نکات قبل از خرید آجر نسوز نما

نکات قبل از خرید آجر نسوز

آجر نما یکی از انواع آجر است که برای ایجاد نمای زیبا در ساختمان ها و منازل استفاده می شود. امروزه با پیشرفت صنعت ساختمان، آجر کمتر در اسکلت سازه ها استفاده شده و اغلب در نمای ساختمان ها و بدنه ها استفاده می شود. آجرهای نما علاوه بر رعایت استانداردهای لازم، باید در برابر حرارت، رطوبت و نفوذ آب مقاوم بوده و به راحتی آسیب نبینند. بنابراین در نظر گرفتن نکات قبل از خرید آجر نسوز می تواند در انتخاب مناسب، موثر باشد.

آجرهای نسوز تنوع زیادی در رنگ، اندازه و طرح دارند و بسیاری از طراحان خلاق هنگام ساخت آجر نسوز از آنها به استفاده می کنند که علاوه بر زیبایی و شکیل بودن در نماها، تفاوت سبک، طرح و رنگ را در نما نشان می دهند. آجر نسوز به دلیل استحکام بالا، جذب آب خوب و همچنین چسبندگی بالا در تماس با ملات ، نسبت به سایر مصالح در مراحل نصب و اجرا دارای مزایای متفاوتی است.

جالب است بدانید که هنگام اجرای نمای ساختمان با استفاده از آجر نسوز، به هنر و دقت بیشتری نیاز است و همین امر باعث جذابیت و برتری نمای آجر نسوز شده است. شما می توانید این تنوع از محصول را با احتساب نکات قبل از خرید آجر نسوز ، در آجر نسوز اریا  مشاهده کنید.

دلایل استفاده از آجر نسوز

آجر نمای نسوز به دلیل مزایایی که دارد، مورد توجه قرار گرفته و بازار خرید و فروش بالایی را به خود اختصاص داده است. مقاومت بالا در دمای بسیار زیاد تا 1200 درجه سانتی گراد، از ویژگی های مطلوب و مهم این آجرهای نما می باشد.

این ویژگی باعث شده است تا از این آجر در صنعت و ساختمان سازی استفاده شود. اگر دقت کنید بسیاری از آجرها در اثر تماس با هوای مرطوب سفید می‌شوند، این امر باعث می‌شود نمای ساختمان‌ها زیبایی و جذابیت خود را از دست بدهد، در حالی که استفاده از آجر نسوز این مشکل را برطرف می‌کند. البته باید دقت داشت که نکات قبل از خرید آجر نسوز به خوبی بررسی شود.

نکات قبل از خرید آجر نسوز

مقاومت بالای آجر نسوز نما

توجه به این نکته مهم است که بدانید آجر نسوز نما ، در مقایسه با دیگر انواع آجر نسوز، ضخامت کمتری داشته و تنوع رنگ، اندازه و طرح بیشتری دارد. از سویی دیگر، این نوع از آجرها، مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی، ضربه های فیزیکی و عوامل شیمیایی دارند و همچنین ساختمان را در برابر سرما عایق می کند.

ضمن آن که آجر نسوز نما در برابر سایش مقاوم بوده و سازگاری محیطی بسیار بالایی دارد. از سویی دیگر، از نکات قبل از خرید آجر نسوز باید گفت که این نوع از آجرهای نسوز، ثبات رنگ بالایی دارد و به دلیل عوامل محیطی مختلف مانند نور خورشید، رطوبت و دمای بالا یا پایین، رنگ خود را حفظ می کند. شما می توانید برای مشاوره و خرید انواع آجر نسوز نما ، با گروه آجر نسوز آریا همراه باشید.

نکات قبل از خرید آجر نسوز

بررسی نکات قبل از خرید آجر نسوز

هنگامی که عوامل محیطی در طول عمر نمای ساختمان موثر است، استفاده از مصالحی با دوام و مقاومت بالا، می تواند در سلامت بیشتر نمای نقش موثری داشته باشد. در چنین شرایطی، استفاده از آجر معمولی، باعث ترک خوردن و آسیب دیدن آجرها می شود. در واقع مشکل اصلی شوک حرارتی است. آجرهای نسوز نما، می توانند در برابر حرارت بالا مقاومت کنند، بدون اینکه حرارت به ساختار، مقاومت یا هدایت حرارتی آنها آسیب برساند.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب

خرید آجرهای سفالی
مطالب
وحید علی اصغری

خرید آجرهای سفالی

خرید آجرهای سفالی | آجر سفالی خوب چه ویژگی دارد؟ بسیاری از افراد، هنگام خرید آجرهای سفالی ، به این

ادامه مطلب »
تکسچر آجر
مطالب
وحید علی اصغری

تکسچر آجر چیست

تکسچر آجر چیست | انواع آجر چینی در نما تکسچر آجر یا بافت دیوار آجری در مناطق و کشورهای مختلف،

ادامه مطلب »