کارخانه آجرنسوز آریا

کاهش مصرف انرژی با نمای آجری | طراحی نمای آجری با بهینه سازی مصرف انرژی

کاهش مصرف انرژی با نمای آجری

یکی از مهم ترین مزیت هایی که در این نوع از نما می توان بدان اشاره نمود، کاهش مصرف انرژی با نمای آجری است که می توان نکته قابل توجهی باشد. نکات مهمی در مورد ظاهر کلاسیک خانه آجری وجود دارد که آنرا به عنوان مصالحی ممتاز، مطرح می کند. شاید به همین دلیل است که بسیاری از خریداران خانه، جذب خانه های با طراحی نمای آجری با بهینه سازی مصرف انرژی می شوند. می توانید برای انتخاب بهترین آجر جهت سازه خود، با کارشناسان آجر نسوز آریا مشورت کنید.

مزایای کاهش مصرف انرژی با نمای آجری

خانه های آجری، دارای مزیت های بسیاری هستند که می توانند در کنار برخورداری از ظاهری زیبا و جذاب، در نظر گرفته شوند. برخی از مردم که به محکم و قابل اعتماد بودن این سبک از معماری، موافق هستند، تعجب می کنند که آیا ممکن است مشکلات جدی در پشت آن نمای بیرونی سخت، پنهان شده باشد.در این جا به مزایای داشتن خانه آجری خواهیم پرداخت.

سازگار با محیط زیست

آجرها سازگاری کاملی با محیط زیست داشته و از خاک رس و شیل که برخی از فراوان ترین مواد زمین هستند، به دست می آیند. آنها رطوبت را بهتر از هر مصالح ساختمانی دیگری جذب می کنند و احتمال ایجاد کپک و کنه و گرد و غبار را به حداقل می رسانند. آجر یک ماده قابل اعتماد و فشرده است و می‌توانید آن را برای دیوارهای حائل، مسیرها، ایده‌های محوطه‌سازی استفاده کنید.

مزایای کاهش مصرف انرژی با نمای آجری

مقاومت در برابر حرارت و کاهش مصرف انرژی با نمای آجر

ضمن برخورداری از کاهش مصرف انرژی با نمای آجری ، باید گفت که آنها ضد اشتعال و غیر قابل احتراق هستند. حتی اگر شومینه دارید، دیوارهای آجری گرما را در یک اتاق خاص یا بخشی از خانه به خوبی نگه می دارند. سازه‌های آجری همچنین می‌توانند ورود گرد وغبار را نیز بهتر مدیریت کنند.

هزینه پایین تعمیر و نگهداری

آجر به دلیل حفظ رنگ و دوام بالا، نگهداری زیادی را نمی‌طلبد. همچنین بعد از نصب پوسیده نمی شود و نیازی به رنگ آمیزی ندارد. به غیر از مشکلات گاه به گاه زهکشی، کنترل خانه های آجری آسان است. لازم نیست برای نقاشی آن سختی بکشید. فقط آن را با قدرت بشویید و در صورت رویت هرگونه آجر شکسته یا شل، آن را تعمیر کنید. همچنین نیازی نیست که نگران موریانه یا مورچه باشید، بنابراین خانه شما بدون نگهداری زیاد به خوبی دوام آورده و با بهره مندی از کاهش مصرف انرژی با نمای آجری ، سال ها پایدار خواهد ماند.

طراحی نمای آجری با بهینه سازی مصرف انرژی و عایق کردن صدا

به دلیل ضخامت، آجر می تواند صدای بیشتری را از بیرون نسبت به چوب و سایدینگ وینیل مسدود کند، حتی اگر عایق به عنوان یک بافر باشد. این به ساکنین خانه و افرادی که حریم خصوصی خود را دوست دارند، مفید است.

اگر دیوارهای آجری شما با عایق ترکیب شده باشند، آجر دمای داخل را تثبیت می کند و حرکت گرما را از طریق دیوار به تاخیر می اندازد. در تابستان، گرما در بیرون باقی می‌ماند و در زمستان گرما در داخل باقی می‌ماند و با طراحی نمای آجری با بهینه سازی مصرف انرژی ، در هزینه‌های شما صرفه‌جویی می شود.

طراحی نمای ساختمان با بهینه سازی مصرف انرژی

هزینه اجرای کاهش مصرف انرژی با نمای آجری

اگرچه هزینه اجرای کاهش مصرف انرژی با نمای  آجری بیشتر است، اما ارزش خانه شما را نیز افزایش می دهند و در هزینه های نگهداری صرفه جویی خواهند کرد.  شما می توانید برای خرید تنوع بالایی از رنگ، نوع و ابعاد آجرهای نما، با شرکت آجر نسوز آریا در ارتباط بوده و اجرای آن را به این گروه حرفه ای بسپارید.

در نظر داشته باشید که انواع آجرها با کیفیت و ساختاری متفاوت، می تواند ضمن ایجاد ظاهری زیبا و ماندگار، در قابلیت های خود همچون عایق بودن صدا و کاهش مصرف انرژی نیز به اشکال مختلف، عمل نماید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب