کارخانه آجرنسوز آریا

نمای مدرن با انواع آجر نسوز | قیمت آجر نسوز با کیفیت | انواع آجر نمای نسوز

نمای مدرن با انواع آجر نسوز

آجر یک مصالح ساختمانی همه کاره است که سابقه استفاده طولانی از هزاران سال پیش دارد. این ماده ای بادوام است که مقاومت فشاری بالایی دارد و آن را برای استفاده در پروژه های ساختمانی و مهندسی عمران به عنوان عنصر سازه ای برای پروژه ها از جمله ساختمان ها، تونل ها، پل ها، دیوارها، کف ها، طاق ها، دودکش ها، شومینه ها، پاسیوها یا پیاده روها مناسب می کند. . فراتر از خواص مکانیکی آجر، جذابیت های زیبایی شناختی نیز برای مصالح وجود دارد که در کاربردهای معماری به عنوان نمای مدرن با انواع آجر نسوز استفاده می شود. در این سازه ها، انواع آجر نمای نسوز در رنگ ها و ابعاد متفاوت اجرا می شود. می توانید قیمت آجر نسوز با کیفیت را از شرکت آجر نسوز آریا دریافت کنید.

نمای مدرن با انواع آجر نسوز

انواع آجر نمای نسوز

بسیاری از اولین اشکال این نوع از مصالح ، آجرهای نسوخته بودند که به طور طبیعی با استفاده از نور خورشید خشک می شوند و به آجرهای آفتاب خشک نیز معروف هستند. آنها معمولاً از استحکام کمتری در مقایسه با انواع آجر نمای نسوز برخوردار هستند و بنابراین در ساخت و سازهای مدرن و مهندسی عمران استفاده نمی شوند.

از آجر می توان به عنوان آجرهای روکشی نیز استفاده کرد که به آن آجر نما نیز می گویند، به این معنی که سطح جلویی آجر نمایان است. در مورد آجرهای نما، ظاهر سطح آجر باید مورد توجه قرار گیرد که ممکن است استفاده از یک کلاس آجری گران‌تر را که دارای عیب کم یا بدون نقص است و بافت یا سبک طراحی دلخواه را نشان می‌دهد، دیکته کند. آجر پشتی نمای ظاهری ندارد و به عنوان یک سیستم پشتیبانی در نمای مدرن با انواع آجر نسوز استفاده می شود.

در حالی که بسیاری از آجرها یکدست هستند، آجر سوراخ دار و آجر توخالی وجود دارد که آجر حفره ای نیز نامیده می شود. آجر سوراخ‌دار و آجر توخالی وزن سبک‌تری دارند، به مواد خام کمتری برای ساخت نیاز دارند و اغلب برای کاربردهای غیر باربر استفاده می‌شوند که قیمت آجر نسوز با کیفیت نیز در این تنوع متریال، متفاوت است.

نمای مدرن با انواع آجر نسوز

مزایای آجر نما نسوز

در کاربردهای ساختمانی، مزایای آجر نما نسوز نسبت به مواد جایگزینی بسیار است که به همان هدف عمل می کنند. آجر یک ماده بادوام است و می تواند صدها یا هزاران سال دوام بیاورد. همچنین ، آجر نسوز است و می تواند در برابر دمای بالا مقاومت کند و قابلیت کاهش نویز و عایق صدا را نیز ارائه می دهد. می توان گفت که این مصالح کاربردی، برای محافظت از محیط زیست، نیازی به استفاده از رنگ یا سایر پرداخت ها ندارد.

همچنین، به عنوان یک جزء ساختمانی مدولار، مشکلات مربوط به آجرهای منفرد را می توان بدون نیاز به تخریب و بازسازی کل سازه برطرف کرد. از آنجایی که خاک رس تقریباً در همه جا موجود است، انواع آجر نمای نسوز را می توان به صورت محلی ساخت و هزینه های مربوط به حمل و نقل آنها را حذف کرد.

این می تواند به این معنی باشد که ساخت و ساز با استفاده از این مصالح در نمای مدرن با انواع آجر نسوز ممکن است هزینه کمتری نسبت به استفاده از سنگ، بتن یا فولاد داشته باشد. ضمن آنکه کار با آجر به دلیل یکنواختی در اندازه ساده تر است.

قیمت آجر نسوز با کیفیت

روش های مختلفی وجود دارد که آجر را می توان طبقه بندی یا مشخص کرد که قیمت آجر نسوز با کیفیت را متفاوت خواهد کرد. متداول ترین انواع آجر مورد استفاده در ساخت و ساز بر اساس مصالح خاک رس است که معمولاً به عنوان آجر معمولی شناخته می شوند.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب