرنسوز آریا

آجر تصفیه کننده هوا چیست | مزایای آجر تصفیه کننده | کاربرد آجر تصفیه کننده

آجر تصفیه کننده هوا

این روزها آلودگی هوا در برخی شهرها معضل بزرگی است و در نتیجه ساختمان هایی که به رفع این مشکل کمک می کنند، همه گیر شده اند. با این حال، در سال‌ های اخیر، طراحان شروع به حرکت فراتر از کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای ساختمان کرده‌اند و کار با تکنیک‌هایی را در نظر گرفته اند که در واقع آلاینده‌ها را از هوا حذف می‌کنند. آجر تصفیه کننده هوا ، از طریق سیستم‌ هایی مانند نمای فتوکاتالیستی، در مجاورت نور با آلودگی واکنش نشان می دهد. مزایای آجر تصفیه کننده در نمای ساختمان بسیار بوده و کاربرد آجر تصفیه کننده را در سازه های امروزی، محبوب کرده است.

مزیت های به کارگیری آجرهای تصفیه کننده

با وجود مزیت های به کارگیری آجرهای تصفیه کننده، در بیشتر موارد، این فناوری‌های جدید شیمیایی بوده‌اند و تنها بر هوایی که از نظر فیزیکی با آن‌ها در تماس است، تأثیر می‌گذارند. اگر ساختمان ها بتوانند نقش فعال تری در بیرون کشیدن آلاینده ها داشته باشند، کاربری بیشتری را فراهم می کنند.

Breathe Brick یا آجر تصفیه کننده هوا ، به گونه ای طراحی شده است که بخشی از سیستم تهویه منظم ساختمان را تشکیل دهد، با نمای دولایه ای از آجرهای تخصصی در خارج که با یک لایه داخلی استاندارد که عایق را فراهم می کند، تکمیل شده است.

در مرکز عملکرد Breathe Brick، فیلتر سیکلون است، ایده ای که از جاروبرقی های مدرن به عاریت گرفته شده است که ذرات آلاینده سنگین را از هوا جدا می کند و آنها را در یک قیف قابل جابجایی در پایه دیوار می ریزد که به خوبی کاربرد آجر تصفیه کننده را توجیه می کند.

آجر تصفیه کننده هوا

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز هلندی

کاربرد مناسب

این سیستم آجر تصفیه کننده هوا ، از دو بخش کلیدی تشکیل شده است که شامل آجرهای بتنی و یک جفت پلاستیکی بازیافتی است که هر دو به تراز کردن آجرها کمک می کند و مسیری از بیرون به مرکز توخالی آجر ایجاد می نماید. آجرهای بتنی، خود دارای یک سطح وجهی هستند که به هدایت جریان هوا به داخل سیستم کمک می کند و یک حفره جداگانه برای قرار دادن سازه فولادی بوده و مزایای آجر تصفیه کننده را بیشتر نمایان می کند.

این آجرها می‌توانند با سیستم‌های تهویه مکانیکی و غیرفعال کار کند، زیرا آجر به سادگی هوای فیلتر شده را به داخل دیوار می‌رساند. سپس این هوا می تواند از طریق تجهیزات مکانیکی یا از طریق دریچه های چکشی که توسط سیستم های غیرفعال مانند تهویه پشته ای هدایت می شوند به داخل ساختمان منتقل شود.

آجر تصفیه کننده هوا

اهمیت استفاده از آجر تصفیه کننده

در عصر حاضر، مشکل بزرگی که جهان با آن مواجه است، سلامت و آینده فضاهایی است که در آن زندگی می کنیم. از سویی دیگر،سلامت و دوام خانه ها یا ساختمان هایی است که در آن زندگی می کنیم و تأثیر آنها بر محیط بیرون مهم است.

آجر تصفیه کننده هوا ، به عنوان یک ماده ابتکاری جدید که توسعه یافته است، به عنوان یک ماده ساختمانی بی نظیر عمل می کند که نقش تصفیه کننده هوا را نیز داشته و به بهبود محیط طبیعی کمک می کند. این آجر تنفس نیز نامیده می شود و توسط کارمن ترودل ساخته شده است.

این آجرها، همان آجر معمولی است که قرن ها مورد استفاده قرار می گرفت و با ایجاد یک مرکز توخالی که اجازه می دهد هوا از آن فیلتر شود، تغییر شکل داده است. از کاربرد آجر تصفیه کننده این است که نه تنها تهویه غیرفعال ساختمان را فراهم می کند، بلکه ذرات آلودگی سنگینی را که در هوای بیرون هستند نیز فیلتر می کند.

به طور معمول، تهویه یا فیلتر هوا در ساختمان ها شامل سیستم های مکانیکی است که به محوطه ساختمان اضافه می شود. این ماده جدید به آن توابع اجازه می دهد تا با آنها ترکیب شوند. این مزایای آجر تصفیه کننده ، نه تنها می تواند با ارائه تهویه غیرفعال در هزینه های انرژی صرفه جویی کند، بلکه می تواند به کاهش سطح آلودگی هوا نیز کمک نماید. قیمت آجر تصفیه کننده هوا را از آجر نسوز آریا دریافت کنید.

پیشنهاد مطالعه : آجر نسوز کف

اشتراک گذاری

آخرین مطالب