کارخانه آجرنسوز آریا

نقش بندکشی آجر نمای ساختمان | اصول بندکشی آجر نما | قیمت بند کشی آجر نما

بندکشی آجر نمای ساختمان

بندکشی آجر نمای ساختمان ، الگویی است که آجرها در آن چیده می شوند. چسب های آجری نه تنها برای دیوارها بلکه برای سنگفرش های آجری در مسیرها و پاسیوها و همچنین برای بلوک های بتنی و سایر انواع بنایی کاربرد دارد. آنها نقش بزرگی در به حداکثر رساندن استحکام و دوام سازه ایفا می کنند، یکنواختی را در ساختار و ترکیب ایجاد می کنند و جذابیت بصری را افزایش می دهند. این در حالی است که اصول بندکشی آجر نما به خوبی رعایت شود. البته  انواع مختلفی از بندکشی آجری وجود دارد و هر یک ظاهر منحصر به فرد، چالش های نصب و ملاحظات ساختاری در مورد دیوارها دارد، که شما می توانید به راحتی قیمت بندکشی آجر نما را از شرکت آجر نسوز آریا دریافت کنید.

بندکشی آجر نمای ساختمان

اصول بندکشی آجر نما

اجرای آجر نمای ساختمان که به کمک ملات به هم چسبیده اند، در صورتی که به خوبی انجام شود، می تواند ظاهری زیبا به ظاهر سازه بدهد. گاهی از ملات گل می توان برای ساخت سازه های موقت استفاده کرد اما برای سازه های دائمی از ملات سیمان یا آهک استفاده می شود که مطابق با اصول بندکشی آجر نما در ساختمان ها خواهد بود.

اکثر بندکشی آجر نمای ساختمان به اندازه های سازگار نیاز دارند. آجرها ، طرح های یکنواخت و قابل تکرار را ایجاد می کنند که می توانند در هر اندازه منطقه اعمال شوند. الگوهای بندکشی زیادی وجود دارد که شامل روشی برای اتصال هر ردیف آجر به رشته های مجاور است.

 اگر آجرها در ستون‌های تک فایلی روی هم چیده شوند، پشته‌ها می‌توانند بدون دردسر پایین بیایند. اما اگر آن‌ها به گونه‌ای روی هم چیده شوند که درزها در میان مسیرهای مجور قرار بگیرند، آجرها اساساً با هم متصل می‌شوند. اساساً، به کارگیری اتصالات برای افزودن استحکام به ساخت و ساز و دیوار ملات‌کاری شده نیز ضروری هستند که استفاده از هر یک از این اتصالات می تواند در نوع سازه موثر باشد..

بندکشی آجر نمای ساختمان

قیمت بند کشی آجر نما

دیوارهای آجری می توانند سازه ای مانند دیوارهای باربر، یا همچنین عمدتاً تزئینی باشند. دیوارهای سازه ای نیاز به اتصالات ساختاری محکم دارند، در حالی که دیوارهای تزئینی می توانند از هر الگوی بندکشی آجر نمای ساختمان استفاده کنند که بر قیمت بند کشی آجر نما موثر است.

یکی از رایج ترین بندکشی آجری که معمولاً به آن پیوندهای در حال اجرا نیز می گویند، در واقع یکی از ساده ترین مواردی است که امروزه استفاده می شود. این نوع از اتصال زمانی مناسب است که دیوارهایی با ضخامت نیم آجر ساخته شوند. انواع مختلف دیوار سازی که با استفاده از این نوع باند انجام می شود عبارتند از دیوارهای اتاق خواب ، دیوارهای پارتیشن ، دیوارهای تقسیم داخلی که مطابق با اصول بندکشی آجر نما انجام می شود.

این نوع از بندکشی، برای دیوارهای سازه ای مستقل چندان مناسب نیستند، اما برای ساخت دیوارهایی با ضخامت کمتر بسیار مفید هستند. توجه داشته باشید، اگر ضخامت دیوارها بیش از نیمی از طول کل آجر مورد استفاده باشد، این پیوند از بین می رود.

یکی از متداول ترین گونه های مورد استفاده بندکشی آجر نمای ساختمان بندکشی انگلیسی است. این پیوند اساساً شامل دوره های متناوب بندکشی هدر و برانکارد است. در این روش، هر ردیف متناوب به صورت عمودی تراز شده است. برای شکستن پیوستگی اتصالات عمودی، پس از اولین هدر، از یک قلاب در ابتدا و انتهای دیوار استفاده می شود. آجری است که از طول به دو نیم تقسیم شده و در گوشه های دیوارهای آجری استفاده می شود. مطابق با اصول بندکشی آجر نما این نوع چسب عمدتاً برای ساخت دیوارهای محکم با ضخامت یک آجر استفاده می شود. شما می توانید در خصوص قیمت بند کشی آجر نما با آجر نسوز آریا در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری

آخرین مطالب